Baby hotýlek Hvězdičkov: péče o nejmenší děti na pár hodin i na několik dní

| Autor: Dana Švigová | Rubrika: Láska a vztahy

Hvězdičkov je nově otevřená miniškolička/baby hotýlek v krásné lokalitě Mníšku pod Brdy, vzdáleném necelých 30 minut z centra Prahy, kde se velmi flexibilně starají o děti již od 2 měsíců věku. Bez nutnosti zápisu nabízí pobyty v řádu několika hodin i několika dní, včetně péče v noci.

Služby Hvězdičkova jsou tzv. all inclusive, tedy včetně zdravého vaření pro děti, pitného režimu, aktivního programu i non-stop péče odborného personálu. Nabízí zde také mnoho doplňkových služeb, například Baby Taxi pro rodiče, kteří nestíhají své děti dovézt do Hvězdičkova, nebo třeba k babičce či do zájmových kroužků. Příjemným bonusem je, že ceny Hvězdičkova jsou zcela srovnatelné například s cenou za "běžnou" chůvu.

 


V prostředí krásné přírody Brdských lesů byl speciálně pro děti zrekonstruován a vybaven rodinný dům se zahradou, v němž vše připomíná pohádku o Sněhurce a sedmi trpaslících. Na každém kroku se zde myslí na děti, jejich pohodlí, bezpečí a zájmy. V přízemí domu je jídelna i zázemí a v prvním patře herna, útulná ložnička, speciálně upravená koupelna, přebalovací pult pro miminka i místo pro oblíbené dětské schovávačky. Prostorná zahrada s pískovištěm, houpačkami a dalšími atrakcemi je ideálním prostředím pro hrátky na čerstvém vzduchu. Pro malé návštěvníky je vždy sestaven program s ohledem na jejich věk a zájmy, který je formou hry učí novým věcem i základním společenským návykům.

Děti není třeba k pobytu ve Hvězdičkově zvlášť předem zapisovat, stačí zavolat a zjistit, jestli je volná kapacita, což vyhovuje zejména rodičům, kteří potřebují řešit okamžitou potřebu hlídání. Děti mohou ve Hvězdičkově zůstat několik hodin, celý den nebo i přes noc. Samozřejmostí jsou také vícedenní pobyty pro jednotlivce i skupinky dětí nebo současná péče o sourozence různého věku.Naprostou novinkou je možnost vícedenních prázdninových pobytů pro nejmenší děti, pro které nepřipadají v úvahu dětské tábory. Rodiče, jejichž školka má o prázdninách zavřeno, vítají také prázdninové "balíčky", kombinující permanentky na větší počet hodin denního hlídání s poukázkami na vícedenní pobyty.

Velmi žádaná je i tzv. Baby Party, vymyšlená tak, aby se rodiče mohli jít v pátek večer bavit a zároveň se mohly bavit i jejich děti, a to až do sobotního odpoledne.

 


Jaroslava Vránová, majitelka a zakladatelka školičky, říká: „Oproti klasickým školkám je u nás hned několik výhod. Věk dětí není nijak omezen – staráme se i o ty nejmenší děti, pro které existuje jen minimum dobře vybavených zařízení. Děti u nás mohou zůstat přes noc, případně i několik dní. Tuto službu vítají především rodiče, kteří pracují do pozdních hodin, nebo se ocitli v situaci, kdy potřebují navštívit lékaře či z nějakého důvodu musí strávit mimo domov více dní. Přesto však chtějí, aby o jejich děti bylo dobře postaráno, aby byly v příjemném prostředí, na čerstvém vzduchu a v kontaktu s dalšími dětmi svého věku. Za zmínku jistě stojí také skutečnost, že péče u nás není důvodem ke ztrátě rodičovského příspěvku.“
O děti je vždy postaráno non-stop. Za doprovodu zkušeného personálu (o děti pečuje učitelka mateřské školky a chůva s mnohaletou praxí, o miminka se individuálně starají dětské sestřičky) podnikají děti také procházky po krásné okolní přírodě, kde se nejen skvěle dýchá, ale je zde i klid a potřebný kontakt s přírodou, který mnoha pražským dětem tolik chybí. Velmi oblíbené jsou výlety za koníky z blízké stáje, procházky v lese a další venkovní aktivity na skutečně čerstvém vzduchu. Za všech okolností je kladen velký důraz na individuální péči, i proto je kapacita Hvězdičkova stanovena na maximálně 15 dětí.

„S péčí o děti mám dlouholeté zkušenosti, ale v zařízeních, kde jsem dříve působila, mně i rodičům chyběl individuální přístup a větší důraz na bezpečí a skutečné potřeby dětí. Hvězdičkov jsme proto vytvořili s myšlenkou na děti a jejich rodiče, na to, co potřebují a co jim jinde chybí. Hledáme společně řešení pro všechny situace, kdy je třeba zajistit kvalitní a láskyplnou péči o děti operativně, rychle a flexibilně." dodává Jaroslava Vránová.

 


Zdá se, že se konečně našel někdo, kdo myslí na každém kroku na děti i jejich rodiče, na situace, které život přináší, a které je třeba skutečně řešit. Rodiče, kteří nechtějí nebo z nějakého důvodu nemohou své dítě dát do klasické školky, rodiče, kteří nechtějí mít doma chůvu a přejí si, aby se jejich dětem někdo pečlivě, s láskou a odborně věnoval, rodiče, kteří se dostanou do složité životní situace… Ti všichni se konečně mají kam obrátit.


Zdroj: diversity

Další články z rubriky

Hana Gregorová není jediná! I my jsme si nabrnkly pitomce

Hana Gregorová není jediná! I my jsme si nabrnkly pitomce

Dnes | Českým showbyznysem v posledních dnech otřásá rozchod herečky Hany Gregorové s o dvaatřicet let…

Pomluvy, sex, prosby: 6 věcí, kterým se po rozvodu vyhnout

Pomluvy, sex, prosby: 6 věcí, kterým se po rozvodu vyhnout

Včera | V Čechách se rozvádí každé druhé manželství. Potkal rozvod i vás a nevíte, jak se s ním vyrovnat?…

SILVIE (44): Vyměnily jsme si se sousedkou muže, lidi to nechápou

SILVIE (44): Vyměnily jsme si se sousedkou muže, lidi to nechápou

Včera | 16 | Silvie měla spokojené manželství, ale přesto se nakonec zamilovala do souseda. Myslela si, že půjde…

Hnusí se vám polykání spermatu? Zvažte to, podle lékařů je to zdravé!

Hnusí se vám polykání spermatu? Zvažte to, podle lékařů je to zdravé!

19. 9. | Muži to milují, ženy většinou nesnáší. Máte při orálním sexu problém s polykáním spermatu, i když…