Komentáře ke článku

Bára (23): O panenství jsem přišla na Silvestra.…

31. 12. 2015 | Zatímco jiní lidé se na Silvestra těší, pro mě je to už pět let…

Přidat příspěvek
lada383 Reagovat 10. 1. 2016 18:10

V případě, že příběh není vymyšlený, chci popřát autorce hodně síly, a pokud si to přečte, i radu. Psychoterapie, ta klasická, v takových případech nikdy úplně nepomůže, budete se s tím do určité míry potýkat celý život. Pokud se chcete traumatu opravdu zbavit, zkuste psychoterapii zaměřenou na tělo. Jsou různé směry, pokud bydlíte ve větším městě nebo můžete dojíždět třeba do Prahy, určitě toho využijte. Počítejte s tím, že ale budete muset měsíce a možná i několik let denně cvičit tělo a že až se budou emoce z těla drát na povrch, nebude to procházka růžovou zahradou. Každé trauma má totiž mnoho vrstev. Přeju hodně štěstí

hynek Reagovat 1. 1. 2016 15:45

Co dodat? Že všichni si zde máme něco prožít a někdy jde o prožívání velmi velmi bolestné? Že každý máme ve vínku jen svoji karmu? Že každý si v životě nese pouze takový kříž, jaký unese? Že za neblahou událost mohou - dle zastávaných postojů - pachatelé x kamarádky x rodiče x dívka sama? Že čas - snad - všechno zhojí? Že... že?.... Slova jsou někdy zbytečná, nejlepší odpovědi stejně každý může najít pouze ve svém nitru. Rovněž oceňuji, že slečna udělala první kroky sama - odstěhování a psychoterapeutickou pomoc zvenčí. A mně nezbývá, než popřát brzké vyrovnání a hodně štěstí na její další Cestě.

Dasa52 Reagovat 1. 1. 2016 09:34

Důsledek výchovy, bohužel. Když dítě nedostane až do dospělosti šanci naučit se zodpovědnosti za sebe a umění rozhodnout se správně ve správnou chvíli, nemůže to jinak skončit. To by si měli uvědomit všichni ti, kdo vychovávají dítě řvaním, zákazy a případně mlácením. Tak, jak se k němu chovají, budou se k němu chovat i ostatní, protože se nebude umět bránit a dostatečně důrazně projevit svou vůli (a nevůli). Doufám, že ty zmetky, co jí to udělali, potrestá život sám, protože je nepravděpodobné, že by je našli. Slečně přeji, aby se z toho dostala co nejdřív. Myslím, že je na dobré cestě, když si dokázala poradit s rodiči a žít život podle svého.

Pro vkládání komentářů se musíte nejdříve přihlásit