Komentáře ke článku

DÁŠA (33): Před svatbou začal hrozně pít, mám si ho…

25. 4. 2017 | Dáša má těsně před svatbou a její nastávající se začíná pěkně…

Přidat příspěvek
helza Reagovat 30. 4. 2017 19:08

lebahu: souhlasím.

helza Reagovat 30. 4. 2017 19:07

Zebruška: Lidské pocity nejsou tak jednoduché, ani tak černobílé a rozhodně nelze chování kohokoliv někam zaškatulkovat. Navíc i tvrdý, stoprocentně dospělý prozíravý a moudrý chlap se může zamotat do prekérní situace, z které nějak slušně nevede cesta ven. A brečením ji pak řešit určitě nebude.

dragondra Reagovat 27. 4. 2017 17:22

Rambíša: Ty jsi chytrule jako rada o tom jídle. Tipuji Tě na blbku.

lebahu Reagovat 27. 4. 2017 15:36

Ono většina chlapů vnímá svatbu jako popravu, konec života (byť se žení dobrovolně). A tenhle bude mít popravu ve velkým stylu. A zase jsme u toho, že si spolu prostě ti lidi nepromluví, v klidu si nevyříkají jak to kdo vnímá a nevymyslí nějaký kompromis.

Zebruška Reagovat 27. 4. 2017 15:16

a ještě k tomu dodávám, že teda i její chování mně připadá dost nedospělé - ona by zas mohla všechno trochu líp ukočírovat, když vidí, že se jim plánování svatby poněkud zvrtlo. Trochu tatínka krotit, že je od něj hezké, že jim chce vystrojit pěknou svatbu, ale i tak nemůže být všechno jen podle jeho představ. A nejlíp si to měli všechno uajsnit hned na začátku, než se přípravy rozjely. Takhle jsou oba jak malí - táta něco řekne, jedna sklopí uši a jede podle jeho "rozkazu", jeden se uráží a vzteká jak batole místo toho, aby něco řešil, to je prostě dvojka :-)

Zebruška Reagovat 27. 4. 2017 14:33

lebahu: no jo, ale když by to bylo tak, že nechce pokazit své nastávající velkou svatbu, kterou by sám nemohl ufinancovat, tak to vlastně dělá pro ni - to bych chápala, že si řekne něco jako "tak já bych to nemusel, ale když ta moje milovaná po tom tak touží, budiž, však mě nezabije mít obrovskou svatbu a když je táta ochoten to zaplatit, no co, udělám jí to kvůli". Jenže pak nemá důvod být naštvaný a už vůbec ne chlastat. Zkrátka je dospělý chlap a buď se rozhodne, že něco chce (z jakéhokoliv důvodu, klidně i jen proto, aby udělal radost své partnerce) a pak se má podle toho chovat, nebo se rozhodne, že tohle je pro něj už moc přes čáru a nechce to ani jí kvůli a pak to prostě nebude dělat a domluví se s ní jinak. Nevím.... pro mě by byl takovej chlap prostě strašně nedospělej.

lebahu Reagovat 26. 4. 2017 22:41

Zebruška: No on je mezi dvěma kameny... tatíčkem, který na to má a svou budoucí ženou, která asi bájí o pohádkové svatbě (kterou by jí on sám dopřát nemohl), takže drží hubu a skřípe zubama, nechá ty dva zařizovat... a chlastá. Tchánovi by se možná šprajcnul, ale asi nechce pokazit princeznovský představy své nastávající.

Zebruška Reagovat 26. 4. 2017 14:37

helza: no, já myslím, že pokud se dospělý chlap nechá budoucím tchánem "vystrnadit" z plánování své svatby a tváří se, že nemůže jinak a že mu nezbývá nic jiného než držet hubu a krok a opíjet se, tak je to jen a jen jeho chyba, za to nikdo kolem něj nemůže. To si totiž měl se svou nastávající vyřešit hned na začátku, objasnit si, že takto si to opravdu nepředstavuje. Píše se tam, že tatínek nabídl, že svatbu zaplatí - stačilo nabídku s díky odmítnout nebo se domluvit, že třeba tatínek pro klid duše zaplatí dceři svatební šaty, na jaký si ukáže, ale oslava atd.bude v jejich režii. Ale co je to chlapa, když nejdřív odkýve "tchánovi", že bude financovat jeho svatbu a plánovat mu ji, a pak se chová jak uraženej fracek, tváří se otráveně, když po něm něco chtějí, a když ho nechají radši na pokoji,tak je to taky špatně a jde se ožrat a vzteká se... To je mi tedy dáreček do života!

Rambíša Reagovat 26. 4. 2017 13:25

Svatbu ihned zrušte,na Hynka se ihned vybodněte!! Jiné řešení to nemá,než toto,ostatní alternativy se vám vymstí možná už přímo na té svatbě!

j66 Reagovat 26. 4. 2017 13:17

Já si tu situaci nějak nedokážu představit . Nevěstě je 33 let, ženichovi bude +- stejně a táta nevěsty jim řeší svatbu? Kdyby bylo nevěstě 18, nebo skončila vysokou tak bych to brala. Nicméně pokud je jí 33 let, bydlí rok s chlapem v jiném městě a nechá vše řešit svého otce, tak já myslím, že je její vztah k otci nějaký nezdravý. To , že on to řeší alkoholem je také dost nezdravé. Dva třicátníci, kteří ještě nedospěli, z toho nic dobrého nevzejde :-(

helza Reagovat 26. 4. 2017 11:24

Zebruška: Podle toho, co Dáša píše, je z plánování vlastní svatby přímo vystrnaděn Je mu sice povoleno zůčasnit se, ale pouze za předpokladu, že bude běhat s nimi, tedy s Fášou a jejím otcem (možná s rodiči) po městě a schvalovat to, co si přeje Dášin otec. Případně spolurozhodovat o tom, zda bude dort jahodový, či čokoládový a zda budou šaty s vlečkou, či se závojem a jiné nepodstatné blbůstky, které chlapy stejně nezajímají. O tom podstatném, tedy obří velikosti svatby už rozhodl jeho budoucí tchán a do toho "kecat" nemůže. Tedy prakticky nebude rozhodovat o ničem, prakticky nebude nic řešit. Alespoň já jsem jsem to takto pochopila. Nicméně problém s pitím je jiná věc a myslím si, že to nemůžeme takhle zdálky objektivně posoudit.

Medlyn Reagovat 25. 4. 2017 19:20

Jaké zvažování? :D :D :D Alkohol? Tak honem spálit všechny mosty a ušetřit zbytečné výdaje typu "já na to mám".

modrodolka Reagovat 25. 4. 2017 18:44

ani minutu! nechápu, že všichni řeší tatínkovo financování svatby-to je v tomto případě nepodstatné. Prostě okamžitě zdrhnout.

Zebruška Reagovat 25. 4. 2017 17:27

helza: nechápu - jak nemůže do toho zasahovat? Jak že není do toho vtažen (do vlastní svatby)? A jak že to nemůže řešit jinak než opíjením se? To snad ne. Vždyť toto je na řešení snad jeden z nejmenších problémů, jaký může ve vztahu nastat - domluvit se na tom, kdo svatbu zaplatí a jaká bude. Do toho byl vtažen od začátku. A jestli se neumí s budoucí ženou rozumně dohodnout na takových maličkostech (není třeba schopen si s ní normálně promluvit a hned na začátku jí říct, ať tatínkovi poděkují za nabídku, ale svatbu že by si s ní rád zařídil sám a nenechá se vmanipulovat do svatby, kterou zasádně nechce) a umí to vyřešit jen tak, že se ožere jak doga a štěká kolem sebe, tak na něm není nic k politování. To by se takhle mohl vymlouvat celý život, např.přišel jsem o práci - béé, búúú, to jsem neměl jak ovlivnit, to jde mimo mě, všichni jsou proti mně, to mně nezbývá nic jiného než začít chlastat. Takový postoj se totiž dá napasovat na jakoukoliv životní situaci. Podle mě ona šlápla vedle, že se nechala jak malá holka tatínkem do něčeho vtáhnout a neuměla to vyřešit jako dospělá a samostatná ženská, a on selhal na celé čáře, když jakýkoliv náznak problémů řeší jen chlastem - to taky není moc chlap...

Zebruška Reagovat 25. 4. 2017 17:15

Úplně souhlasím s tím, co píšete níže, taky to tak vidím - pokud první "starosti", které nastaly (a píšu to v uvoziovkách, protože nějaké dohadování ohledně zařizování svatby jsou vlastně prkotiny a ne vážné starosti), znamenaly takovou absolutní neshodu mezi nimi, tak mají problém a to docela vážný. Vpodstatě to znamená, že nejsou schopní se v případě nějakých komplikací dohodnout a vyřešit je. Zatím asi spolu žili jen v růžovém opojení zamilovanosti, kdy si ve všem notovali a nesetkali se s tím, že by každý chtěl něco jiného, a ejhle, jakmile přijde v jejich vztahu první věc, kterou je třeba doopravdy vyřešit a zorganizovat, tak to dopadne tak, že ona ho odstaví na vedlejší kolej a on neumí nic jiného než se opíjet a být sprostý. No potěš, to by to u nich jednou asi vypadalo, když už svatba je dokáže takto rozhodit! Měli si každopádně hned na začátku říct, jaké mají představy o svatbě a nějak je vzájemně sladit, aby byli spokojení oba, protože to je svatba jich obou a pro oba to má být pěkný den, který si užijí. A této domluvy se pak držet. Tatínek to asi myslí dobře, že chce dceři vystrojit velkou svatbu, ale měla to stopnout, když viděla, že se to vůbec nelíbí ženichovi (mě by taky štvalo, kdyby mi svatbu naplánovali tchánovci a já do toho neměla co mluvit). No a on by zas neměl jakýkoliv problém řešit chlastem, z toho nic dobrého nekouká.

monada Reagovat 25. 4. 2017 15:30

Přesně tak svatbu zrušit a odejít. pokud neumí řešit situace jinak jak alkoholem . Tak pryč od něj. Jinak pokud jste se chtěli vzít tak třeba 2 svědky a bylo by to . Sice rodiče by asi nebyli nadšení ale co je to váš život.Já taky jsem říkala nejmladší dceři žije s přítelem 9 let jak by chtěli se vzít ať mi donesou video a já si u něj pobrečím a je to.

Elynor Reagovat 25. 4. 2017 12:52

helza: přesně tak, svatbu odložit na neurčitou budoucnost. Po necelém roce je ostatně dost brzo, větší část té doby fungovaly růžové brýle zamilovanosti. Oběma neuškodí se lépe poznat a to i v méně růžových situacích. A až/jestli na tu svatbu jednou dojde, tak za svoje, tatínek by dostal jen pozvánku, v kolik hodin má být připraven dceru odvést k oltáři. Chápu, že jako otec se chce vytáhnout a dopřát milované dceři úžasnou svatbu (možná taky aby všichni známí čubrněli), ale tady to nebyl dobrý nápad. Alkohol odbourává zábrany - jestliže pán ovíněn řekl, že se ženit nechce, je to jeho skutečné hluboké přesvědčení, které za střízliva samozřejmě zapře, co mu taky jiného zbývá. Ovšem jako základ manželství je to hodně slabé.

helza Reagovat 25. 4. 2017 12:40

Jak se rozhodne Dáša, je pouze na ní. Já osobně bych svatbu zrušila už proto, že není možné připravovat megasvatbu, když je ženich odstaven na druhou kolej a ani nejeví známky nadšení nad takovou slávou. Natož, pokud ho viditelně štve. A pak bych řešila to pití. Počkala bych a musela bych si být zatraceně jistá, že přítel neřeší všechny trable alkoholem. Koneckonců různých poraden je dost.

helza Reagovat 25. 4. 2017 12:31

zuzkasim: všechno, o čem píšeš, do toho bude vtažen, do toho bude přibrán a bude to řešit, třeba jen obejmutím ženy, soucitem, či jakkoliv jinak. Tohleto je jiné. Jo zcela mimo, nemůže do toho nijak zasahovat a štve ho to.

šiška Reagovat 25. 4. 2017 11:40

Řešit cokoliv chlastem je cesta do pekel !!! Chlast a drogy je to nejhorší k čemu se člověk upne! Já jsem se za svobodna s mladíkem rozešla právě kvůli pití. Nikdy jsem rodiče neviděla opilé a když jsem viděla ve společnosti co chlast dokáže s člověkem udělat no brrrr. A udělala jsem dobře, když se mladík oženil tak za 3 roky ho nechala manželka právě kvůli pití!

Pro vkládání komentářů se musíte nejdříve přihlásit