Zeptali jsme se Heleny Vondráčkové

| Autor: redakce | Rubrika: Kultura

Lucerna se pro mě stala hudební mekkou. Začala jsem v ní svou kariéru a i když jsem tu vystupovala už mnohokrát, pokaždé je to báječný pocit. Tentokrát jsem si pozvala jako hosty své kamarády Jitku Zelenkovou a Jirku Korna, ten si sebou přivede dokonce celý 4TET.

Zeptali jsme se Heleny Vondráčkové, jak se má a co dělá na konci září?
Právě jste mě zastihli na taneční zkoušce. Od 9. září účinkuji v zábavné soutěži Tanec z gwiazdami, což je polská obdoba české verze Star dance.
V Polsku je tato show velmi populární. Současná už 6. řada vznikla na přání diváků a podle vedení televize TVN bude jednou z posledních. Rozhodli se tedy, že angažují hvězdu a přišli za mnou.
Jejich nabídku jsem dlouho zvažovala, ale když mi jako partnera vybrali úžasného tanečníka Milana Plačka, se kterým jsem tancovala už v loni v Bratislavě, bylo rozhodnuto. Momentálně máme za sebou tři kola a jestli vydržíme až do konce, čeká nás jich ještě devět. Tak nám držte palce.

Dá se tedy říct, že jste v jednom kole. A jak jste si užila letošní léto? Také bylo pracovní?
Jen zpočátku. V červnu jsem si pozvala kamarády a přátele z branže na Žofín, abychom společným koncertem oslavili mé životní jubileum. Pak už jsem odpočívala na našem hausbótu. S manželem jsme brázdili na lodi Slapskou přehradu a užívali si klidu. Ještě před tím jsme na pár dní vyrazili na cestu po italských městech a památkách. A také se mi splnil jeden velký sen. Od přátel jsem k narozeninám dostala pozvání na koncert Barbry Streisand. Byl to pro mne obrovský zážitek.

Je vidět, že nezahálíte ani když odpočíváte. Co Vás čeká v nejbližší době?
Těším se na účinkování doma. 10. listopadu budu mít koncert v pražské Lucerně, která se pro mne stala hudební Mekkou. Začala jsem v ní svou kariéru a i když jsem tu vystupovala už mnohokrát, pokaždé je to báječný pocit. Tentokrát jsem si pozvala jako hosty své kamarády Jitku Zelenkovou a Jirku Korna, ten si sebou přivede dokonce celý 4TET.

Na podzim chystám překvapení pro své příznivce v podobě 2CD nejoblíbenějších hitů a DVD plné duetů s Jirkou Kornem. První zmíněné vydá Universal Music a kromě známých písniček, které si na 2CD vybrali sami fanoušci, bude obsahovat také novinku Ha ha ha. Tuto písničku pro mne napsal Giorgio Koppehele, autor světoznámého hitu Mambo No.5, a otextoval ji Eduard Krečmar. DVD duetů s Jirkou Kornem vyjde pod hlavičkou Supraphonu a bude navazovat na úspěšné CD Těch pár dnů, o které je velký zájem.

No a ještě před Vánoci se stihnu podívat k našim sousedům na Slovensko, kam jezdím moc ráda. Slovenské publikum je velmi vnímavé a rádo se baví, takže koncert 15. prosince v Košicích bude určitě milým ukončením roku 2007.

Soutěž o vstupenkySoutěžíme o vstupenky na koncert v Lucerně již tuto sobotu 10.11.2007.
Soutěž je ukončena. Vyhrávají: Kahomar, pavel3, Mary11, karel37, AlesaL, cottage

Další články z rubriky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

22. 2. | S bosýma nohama pobíhá po pódiích nejslavnějších světových scén, objevuje nepopsané hlasové rozsahy…

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

11. 7. 2017 | Od 13. července můžete v českých kinech shlédnout svěží letní komedii Milovník po přechodu, která…

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. 2017 | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. 2017 | 2 | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…