Zkrotí Zach nevěrnou Vilhelmovou?

| Autor: redakce | Rubrika: Kultura

Lákavé herecké obsazení i hezké květnové počasí způsobilo, že představení Zkrocení zlé ženy, hlavní novinka letošních Shakespearovských slavností, jsou už v Praze, Brně i Ostravě téměř vyprodána: Premiéra hry s Tatianou Vilhelmovou v roli Kateřiny a Romanem Zachem v úloze Petruchia přitom bude až 29. června v Nejvyšším purkrabství Pražského hradu.

Slavnosti však letos nabízejí ještě dalších sedm her včetně pražské premiéry slovensko-české komedie Oko za oko s Ivanou Jirešovou, Martinem Trnavským a Richardem Stankem.

Koncem června se na Pražském hradě odehraje Shakespearův dětský den, v Ostravě zase chystají v červenci třídenní herecký workshop ve spolupráci s Londýnskou metropolitní univerzitou. Na programu je letos 139 představení.
Podle pořadatelů vzali letos diváci Ticketportal doslova útokem: V Brně se 3000 vstupenek na Zkrocení zlé ženy prodalo během prvních osmi hodin, v Ostravě lístky zmizely dokonce už za 20 minut po zahájení předprodeje.

Obdobná situace nastala i v Praze, kde je i díky rekordnímu zájmu o „Zkrocenku“ celý festival téměř z poloviny zaplněn. Pořadatelé však upozorňují, že bude i nadále z čeho vybírat. Vypravit se lze na hry, které byly podobně vyprodány loni a předloni. V létě se v prodeji ještě objeví i některé nevyzvednuté rezervace.
„Kromě nové hry Oko za oko bych pražským divákům určitě doporučil Jindřicha IV. s Janem Dolanským, Norbertem Lichým a Ladislavem Mrkvičkou, vstupenky lze stále sehnat i na Veselé paničky windsorské s Bolkem Polívkou a Simonou Stašovou,“ říká umělecký ředitel festivalu Libor Gross. V Ostravě lze vedle Jindřicha IV. zajít třeba na Macbetha s Veronikou Freimanovou v roli Lady Macbeth.

Vstupenky jsou tu zatím i na loni výborně přijatého Romea a Julii s Terezou Dočkalovou, Markem Holým a Jitkou Smutnou. I brněnský Špilberk s hledištěm o tisíci místech stále nabízí lístky ve všech cenových hladinách.

„Vystupovat pod širým nebem mě baví už kvůli výjimečnému fluidu letních produkcí na starých hradech a také kvůli adrenalinu, který pod širým nebem pokaždé zažívám: Hrát venku totiž znamená poprat se nejen s postavou, ale i s okolními zvuky a ruchy,“ říká Ladislav Mrkvička, který v Jindřichovi IV. ztělesňuje titulní roli starého krále. „Na slavnosti se těším už kvůli Bolkovi Polívkovi v roli Falstaffa, který nejen mě, ale hlavně diváky dokáže vždycky spolehlivě rozesmát,“ doplňuje Simona Stašová. Ta bude coby paní Pažoutová ve Veselých paničkách windsorských už potřetí odolávat Falstaffovým návrhům.
Vedle divadla je možné koupit lístky také na Shakespearův dětský den: Putování po stopách shakespearovského herce bude určeno starším a mladším dětem a odehraje se v Nejvyšším purkrabství na Pražském hradě ve dnech 27. a 28. června.

Na děti tu bude čekat výtvarná, loutková, taneční i šermířská dílna, živá hudba a také herci a herečky v kostýmech postav ze slavných Shakespearových her, kteří budou děti na jejich dobrodružné cestě provázet. Celé nádvoří se tak změní v jedno velké setkávání, zkoušení a hraní si.


ČTĚTE TAKÉ: Když mi nedáš, dostaneš pár facek!KAŽDÝ DEN NOVÉ SLEVY NA JEDNOM MÍSTĚ!


Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

22. 2. | S bosýma nohama pobíhá po pódiích nejslavnějších světových scén, objevuje nepopsané hlasové rozsahy…

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

11. 7. 2017 | Od 13. července můžete v českých kinech shlédnout svěží letní komedii Milovník po přechodu, která…

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. 2017 | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. 2017 | 2 | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…