Žiješ jenom 2x - Pavel Zedníček uvede pořad o lidech, co si plní své sny

| Autor: MK | Rubrika: Kultura

V Tvůrčí producentské skupině Kateřiny Ondřejkové vznikl nový pořad, jehož posláním je ukázat, že odchodem do důchodu život zdaleka nekončí, ale že naopak nastává čas dopřát si neobyčejné zážitky a něco nového se také naučit. Cyklus Žiješ jenom 2x je určený nejen aktivním seniorům a televizní diváky v něm od letošního podzimu provede Pavel Zedníček.

Žiješ jenom 2x - Pavel Zedníček uvede pořad o lidech, co si plní své sny

Cyklus nabídne zajímavé příběhy lidí, kteří se rozhodli nepodléhat stáří a naopak jej využít k činnostem, na které si ve svém produktivním životě nenašli čas. Katka se například učila kočírovat čtyřspřeží kladrubských běloušů. Jirka pilotoval rychlý stroj, Václav se stal masérem, Eliška tancovala, Láďa poprvé v životě vařil a z Evy se stala herečka ochotnického souboru. To jsou jen některé z příběhů lidí, kteří se rozhodli svůj seniorský věk pojmout aktivně a akčně.

„Natočili jsme celkem šestnáct dílů o lidech, kteří v penzi zjistí, že mají ještě spoustu času, síly a chuti, aby se začali věnovat něčemu, nač zatím pro samou práci neměli čas. Je to jedna z nejkrásnějších věcí, kterou jsem v poslední době v televizi dělala. Je to veselé, protože moderátorem je Pavel Zedníček, celý tým je dobře naladěný a dělá svou práci s chutí,“ říká dramaturgyně pořadu a moderátorka ostravského televizního studia Jana Bohušová.

Moderátor pořadu Pavel Zedníček k tomu říká: „Být parťákem aktivních lidí, kteří si rádi plní svoje dávné sny, pro mě bylo po všech stránkách velmi příjemné. Seznámil jsem se s úžasnými a energickými lidmi, kteří by mohli inspirovat i ty mnohem mladší, a vyzkoušel jsem si s nimi zážitky, které by mne jindy možná minuly. Hráli jsme hokej s týmem veteránů, doprovázel jsem dámu, která si vyzkoušela jízdu s kočárovými koňmi, s jinými jsem byl v jeskyních, na tanečním parketu, u sklářské pece a ještě leckde jinde. Uvidíte sami. Určitě jste si všimli, že jsem se zatím úporně vyhýbal slovu důchodce, nebo chcete-li, senior. I díky pořadu Žiješ jenom 2x jsem se přesvědčil, že my dříve narození jsme stále mladí, ale už dlouho.“ Žiješ jenom 2x od 3. 9. na ČT1.


Tři otázky pro Pavla Zedníčka.

Zpracováno podle podkladů tiskové zprávy České televize.

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

22. 2. | S bosýma nohama pobíhá po pódiích nejslavnějších světových scén, objevuje nepopsané hlasové rozsahy…

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

11. 7. 2017 | Od 13. července můžete v českých kinech shlédnout svěží letní komedii Milovník po přechodu, která…

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. 2017 | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. 2017 | 2 | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…