Honza (37, let): Utekla mi žena, prý nejsem dost chlap

| Autor: MM | Rubrika: Láska a vztahy

Odešla od něj, protože prý není dost chlap. Stále se s tím nevyrovnal a stále neví, kde dělal chybu, co měl udělat jinak.

Honza (37, let): Utekla mi žena, prý nejsem dost chlap

Myslím, že mi v životě nechybí sebereflexe, a klidně bych ve svém přístupu k životu, k lidem i k sobě něco změnil, ale nevím co. Dodnes jsem nepochopil, kde jsem vlastně dělal chybu a proč se se mnou manželka rozvedla. Co je to „nebýt dost chlap“? Sice mám už půl roku fajn přítelkyni, ale vnitřně jsem se s rozvodem stále nevyrovnal. Ne kvůli ženě, po té se mi už nestýská, ale kvůli sobě a přítelkyni, nerad bych, aby se historie opakovala.

I kluci chtěli zůstat doma

S Lídou jsem žil 10 let a máme spolu dva kluky. Ti zůstali u mne – v domě, na který byli zvyklí, kde mají psa, bazén, trampolínu a další „blbinky“, co mají děti rády. Exmanželka si kluky bere jednou za 14 dní na prodloužené víkendy, pravidelně je vyzvedává ze školky a vozí na kroužky. Věnuje se jim – ano, to nemohu nijak zpochybňovat. Bývalka je hodně sportovně založená, takže kluky naučila lyžovat, jezdit na kole, bruslit, plavat a dokonce s nimi hraje i fotbal. Rodina i přátelé se pozastavovali nejen nad tím, že Lída odešla, ale také, že mi nechala kluky. Mně to ale přijde docela rozumné, ostatně i kluci chtěli zůstat doma. Tato stránka věci mě vlastně trápí úplně nejméně, neumím si představit, že by mi zůstal prázdný dům. Klukům se samozřejmě po mámě někdy zasteskne, ale vídají se s ní často a mohou jí kdykoliv zavolat. Myslím, že z tohoto pohledu jsme rozvod zvládli, jak nejlépe jsme mohli.

Jsem prý hodný. Jaký je v tom problém?

„Proč, proč, proč!?“ ptal jsem se jí mnohokrát, než jsem vše podepsal. Vždy mi řekla zhruba to samé, prý jsem strašně hodný člověk, moc fajn táta, ale nejsem dost chlap. Stejnou otázku jsem pak pokládal i několika společným známým, hlavně ženám. „Víš, Jeníku, mě se radši neptej, já bych tě brala hned. Jsi neuvěřitelně hodný člověk, slušně vyděláváš, umíš vařit, jsi fajn táta, prima kamarád,“ řekla mi jedna blízká kamarádka bývalé ženy. Podobnou odpověď jsem pak dostal od více holek. Samozřejmě, že jsme řešili i sex, ale Lída mi opakovaně tvrdila, že nemám vyšilovat, že sex sice nebyl jako po roce chození, ale špatný nebyl.

Asi si ji měl občas proplesknout nebo seřvat, zatrhnout jí kafíčko s holkami, víkendy ve skalách a v pátek si měl domů chodit o půlnoci a na mol. Některý baby fakt nevědí, co by chtěly, ale chtějí to moc. Kašli na to, jiná bude ráda, že tě má. A jestli se rozkřikne, že tě Lída nechala, ještě se na tebe budou stát fronty. A ne aby ses hned ženil, kámo!“ tvrdil mi kamarád. Měl jsem být tedy drsnější, nebýt tolerantní k jejím koníčkům a potřebám? Měl jsem jít víc za svým a být ve vztahu víc dominantní?

Co dělá muže mužem?

Za 10 let, co jsme byli spolu, mi ale Lída nic nenaznačila, nebo jsem to třeba nějak přehlížel? Nevím. Měl jsem pocit, že žijeme spokojeně. Zatímco spousta našich kamarádů se hádala a rozváděla, my byli takový ten stabilní a klidný pár. Kamarádky často Lídě říkaly, že mě Lídě závidí, že si žije jako v nebi, jako svobodná se všemi výhodami manželství.

Je pravda, že jsem se snažil dávat Lídě hodně prostoru pro její koníčky. Je hodně sportovně založená a mně sport nic moc neříká. Ale pozor, nešlo o jednostrannou toleranci, ani Lída mi nebránila věnovat se mým docela nákladným koníčkům – motorkám a modelům letadel. To je s kluky naše vášeň! Prostě se nemůžu zbavit pocitu, že 10 let vše klapalo. Samozřejmě mě napadlo, jestli ve všem není nějaký muž. Lída tvrdila, že v žádném případě, a i známí říkali, že o nikom neví. Lída se odstěhovala do bytu po své babičce, který jsme odkoupili pro kluky. V bytě žije na 100 % sama, kluci nikdy nemluvili o žádném „strejdovi“, a když jsem u ní několikrát byl – rozešli jsme se v dobrém – nic nenasvědčovalo dalšímu „nájemníkovi“.

Mám sice už nový život, novou hodnou přítelkyni, ale se stínem na duši a s nezodpovězenou otázkou se nemohu stále vyrovnat. Co dělá muže mužem?

(Honza, 37 let)

Dáma.cz je na facebooku. Přidejte se k nám!

Další články z rubriky

KAMILA (54): Dcera chodí s naším kamarádem, chceme jejich rozchod

KAMILA (54): Dcera chodí s naším kamarádem, chceme jejich rozchod

Dnes | 6 | Kamila má strach o svoji dceru, která se dala dohromady s výrazně starším mužem. Ten je navíc…

Milujte se v poloze 69: Muži z ní šílí a vy budete taky!

Milujte se v poloze 69: Muži z ní šílí a vy budete taky!

Dnes | 2 | Podle mnoha průzkumů je údajně poloha 69 pro muže ta nejoblíbenější a nejvzrušivější. Co je na ní…

KÁŤA (28): Jsem po uši zamilovaná. Průšvih! Do svého bratrance

KÁŤA (28): Jsem po uši zamilovaná. Průšvih! Do svého bratrance

18. 3. | 16 | Vyrůstali jsme spolu a vždycky jsme si rozuměli. Bratránek Marek je o tři roky starší, takže jsem…

Venušiny kuličky: Přinesou vám rozkoš i zdraví. Jaké si pořídit?

Venušiny kuličky: Přinesou vám rozkoš i zdraví. Jaké si pořídit?

17. 3. | Venušiny kuličky jsou čím dál oblíbenější pomůckou, která vám nejen způsobí sexuální rozkoš, ale…