Žebřík 2004 – OLMECA MUSIC AWARDS je za dveřmi

| Autor: redakce | Rubrika: Kultura

Už v pátek 11. března se uskuteční slavnostní vyhlášení výročních hudebních cen Žebřík 2004 – OLMECA MUSIC AWARDS. Moderátorem šestihodinové akce je režisér a herec Zdeněk Suchý.

Ten během večera přivítá na pódiu osobnosti naší hudební a filmové scény, uvede koncerty několika kapel a zahájí soutěž mladých talentů Coca-Cola PopStar. V programu nebude nouze o překvapení, které pořadatelé - stejně jako výsledky ankety, úzkostlivě tají.

Na hlavní scéně budou oceněni vždy první tři nejlepší umělci v každé z deseti kategorií. Vítězové obdrží sošku „Tančící R“ z dílny výtvarníka Václava Česáka. Tento renomovaný sochař je rovněž autorem originálních cen za druhá a třetí místa.

Do plzeňského Domu kultury Inwest však míří i mnozí další vzácní hosté, kteří se na stupně vítězů nedostanou. Můžete se těšit na koncerty skupin Chinaski, Pražský výběr, Mig 21, Kryštof a Ready Kirken se speciálním hostem.

Časopis Report originálním způsobem vyzývá své čtenáře k účasti na pátečním koncertu: zvukovou pozvánkou na CD, přiloženém k novému číslu časopisu, jež vychází 1. března. CD nazvané SOUNDCZECH 7 je kompilací obsahující hity kapel účinkujících na Žebříku (Chinaski, Pražský výběr, Kryštof, Mig 21, UDG, Ready Kirken), zajímavé skladby loňského roku (např. od Umakartu, Anny K., Moimira Papalescu & The Nihilists) a novinky či nevydané písně skupiny Vypsaná fixa, Viléma Čoka, Bratří Orffů, Clou, Madfinger nebo remix Monkey Business.ZEPTALI JSME SE ZDEŇKA SUCHÉHO A MIG 21
Jezdíte pravidelně na Žebřík?
Z.S.: Na Žebřík jezdím už několik let, protože je to nejlepší akce v této zemi spojená s vyhlašováním cen - hlavně proto, že je to normální a hraje se živě hudba.
MIG 21: Letos hrajeme na Žebříku poprvé, takže doufáme, že to úplně nezkazíme. Chtěli bychom se zde totiž někdy vrátit a možná se stát i pravidelným účastníkem Žebříku.

Co vás s touto anketou spojuje?
Z.S.: Mám asi šest cen, z toho dvě nebo tři první za klipy. Již čtvrtým rokem Žebřík uvádím, poslední dva roky ho i režíruji, dělám doprovodné projekce, rozhlasovou reklamu i televizní spot.

Jak vnímáte ceny diváků (čtenářů)?
Z.S.: Jako ceny od lidí, kteří se o hudbu zajímají a mají docela dobrý vkus. Jako uznání od lidí, kteří se neshlukují v podivných akademiích a nemanipulují hudbou – narozdíl od nich tyto lidi hudba totiž skutečně baví a zajímá.
MIG 21: Jestli nějakou cenu získáme, budeme ji jistě vnímat velice kladně, ale v opačném případě také.

Jaké jsou vaše pracovní plány na letošní rok?
Z.S.: Vymalovat, opravit auto, najít si manželku, dotáhnout projekt Největší Čech pro Českou televizi, natočit nějaký pěkný klip, uvádět festival v Trutnově a Sušici, udělat dobrý dětský tábor a mezitím se dobře bavit.
MIG 21: Právě probíhá naše POP POP POP TOUR, která nám zabírá všechen volný čas. Ale v létě bychom chtěli hrát hodně venku na čerstvém vzduchu, tak uvidíme. Každopádně na podzim snad vyjde naše první DVD společně s BEST OF.

Vstupenky na ŽEBŘÍK 2004 lze zakoupit za 249 Kč v prodejnách Ticketpro (www.ticketpro.cz) a Ticketstream (www.ticketstream.cz), nebo si je můžete objednat také přímo v redakci REPORTU na predplatne@ireport.cz nebo na tel. 377 431 105.

zdroj: 2 MEDIA

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

11. 7. 2017 | Od 13. července můžete v českých kinech shlédnout svěží letní komedii Milovník po přechodu, která…

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. 2017 | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. 2017 | 2 | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…

Dotazník

Dotazník

13. 4. 2017 | Pomozte nám rozvíjet Váš oblíbený web.