Ženské akty a portréty k vidění v Dobré trafice

| Autor: MS | Rubrika: Kultura

6. října 2006 - Celkem dvanáct aktů a portrétů fotografa Petra Ulrycha je během října k vidění v Dobré trafice na Praze 1. Jedná se o samostatnou prodejní výstavu ateliérové tvorby tohoto umělce z let 2005 až 2006 nazvanou AKT – PORTRÉT.

Soubor černobílých kolorovaných fotografií, jenž obsahuje díla jako Salome nebo Women in black, si mohou návštěvníci prohlédnout v originálním prostředí kavárny Dobrá trafika až do konce října 2006. Specifikem Ulrychovy tvorby je jednak proces zpracování fotografií, jejichž finální podoba je tvořena technikou počítačových grafických úprav a kolorování, a jednak to, že od každého obrazu existuje pouze jeden signovaný, certifikovaný a notářsky registrovaný tisk a že kompoziční součást každého díla tvoří originální autorský rám.

„Nahota je druhotná, ostatně dnes už nikoho nešokuje. Tělo ale zůstává nejpřirozenějším médiem, jaké si výtvarník může přát… Je tvárné a interaktivní, mluví, i když o tom neví. A ke každému z nás trochu jiným jazykem,“ dodává ke své tvorbě fotograf Petr Ulrych.

S tvorbou Petra Ulrycha se mohou zájemci seznámit i ve stále expozici v bytovém studiu Karabuka ve Finské ulici v Praze, kde jsou jeho fotografické obrazy z Asie. V příštím roce budou realizovány dvě pražské výstavy výtvarných fotografií z cest po Indii. Během ledna v Galerii FotoŠkoda a v březnu v galerii Růžová čajovna.

Petr Ulrych AKT – PORTRÉT
1. – 31. října 2006
Dobrá trafika, Újezd 37, Praha 1
www.ulrychfoto.cz


Petr ULRYCH se narodil v roce 1965 a žije v Praze.
Po absolutoriu televizní a filmové katedry fakulty žurnalistiky Univerzity Karlovy (1987) pracoval jako novinář a fotograf na volné noze. Po barvité řadě dalších profesí založil v roce 1992 jazykovou školu, kterou vedl do roku 2005.

Petr Ulrych se řadu let také věnoval literatuře. Kromě četného publikování povídek v Literárních novinách, vydal pět knih, z nichž nejvýznamnější jsou „Deníky malíře srdcem“ (rozhovory s malířem a grafikem Josefem Jírou, Paseka, Praha 1997) a dvě knihy vydané v brněnském nakladatelství Petrov (v němž Ulrych patřil ke kmenovým autorům spolu s Michalem Vieweghem, Ivanem Wernischem, Pavlem Šrutem a dalšími) „Přeludy“ (povídky, 1998) a „Srdce marionet“ (román, 2000).

Od roku 2005 se profesionálně věnuje umělecké fotografii. Žánry Ulrychových prací jsou zejména akt, portrét a výtvarné fotografie z cest.

foto: fotografie P. Ulrycha, plakát k výstavě AKT – PORTRÉT
zdroj: Stance Communications, s.r.o.

Komentáře

Komentářů celkem: 1
Ou dobré produktové fotografie andel1234 29. 6. 2012 | 10:30

Další články z rubriky

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…

Dotazník

Dotazník

13. 4. | Pomozte nám rozvíjet Váš oblíbený web.

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

10. 8. 2016 | Jeden z posledních festivalu, který nám letošní sezóna dopřeje, je zavedený Rock for Churchill. Ten…