Alkohol a sex: 1 sklenka svědčí, 1 lahev ničí

| Autor: Martina Machová | Rubrika: Láska a vztahy

Jedna či dvě sklenky sektu příjemně uvolní a naladí, jedna či dvě lahve sektu mohou mít na sexuální výkonnost devastující účinky (o kvalitě a estetičnu nemluvě…)

Alkohol a sex: 1 sklenka svědčí, 1 lahev ničí

Sex a alkohol mohou být za určitých podmínek vcelku příjemná dvojice, jedna či dvě sklenky vína „pro náladu“ někdy pomohou rozvázat jazyk, popustit uzdu fantazie, cítit se sebevědoměji, uvolnit se a dostat se do té správné nálady. Ostatně například dle výzkumu, který si před 4 lety zadala australská společnost Femfresh, je alkohol nedílnou součástí předehry pro neuvěřitelných 75 % žen. Celá polovina z 3 tisíců respondentů se dokonce přiznala, že upřednostňuje sex, kterému předchází sklenka alkoholu. A nakonec 6 procent žen uvedlo, že sex bez předchozího požití alkoholu nikdy nezažilo!

O čem to svědčí? S tím si lámou hlavu i páni vědci. Možná žijeme příliš rychle a hekticky a alkohol nám pomůže přibrzdit, „vykolejit“, hodit na chvíli starosti za hlavu a sex si užít. Máme pak méně práce dostat se „do nálady“ a odhodit zábrany. Jenže alkohol má jak známo i celou řadu stinných stránek …

Sex + alkohol = RIZIKO (morální i zdravotní)

„V psychické sféře alkohol odstraňuje zábrany, což přispívá k všeobecně rozšířené domněnce, že podporuje sexuální funkce,“ tvrdí například lékař Zdeněk Mlčoch. Se zábranami samozřejmě padá i opatrnost, a tak se pod vlivem několika uvolňujících a povzbuzujících drinků můžete ocitnout v náruči někoho, s kým byste se za normálních podmínek na loži nikdy neocitla. Ohrozit vás může nejen nechtěné těhotenství a pohlavní choroby, ale velmi často i neblahé morální důsledky takového „úletu“.

Známý propagátor abstinence, psychiatr Karel Nešpor, dokonce varuje: „Žena pod vlivem alkoholu je častěji vystavena násilí včetně sexuálního.“ Mnohé dámy (i pánové) se přiznávají, že v současnosti jsou z pohledu alkoholických excesů velmi rizikové nejrůznější firemní akce a večírky, kdy se alkohol konzumuje zadarmo a vládne všeobecně uvolněná atmosféra.

Sex + alkohol = MOHL DLOUHO (…až příliš dlouho)

Ač lze na malé množství alkoholu nahlížet jako na afrodisiakum, a známý sexuolog Radim Uzel dokonce doporučuje požití menšího množství alkoholu pánům, kteří mívají problémy s předčasnou ejakulací – „Prvním lékem předčasné ejakulace je malé množství alkoholu.“ – období, kdy alkohol pomáhá, však netrvá navěky.

Pravidelná konzumace alkoholu není řešení; u osob závislých na alkoholu je totiž po čase patrný pokles zájmu o sex, kvalita spermatu se zhoršuje a pozvolna se vytrácí schopnost dosáhnout vrcholu – ejakulace. Což ostatně znají i pánové, kteří jednorázově velmi „přebrali“ – erekce sice může trvat dlouho, ale vyvrcholení je stále tak nějak v nedohlednu. Jedná-li se o 20 minut, mohou to některé dámy kvitovat s povděkem, jedná-li se však o hodinu, budou i náruživé dámy z takového „tělocviku“ unavené.

Sex + alkohol = ORGASMUS V NEDOHLEDNU

Bohužel nejen alkoholem omámení pánové mívají problémy s dosažením milostného vrcholu, i ženský orgasmus je po požití většího množství alkoholu odsouzen k vydatnému oddálení či dokonce „zániku“ – orgasmus se zkrátka nedostaví. Další otázkou je, zda sklenkou vína rozpálená dáma působí dojmem roztoužené dračice, nebo po jedné lahvi vína připomíná svým verbálním a motorickým projevem osobu, která pravidelně kontroluje obsah kontejnerů a přitom se posilňuje doušky „krabicáku“. Opilá žena zkrátka působí značně neesteticky.

Sex + alkohol = PÍT ČI NEPÍT?

Je nesporné, že pravidelně konzumovaný alkohol je jedním z viníků neschopnosti dosáhnout ejakulace, má negativní vliv na plodnost a velmi často stojí za rizikovým sexuálním chováním. Nicméně je též nepopiratelné, že v některých případech pomůže menší množství alkoholu k uvolnění těla i ducha a vykouzlí příjemně rozvernou atmosféru. Například když se žena stydí za nahotu, nebo když mají zamilovaní partneři nějaký lehčí psychický blok z minulých vztahů. Ať tak či onak, alkohol vždy patřil a patří mezi návykové látky, a proto je nutné k němu přistupovat s jistou dávkou obezřetnosti.

Komentáře

Komentářů celkem: 1
mobilnikarbanici.cz lopes 21. 9. 2014 | 02:04

Další články z rubriky

TEREZA (42): Můj bývalý manžel mi dělá problémy v práci i mezi kamarády

TEREZA (42): Můj bývalý manžel mi dělá problémy v práci i mezi kamarády

Včera | 6 | Málokdy se manželé rozejdou zcela v dobrém. Většinou jeden z nich je zraněnější než ten druhý a…

Ženy prozradily: Jaký způsob masturbace je pro nás nejlepší?

Ženy prozradily: Jaký způsob masturbace je pro nás nejlepší?

17. 2. | Ať jste sama nebo máte partnera, občas není na škodu si pohrát sama se sebou. Poznáte tak lépe své…

PETRA (44): Přestala jsem zvládat syna. Pomohla polepšovna

PETRA (44): Přestala jsem zvládat syna. Pomohla polepšovna

15. 2. | 18 | Asi si myslíte, že by dobrá máma nikdy nedala své dítě do polepšovny. Jenže co dělat ve chvíli, kdy…

Je to chronický nevěrník? Takhle to poznáte hned na začátku

Je to chronický nevěrník? Takhle to poznáte hned na začátku

14. 2. | Existují muži, kteří se mohou zamilovat sebevíc, přesto jsou ale neustále nevěrní a vyhledávají…