ANDREA (33): Syn nepřijal mladší sestru, nemůžu je nechat ani chvíli o samotě

| Autor: TN | Rubrika: Láska a vztahy

Když jsem tříletému synovi před několika měsíci řekla, že se dočká sestřičky, tvářil se, že je mu to vlastně jedno. Ani výbuch radosti, ani vzteku. Jak se porod blížil, snažila jsem se ho na nového sourozence připravit. Ale to, co se děje teď, jsem nečekala. Syn na dceru strašně žárlí a já se pořád bojím, co jí kdy provede.

ANDREA (33): Syn nepřijal mladší sestru, nemůžu je nechat ani chvíli o samotě

Tvářil se, že ho to vlastně moc nezajímá

Jak jsem již zmínila, syn během těhotenství žádné výrazné emoce ohledně příchodu miminka neprojevoval. S manželem jsme mu vyprávěli, že doma bude nový človíček, který bude malinký a úplně bezmocný, jako byl kdysi i on, a že se mu proto maminka bude muset hodně věnovat.

Ale to že v žádném případě neznamená, že by pro nás Vojta byl méně důležitý, jen nebudeme mít chvíli tolik času pro sebe jako dřív. Malý přikyvoval, jako že chápe, nejvíc ho zajímalo, jestli se bude muset dělit o hračky, a když jsme ho ujistili, že miminko si s nimi rozhodně hrát nebude, přestal se o celou věc víceméně zajímat.

Se zájmem sledoval jen moje rostoucí břicho. Když jsem pak odjížděla do porodnice, mával mi a přál hodně štěstí. Do nemocnice za mnou nemohl, a tak mě i malou Anežku poprvé viděl až po čtyřech dnech, když nás pustili domů. Pravdou je, že do té doby nikdy nebyl beze mě přes noc, možná jsme ho na to měli dopředu připravit, ale byl zvyklý, že ho večer někdy ukládá i manžel, jindy já, tak nás nenapadlo, že by to byl problém.

Vojta byl ale uražený - protože si musel čtyři dny vystačit jen s tátou a babičkou a dědou. Když jsem vešla s Anežkou v náručí do bytu, odmítl vyjít z pokojíčku. Šla jsem tedy za ním a miminko mu ukázala, ale trucoval v koutě a vůbec se na nás nedíval. Samozřejmě mě to v návalu hormonů rozbrečelo, ale myslela jsem, že je to jen nějaký chvilkový rozmar a brzy to bude dobré.

Jenže nebylo. Vojta vydržel trucoval celý den, dokonce tak ďábelsky, že se záměrně tulil přede mnou k tátovi a prarodičům, aby ukázal, že mě vůbec nepotřebuje. Nikdo jsme moc nevěděli, co dělat, s takovou situací jsme nepočítali. Manžel s ním zkoušel opatrně promluvit, ale Vojta se pak naštval i na něj, takže jsem ho radši zarazila, aby s ním mohl vycházet aspoň jeden z nás.

« Předchozí
Následující »

Další články z rubriky

PAVLÍNA (45): Toužím po dítěti, ale jsem stará a nezajištěná

PAVLÍNA (45): Toužím po dítěti, ale jsem stará a nezajištěná

Včera | 4 | Pavlína to v životě neměla jednoduché. Roky toužila po dítěti, ale nepoštěstilo se jí a teď žije se…

Ženy prozradily: Takhle nás chlapi trápili, nebyla to láska

Ženy prozradily: Takhle nás chlapi trápili, nebyla to láska

21. 2. | Vztah dvou lidí by měl být založen na tom, že se spolu oba cítí dobře. Pokud tomu tak není a vy…

MAJKA (47): Chci se stěhovat za láskou do Ameriky, rodina o tom neví

MAJKA (47): Chci se stěhovat za láskou do Ameriky, rodina o tom neví

20. 2. | 16 | Majka má dvě dospělé děti i milujícího manžela. Všechno by bylo v pořádku, kdyby nenarazila na…

Anální sex: Co jste nevěděla a co vás možná překvapí

Anální sex: Co jste nevěděla a co vás možná překvapí

20. 2. | I když se o sexu už všude mluví zcela veřejně, anální sex se ještě pořád považuje za ne úplně…