Čím více starostí, tím méně sexu: Máte to také tak?

| Autor: Martina Machová | Rubrika: Láska a vztahy

Neustálé partnerské hádky, opakující se nemoci, finanční tíseň, problémy v práci; to vše nám krade chuť. Bohužel ne apetit na čokoládu a jiné dobroty, ale chuť na sex. Problémy se kupí, napětí ve vztahu narůstá, ocitáme se v začarovaném kruhu.

Čím více starostí, tím méně sexu: Máte to také tak?

Ne, že by muži byli v tomto ohledu naprosto imunní, ale my, citlivé dámy, jsme mnohem více nakloněné tomu, přenášet starosti trápící naši duši i do sexuální oblasti. Zejména stále se opakující hádky, spory a také dlouhodobá únava většinu z nás spolehlivě připraví o sexuální apetit. V případě, že jde o dlouhodobější ztrátu chuti, logicky dochází k eskalaci stávajících sporů, ke kterým se plíživě přidává další velký problém.

Ano, jsme jiné…

Zatímco mužům biologické pudy dovolí se i během těžkého partnerského období věnovat sexuálním radovánkám, které je obvykle příjemně uvolní a přátelsky naladí, nejedna dáma má v totožné situaci velký problém živočišnému vábení podlehnout. Ženy zkrátka více než muži potřebují k sexu psychickou pohodu a partnersky přátelskou atmosféru. Jenže mnohdy nemá problematická životní situace rychlé řešení a dlouhodobý sexuální půst a odmítání vše ještě více vyhrocují.

Problémy se kupí a hádky zpestřují bolavé výčitky: „Klidně se přestaň snažit a přetvařovat, vždyť se mnou stejně nechceš spát!“ „Já bych s tebou spala, ale to, jak se mnou jednáš, ve mně prostě zmrazí všechnu chuť“ – zde si lze samozřejmě dosadit bezpočet možných problémů, od zbytečného zveličování prkotin až po vážné životní problémy. Jak z toho ven?

Jak vystoupit z „tobogánu“?

Každá další zatáčka v tobogánu násobí rychlost jízdy dolů – šplouchnutí na konci mnohokrát zatočené spirály bývá mohutné, a v případě vodních radovánek obvykle velmi zábavné. V životě však bývá „jízda ve spirále“ pekelná, každá zákruta – hádka, spor, žádný sex – které se vlečou a navazují na sebe, směrují vztah stále blíže pomyslnému dnu. V některých případech může paradoxně právně sex zprostředkovat úkol záchranného žebříku či hozeného lana, které nás vytáhne do jiné dimenze.

Prostě to i přes počáteční nenaladění můžeme zkusit, a když to jen trochu vyjde, možná po dlouhé době zažijeme chvilkové spříznění duší, které nám pomůže opět naplno prožít partnerskou náklonnost a alespoň trochu se odrazit ode dna. Samozřejmě, že pokus vyjít nemusí a my cítíme pouze pachuť a trapno; krize a blbá nálada se táhne dál. V takovém případě nezbývá nic jiného, než se v neúspěchu stále „nebabrat“ a pokračovat v řešení základního problému.

Ideální řešení, které vždy funguje

Bohužel, milé dámy, takové řešení neexistuje. Ono se to například řekne: „vypněte, relaxujte, popovídejte si při svíčkách, dejte se šampaňské s jahodami, děti k babičce a berte věci s nadhledem“ – jenže žijeme v reálném světě a zázraků na počkání je pomálu. A tak nezbývá než si odpovědět na zásadní otázku, zda ho stále milujete a chcete s ním i nadále sdílet svůj život.

Odpovíte-li si kladně, pak se při řešení problémů snažte na „sexuální půst“ koukat touto optikou. Pokud ani „optika“ a vyřešení hlavního problému nepomůže, je velmi rozumné uvažovat o návštěvě odborníka, než nechat ve vztahu nadobro pohřbít to, co vás oba dříve tolik obohacovalo, tmelilo a bavilo. Zkušenosti mnohých partnerů dokládají, že po tom, co ve vztahu nadobro pohřbili sex, pohřbívali za nějakou dobu i celý vztah.

Další články z rubriky

ŽANETA (43): Můj manžel se nechce vzdát milenky

ŽANETA (43): Můj manžel se nechce vzdát milenky

Dnes | 16 | Žaneta nemá zrovna šťastné období. Přišla na to, že ji manžel podvádí, a neví, jak situaci řešit.…

7 věcí, kterých si na vás muži při sexu vždy všimnou

7 věcí, kterých si na vás muži při sexu vždy všimnou

Včera | Myslíte si, že muži jde při sexu především o uspokojení a drobností kolem si nevšímá? Omyl! Chlapi…

ROMANA (47): Můj milenec je manžel mojí šéfové

ROMANA (47): Můj milenec je manžel mojí šéfové

16. 11. | 15 | Romana po rozvodu netoužila po žádném vážném vztahu, tak si našla ženatého milence. Jaký to asi…

Potvory dostanou, co chtějí! Naučte se jejich fígle!

Potvory dostanou, co chtějí! Naučte se jejich fígle!

15. 11. | Také se vždycky divíte, že muži leží u nohou těm největším potvorám? Možná je nejvyšší čas se od…