EVA (38): Syn má stejně starou nevlastní sestru. Muži jsem odpustila

| Autor: redakce | Rubrika: Láska a vztahy

Představa, že manžel podvede ženu, když je těhotná nebo když se spolu pokoušejí o miminko, je šílená. Evě se to přihodilo. Byla však natolik velkorysá, že to dokázala odpustit.

EVA (38): Syn má stejně starou nevlastní sestru. Muži jsem odpustila

Konečně jsem byla šťastná a splnilo se mi vše, po čem jsem toužila. Říkala jsem si, že už jsem si snad vše špatné alespoň na nějakou dobu vybrala. Mám za sebou jedno bezdětné a velmi nevyvedené manželství, těžkou nemoc a mnoho let čekání na vytoužené miminko s druhým manželem.

Zkrátím to; podruhé jsem se vdala ve 34 letech a poprvé otěhotněla ve 38 letech. Mé těhotenství byl dle lékařů zázrak, onkologické onemocnění, které jsem prodělala, zanechalo v mém těle trvalé následky.

Další miminko bych tedy vzhledem k věku a anamnéze už rozhodně neriskovala. A tak se mi den po mých 39. narozeninách narodil zdravý syn a já byla nesmírně šťastná.

Oba byli opilí a oba „úletu“ litovali

Rok uběhl jako voda a já měla za pár dní oslavit kulaté narozeniny, „dárek“, který jsem poněkud předčasně obdržela, byl velmi adrenalinový. Manžel už nevydržel se svým svědomím a přiznal se mi, že před rokem a deseti měsíci udělal obrovskou životní chybu.

Na víkendové firemní akci mi byl nevěrný se svou asistentkou – oba byli opilí a oba „úletu“ litovali. Kolegyně dokonce měsíc na to z firmy odešla. Manželovu asistentku jsem letmo znala několik let, nikdy neholdovala alkoholu, poctivá, slušná, věřící katolička a také zasnoubená…co víc bych si od hezké asistentky svého muže mohla přát! Jenže jak vidno, i věřící, zasnoubené, spořádané asistentky nemusí být andělé.

Měsíc před mým porodem porodila chlapečka

Myslím, že s jednorázovou nevěrou by se mi můj jinak rozumný chlap nikdy nesvěřil, pokud by tedy neměla „trvalé následky“ – k čemu by to také bylo? Jenže slečna otěhotněla a měsíc před mým porodem porodila holčičku, ale to jsem o celé věci ještě nic netušila. S otcovstvím si byla naprosto jistá.

Nicméně od mého manžela nic nechtěla. Její přítel věděl, že dítě není jeho, ale své snoubence odpustil, vzal si ji a v rodném listě je zapsán jako otec holčičky. Nicméně chce, aby se malá jednou dověděla, kdo je její pokrevní táta – on sám vlastního otce nikdy nepoznal, a tak mu to přijde důležité a férové.

Já celou věc prožívala pochopitelně hodně emocionálně, velmi mi pomohla má nejlepší kamarádka, která mi a synovi poskytla na sedm dní azyl u sebe v penziónu a já si během onoho týdne v krásné šumavské přírodě srovnala vše v hlavě. Muž mi volal každý den snad desetkrát, strašně se tehdy bál, že ho opustím. Neopustila jsem ho a odpustila jsem mu.

Krev není voda

Jednorázovou nevěru – „úlet“ v žádném případě nezlehčuji, je to vždy podraz a rána pod pás, ale v životě se stávají daleko horší věci. Mnohem nezodpovědnější bylo, že se ti dva nechránili! Nicméně vše špatné je k něčemu dobré! Možná to bude znít tak trochu šíleně... ale díky manželově nevěře má náš Honzík sestřičku, kterou možná jednou pozná.

Které partie těla ženy nejvíce trápí? Mrkněte na video:

Sama jsem strašně moc ráda, že mám sestru, s níž mám pěkný vztah, a vnímám, jak manželovi, který je jedináček, sourozenec a rodina strašně chybí. Třeba až se jednoho dne „sourozenci“ poznají, tak si padnou do noty a budou si rozumět – ostatně krev není voda a když jsem manželovu dceru viděla na fotce, musím říct, že mému muži a našemu Jendovi z oka vypadla. Moc doufám, že tento příběh, který bude mít jistě ještě dlouhé pokračování, dopadne dobře. Nebo jsem naivní? Věřím, že ne.

ANKETA: Dokázala byste odpustit takovouhle nevěru stejně jako Eva?


 

Další články z rubriky

NAĎA (45): Letos poprvé budu na Vánoce sama bez dětí

NAĎA (45): Letos poprvé budu na Vánoce sama bez dětí

Včera | 8 | Naďa je rozvedená a doposud její děti trávily Vánoce s ní. Letos se ale rozhodly, že chtějí být s…

Jak přežít advent bez hádek? Nakupujte sama a pečte s kamarádkami

Jak přežít advent bez hádek? Nakupujte sama a pečte s kamarádkami

16. 12. | Předvánoční čas je pro většinu z nás období plné stresu. V práci se to kupí, doma se musí péct…

SYLVA (47): Na vánoční párty jsem se spustila se šéfem, všichni mě nenávidí

SYLVA (47): Na vánoční párty jsem se spustila se šéfem, všichni mě nenávidí

14. 12. | 13 | Sylva to na loňském vánočním večírku přehnala s alkoholem a ráno se probudila v náručí svého šéfa.…

Jak zvládnout vánoční večírek v práci: Moc nepijte a družte se

Jak zvládnout vánoční večírek v práci: Moc nepijte a družte se

13. 12. | Vánočnímu večírku se aspoň jednou ročně nevyhne nikdo z nás. A tomu firemnímu byste se ani vyhýbat…