Dva roky má sto orgasmů denně, neužil si však jediný

| Autor: Famous | Rubrika: Láska a vztahy

Už dva roky po sobě Dale Decker z Wisconsinu zažívá sto orgasmů denně. Vyvrcholení, která jiným lidem působí nebývalou rozkoš, ho stojí mnoho energie a působí mu vážné zdravotní a psychické potíže. Sedmatřicetiletý Američan je jedním ze vzácných případů mužů, kteří trpí syndromem neustálého sexuálního vzrušení. Porucha se častěji vyskytuje u žen. Ničí ale životy bez ohledu na pohlaví.

Stejně jako pacientky ani Dale si neužívá jediný orgasmus. Působí mu bolesti, vyčerpání a psychické potíže. Syndrom se rozvinul v září 2012, když si vyhodil plotýnku při vstávání z židle. Už když jel tehdy do nemocnice, zažil v sanitce hned pět orgasmů.

Syndrom neustálého sexuálního vzrušení je vyvolán předrážděním nervů pánevního dna, k čemuž může dojít po různých druzích traumatu pánve, kostrče a dolní části páteře.

„Představte si, že klečíte u rakve svého otce na jeho pohřbu, loučíte se s ním a jen během té doby máte devět orgasmů přímo tam. A přitom celá rodina stojí za vámi. To vás donutí netoužit už po žádném orgasmu do konce života. Není na tom nic příjemného, protože ačkoli fyzicky to může být příjemné, jste naprosto znechuceni tím, co se děje potom. Když jste na veřejnosti, když jste před dětmi, je to nechutné a může vás to zlomit dost rychle. Stalo se mi to i v obchodě, a když bylo po všem, bylo tam sto padesát lidí zírajících na mě, takže proč bych měl vycházet z domu, když se mi může dít něco takového?“ zlobí se Decker z Wisconsinu v rozhovoru pro britský deník The Mail.

Dale má s manželkou April dvanáctiletého Christiana a jedenáctiletého Taytena. Ti nechápou, co se otci děje a proč s nimi nemůže hrát basket.

„Je to těžký boj, není schopen chodit do práce a živit rodinu, mám pocit, že je všechno na mně. Hrozně mě to štve, nemůžeme spolu dělat věci, které manželé dělají, a hádáme se kvůli věcem, kvůli kterým se nikdo nehádá. A protože to má někdy i v noci, tak máme oddělené postele,“ stěžuje si April Deckerová, s níž manžel – přestože má téměř pořád erekci a orgasmy – skoro nesouloží.

Výzkum poruchy se zaměřuje především na ženy, protože u mužů se jedná o raritu. Odborníci na léčbu syndromu chronického sexuálního vzrušení tak pocházejí z řad gynekologů. „Je jasné, že Dale trpí a jsem si jistá, že se najdou lidé, kteří věří tomu, že je to v jeho hlavě. Ale není, je to vážná zdravotní porucha a já doufám, že se mu brzy dostane lékařské pomoci. Být vzrušený může být úžasné, ale tohle není vzrušení, není to sexuální. Je to hrozivá křeč a může být dost bolestivá. Dale vypadá, že trpí bolestí, nejen emocionální, ale také fyzickou,“ uvedla doktorka Dena Harrisová z New Yorku, která se zabývá léčbou žen trpících touto poruchou.

Řada pacientek trpících mučivým onemocněním spáchala sebevraždu, protože jim lékaři nedokázali pomoci.

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Dana (46): Po dvaceti letech chodím s přítelem z mládí. A je to…

Dana (46): Po dvaceti letech chodím s přítelem z mládí. A je to…

Dnes | Po dvou manželstvích zůstala Dana sama, a tak se po čtyřicítce ocitla v situaci, kdy začala hledat…

Neuspokojuje vás masturbace? Možná děláte něco špatně!

Neuspokojuje vás masturbace? Možná děláte něco špatně!

21. 7. | My ženy známe svoje tělo nejlépe a měly bychom vědět, co nám opravdu dělá dobře. Máte ale pocit, že…

Odpustíte nevěru? Víme, kdy a jak to udělat

Odpustíte nevěru? Víme, kdy a jak to udělat

20. 7. | Zjistit, že vás partner podvádí, je zásadní životní zvrat. Nikdo neví dopředu, jestli bude schopen…

IRENA (51): Štěstí v neštěstí. Díky bouračce jsem si našla přítele!

IRENA (51): Štěstí v neštěstí. Díky bouračce jsem si našla přítele!

20. 7. | 5 | Vypadalo to na jeden z nejhorších dnů v jejím životě, nakonec ale díky němu Irena našla novou lásku.