Alkohol a sex: 1 sklenka svědčí, 1 lahev ničí

| Autor: Martina Machová | Rubrika: Láska a vztahy

Jedna či dvě sklenky sektu příjemně uvolní a naladí, jedna či dvě lahve sektu mohou mít na sexuální výkonnost devastující účinky (o kvalitě a estetičnu nemluvě…)

Alkohol a sex: 1 sklenka svědčí, 1 lahev ničí

Sex a alkohol mohou být za určitých podmínek vcelku příjemná dvojice, jedna či dvě sklenky vína „pro náladu“ někdy pomohou rozvázat jazyk, popustit uzdu fantazie, cítit se sebevědoměji, uvolnit se a dostat se do té správné nálady. Ostatně například dle výzkumu, který si před 4 lety zadala australská společnost Femfresh, je alkohol nedílnou součástí předehry pro neuvěřitelných 75 % žen. Celá polovina z 3 tisíců respondentů se dokonce přiznala, že upřednostňuje sex, kterému předchází sklenka alkoholu. A nakonec 6 procent žen uvedlo, že sex bez předchozího požití alkoholu nikdy nezažilo!

O čem to svědčí? S tím si lámou hlavu i páni vědci. Možná žijeme příliš rychle a hekticky a alkohol nám pomůže přibrzdit, „vykolejit“, hodit na chvíli starosti za hlavu a sex si užít. Máme pak méně práce dostat se „do nálady“ a odhodit zábrany. Jenže alkohol má jak známo i celou řadu stinných stránek …

Sex + alkohol = RIZIKO (morální i zdravotní)

„V psychické sféře alkohol odstraňuje zábrany, což přispívá k všeobecně rozšířené domněnce, že podporuje sexuální funkce,“ tvrdí například lékař Zdeněk Mlčoch. Se zábranami samozřejmě padá i opatrnost, a tak se pod vlivem několika uvolňujících a povzbuzujících drinků můžete ocitnout v náruči někoho, s kým byste se za normálních podmínek na loži nikdy neocitla. Ohrozit vás může nejen nechtěné těhotenství a pohlavní choroby, ale velmi často i neblahé morální důsledky takového „úletu“.

Známý propagátor abstinence, psychiatr Karel Nešpor, dokonce varuje: „Žena pod vlivem alkoholu je častěji vystavena násilí včetně sexuálního.“ Mnohé dámy (i pánové) se přiznávají, že v současnosti jsou z pohledu alkoholických excesů velmi rizikové nejrůznější firemní akce a večírky, kdy se alkohol konzumuje zadarmo a vládne všeobecně uvolněná atmosféra.

Sex + alkohol = MOHL DLOUHO (…až příliš dlouho)

Ač lze na malé množství alkoholu nahlížet jako na afrodisiakum, a známý sexuolog Radim Uzel dokonce doporučuje požití menšího množství alkoholu pánům, kteří mívají problémy s předčasnou ejakulací – „Prvním lékem předčasné ejakulace je malé množství alkoholu.“ – období, kdy alkohol pomáhá, však netrvá navěky.

Pravidelná konzumace alkoholu není řešení; u osob závislých na alkoholu je totiž po čase patrný pokles zájmu o sex, kvalita spermatu se zhoršuje a pozvolna se vytrácí schopnost dosáhnout vrcholu – ejakulace. Což ostatně znají i pánové, kteří jednorázově velmi „přebrali“ – erekce sice může trvat dlouho, ale vyvrcholení je stále tak nějak v nedohlednu. Jedná-li se o 20 minut, mohou to některé dámy kvitovat s povděkem, jedná-li se však o hodinu, budou i náruživé dámy z takového „tělocviku“ unavené.

Sex + alkohol = ORGASMUS V NEDOHLEDNU

Bohužel nejen alkoholem omámení pánové mívají problémy s dosažením milostného vrcholu, i ženský orgasmus je po požití většího množství alkoholu odsouzen k vydatnému oddálení či dokonce „zániku“ – orgasmus se zkrátka nedostaví. Další otázkou je, zda sklenkou vína rozpálená dáma působí dojmem roztoužené dračice, nebo po jedné lahvi vína připomíná svým verbálním a motorickým projevem osobu, která pravidelně kontroluje obsah kontejnerů a přitom se posilňuje doušky „krabicáku“. Opilá žena zkrátka působí značně neesteticky.

Sex + alkohol = PÍT ČI NEPÍT?

Je nesporné, že pravidelně konzumovaný alkohol je jedním z viníků neschopnosti dosáhnout ejakulace, má negativní vliv na plodnost a velmi často stojí za rizikovým sexuálním chováním. Nicméně je též nepopiratelné, že v některých případech pomůže menší množství alkoholu k uvolnění těla i ducha a vykouzlí příjemně rozvernou atmosféru. Například když se žena stydí za nahotu, nebo když mají zamilovaní partneři nějaký lehčí psychický blok z minulých vztahů. Ať tak či onak, alkohol vždy patřil a patří mezi návykové látky, a proto je nutné k němu přistupovat s jistou dávkou obezřetnosti.

Komentáře

Komentářů celkem: 1
mobilnikarbanici.cz lopes 21. 9. 2014 | 02:04

Další články z rubriky

Sex se zajíčkem: Proč touží mladí muži po starších ženách?

Sex se zajíčkem: Proč touží mladí muži po starších ženách?

Dnes | O tom, jaký je sex či poměr se zajíčky pro nás ženy, už toho bylo napsáno hodně. Ale jak si ho…

HELENA (58): Zamilovala jsem se na seznamce, ale nechce se se mnou sejít

HELENA (58): Zamilovala jsem se na seznamce, ale nechce se se mnou sejít

Dnes | 8 | Helena prožila ve svém životě těžkou ztrátu. Po smrti manžela se uzavřela do sebe, za pomoci dětí…

MARTINA (57): Dcera je biomatka, tak nesmím vnoučata rozmazlovat

MARTINA (57): Dcera je biomatka, tak nesmím vnoučata rozmazlovat

20. 8. | 24 | Babičky byly vždy od toho, aby si svá vnoučátka hýčkaly, měly na ně víc času než maminky a dopřály…

Má váš partner krizi středního věku? Udělejte těchto 5 věcí

Má váš partner krizi středního věku? Udělejte těchto 5 věcí

19. 8. | Změnil se váš manžel po padesátce a vy máte najednou pocit, že ho vůbec neznáte? Příčinou může být…