Ženské akty a portréty k vidění v Dobré trafice

| Autor: MS | Rubrika: Kultura

6. října 2006 - Celkem dvanáct aktů a portrétů fotografa Petra Ulrycha je během října k vidění v Dobré trafice na Praze 1. Jedná se o samostatnou prodejní výstavu ateliérové tvorby tohoto umělce z let 2005 až 2006 nazvanou AKT – PORTRÉT.

Soubor černobílých kolorovaných fotografií, jenž obsahuje díla jako Salome nebo Women in black, si mohou návštěvníci prohlédnout v originálním prostředí kavárny Dobrá trafika až do konce října 2006. Specifikem Ulrychovy tvorby je jednak proces zpracování fotografií, jejichž finální podoba je tvořena technikou počítačových grafických úprav a kolorování, a jednak to, že od každého obrazu existuje pouze jeden signovaný, certifikovaný a notářsky registrovaný tisk a že kompoziční součást každého díla tvoří originální autorský rám.

„Nahota je druhotná, ostatně dnes už nikoho nešokuje. Tělo ale zůstává nejpřirozenějším médiem, jaké si výtvarník může přát… Je tvárné a interaktivní, mluví, i když o tom neví. A ke každému z nás trochu jiným jazykem,“ dodává ke své tvorbě fotograf Petr Ulrych.

S tvorbou Petra Ulrycha se mohou zájemci seznámit i ve stále expozici v bytovém studiu Karabuka ve Finské ulici v Praze, kde jsou jeho fotografické obrazy z Asie. V příštím roce budou realizovány dvě pražské výstavy výtvarných fotografií z cest po Indii. Během ledna v Galerii FotoŠkoda a v březnu v galerii Růžová čajovna.

Petr Ulrych AKT – PORTRÉT
1. – 31. října 2006
Dobrá trafika, Újezd 37, Praha 1
www.ulrychfoto.cz


Petr ULRYCH se narodil v roce 1965 a žije v Praze.
Po absolutoriu televizní a filmové katedry fakulty žurnalistiky Univerzity Karlovy (1987) pracoval jako novinář a fotograf na volné noze. Po barvité řadě dalších profesí založil v roce 1992 jazykovou školu, kterou vedl do roku 2005.

Petr Ulrych se řadu let také věnoval literatuře. Kromě četného publikování povídek v Literárních novinách, vydal pět knih, z nichž nejvýznamnější jsou „Deníky malíře srdcem“ (rozhovory s malířem a grafikem Josefem Jírou, Paseka, Praha 1997) a dvě knihy vydané v brněnském nakladatelství Petrov (v němž Ulrych patřil ke kmenovým autorům spolu s Michalem Vieweghem, Ivanem Wernischem, Pavlem Šrutem a dalšími) „Přeludy“ (povídky, 1998) a „Srdce marionet“ (román, 2000).

Od roku 2005 se profesionálně věnuje umělecké fotografii. Žánry Ulrychových prací jsou zejména akt, portrét a výtvarné fotografie z cest.

foto: fotografie P. Ulrycha, plakát k výstavě AKT – PORTRÉT
zdroj: Stance Communications, s.r.o.

Komentáře

Komentářů celkem: 1
Ou dobré produktové fotografie andel1234 29. 6. 2012 | 10:30

Další články z rubriky

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

11. 7. 2017 | Od 13. července můžete v českých kinech shlédnout svěží letní komedii Milovník po přechodu, která…

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. 2017 | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. 2017 | 2 | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…

Dotazník

Dotazník

13. 4. 2017 | Pomozte nám rozvíjet Váš oblíbený web.