Bizarní sexuální úchylky. Nevyhýbají se ani slavným osobnostem!

| Autor: Irena Forejtová | Rubrika: Láska a vztahy

V sexu je dovoleno vše, co vyhovuje oběma partnerům. Někdy se jedná o „libůstky“ úsměvné, z některých deviací běhá mráz po zádech. I mezi slavnými se našlo mnoho těch, kteří se s nestandardní sexualitou potýkali.

Freud ve své práci o lidské sexualitě uvádí: Společným znakem všech perverzí je, že jejich cílem přestalo být rozmnožování. Sám věděl, o čem mluví, neboť trpěl „oidipovským komplexem“, tedy patologickou láskou k vlastní matce. Albert Einstein zase trpěl úchylkou zvanou deflorační mánie. Střídal milenky jako na běžícím pásu a žádná žena si před ním nebyla jistá. Geniální skladatel Mozart si údajně liboval v psaní obscénních dopisů, římský císař Caligula měl sadistické sklony. Jeho záliba v mučení při zvrhlých orgiích byla pověstná. James Joyce byl příznivcem sadomasochistických praktik, což dokládá milostná korespondence mezi ním a jeho ženou.

Kdo je deviant?

Deviantem je v širším slova smyslu každý člověk, který není schopen vytvořit partnerství na základě lásky, a jeho sexuální život se orientuje na pohlavní uspokojení prostřednictvím jiných podnětů, např. předmětů či jiným neobvyklým způsobem. Mezi nejčastější deviace patří exhibicionizmus, voyerizmus, fetišizmus, sadizmus a sadomasochizmus, transsexualita.

Legrační fetiše

Když se vám z balkónu ztratí spodní prádlo, máte v okolí fetišistu. Fetišem se rozumí určité druhy předmětů, oděvů, částí těla nebo i vlastnosti, které deviant používá k sexuálnímu uspokojení.

Footfetiš je obdivování bosých nohou a retifismus je jeho obdoba. Jedná se o erotický stimul vyvolaný obvykle ženskými botami. Tuto úchylku dobře znal slavný ruský spisovatel Fiodor Michajlovič Dostojevskij, který byl vášnivým sběratelem dámských střevíčků.

U sitofilie vzbuzují vzrušení potraviny. Nemusí jít ale pouze o sexuální styk s potravinami. Sitofily může vzrušit i pouhá příprava jídla.

Zajímavou úchylkou - pygmalionismem – jsou jím postiženi lidé, které vzrušují nahé sochy a jsou schopni se na nich ukájet.

Zvířata

Sodomii čili bestialitu - zobrazuje už výjev z portugalského skalního skanzenu Penascosa v údolí řeky Côa. Do stěny je vyryt obraz kozy a za ní stylizovaná postava muže se vztyčeným penisem. Uvedená scéna dokládá, že sexuální úchylky byly praktikovány již v paleolitu.

Sex se zvířaty má mnoho nuancí, zajímavá je např. formikofilie. Původ této úchylky je v latinském slově formica = mravenec. Jedná se o jednu z variant zoofilie, kdy veškerý sexuální zájem takto postižených lidí se soustřeďuje na malé živočichy, jako například šneky, žáby a nejrůznější druhy hmyzu, včetně mravenců. Dotyčný si je obvykle přikládá na tělo, nejčastěji kolem pohlavních orgánů.

Dorafilové považují za nezbytnou pomůcku k sexu zvířecí kůži nebo kožešinu. Bez ní pro ně milování není takový požitek.

Elektrošoky, bolest a smrt

Algolagnie je sexuální úchylka, při které se člověk pohlavně uspokojuje způsobováním bolesti sobě či druhým. Jedná se o bití, řezání, bičování do krve. Zvláštní formou je injektomanie, kdy k sexuálnímu vyvrcholení dochází při inkjekční aplikaci kapalin do těla.

Lidé, kteří provádí elektrosex, mají nutkavou potřebu využívat k vzrušení elektřinu a elektrické přístroje. Existují profesionální přístroje vyráběné právě pro tento účel, ne každý však tyto speciální pomůcky využívá. Někomu stačí i obyčejná baterie.

Mezi vzácné deviace patří symforofilie, kdy se člověk ukájí při automobilové nehodě či jiné živelní katastrofě.

A nakonec si necháváme jednu libůstku – pseudonekrofilii. Jedinci trpící touto deviací vyžadují po partnerovi, aby předstíral smrt. Partner může být namaskován jako mrtvola a při sexu je nehybný a neaktivní.

Pokud patříte mezi některou erotickou výstřední skupinu a bojíte se to komukoliv říct, pak pro jednou zapřete svou hrdost, ješitnost i strach a podělte se o své pocity a přání s někým, komu věříte. Určitě se vám uleví a možná s partnerem objevíte spoustu nového.

Dáma.cz je na facebooku. Přidejte se k nám!

Další články z rubriky

Nevěra ano, či ne? Tyto věci by vás možná nenapadly

Nevěra ano, či ne? Tyto věci by vás možná nenapadly

17. 1. | 6 | Nevěra je velmi často diskutované téma a také jeden ze základních bodů, které po sobě partneři ve…

Ženy prozradily: Jaké nevšední pomůcky jsme použily místo vibrátoru?

Ženy prozradily: Jaké nevšední pomůcky jsme použily místo vibrátoru?

16. 1. | Na trhu existuje spousta pomocníků, jejichž prostřednictvím docílíte při masturbaci orgasmu, ne…

Olga Havlová: První dáma v džínách a s cigaretou

Olga Havlová: První dáma v džínách a s cigaretou

14. 1. | Česká republika žije v posledních týdnech a dnech volbou prezidenta. My se na českou politiku…

Sexuální polohy, kvůli kterým nemusíte vstávat z gauče

Sexuální polohy, kvůli kterým nemusíte vstávat z gauče

13. 1. | Zimní období nás často svádí k tomu trávit večery či víkendy lenošením na gauči u televize nebo…