JANA (48): Zjistila jsem, že můj současný partner stojí za mým rozvodem

| Autor: Laura Poláková | Rubrika: Láska a vztahy

Jana má za sebou rozvod, ale už nějakou dobu žije v novém spokojeném vztahu. Jenže teď teprve vyplulo na povrch, co dělal její současný partner za jejími zády v době, kdy byla vdaná. A Jana neví, jak s informacemi naložit.

JANA (48): Zjistila jsem, že můj současný partner stojí za mým rozvodem

Vím, že jiným ženám se to občas zdá divné, ale odmalička jsem vždycky raději kamarádila s chlapci. Holky mi přišly ufňukané a málo odvážné. Mám to ostatně tak dodnes, daleko lépe vycházím s muži než se ženami, i když jsou samozřejmě výjimky.

Se Slávkem jsem se znala už od školky, pak jsme chodili na stejnou základku a odtamtud jsme šli na stejnou střední školu. I když byla období, kdy on víc vyhledával kluky a já se snažila kamarádit s děvčaty, pořád jsme zůstávali nejlepší kamarádi. Ke konci střední školy jsme spolu dokonce i chvíli chodili, ale protože jsme byli jako bratr a sestra, shodli jsme se, že to nemůže fungovat, a zase jsme se rozešli. Naše přátelství to naštěstí nijak nepoznamenalo.

Začali jsme každý prožívat svoje vztahy, vážné i ty krátkodobé, všechno jsme spolu rozebírali a bylo nám fajn. Naši partneři si často museli zvykat na naše ne úplně obvyklé kamarádství, ale většinou to fungovalo tak, že když s tím měli problém, následoval rozchod. Byla to pro nás jistá překážka v tom najít si celoživotního partnera, ale mně se to nakonec podařilo.

Bývalého manžela Kamila jsem potkala na jednom hudebním festivalu, kde jsem byla se Slávkem. Vlastně jsme se s ním seznámili společně a z Kamila se stal Slávkův nejlepší kamarád. Netrvalo dlouho a já jsem s Kamilem začala chodit. Překvapilo mě, že Slávek z našeho vztahu nebyl nadšený. Neustále mi Kamila rozmlouval a říkal, že si zasloužím někoho lepšího.

Já jsem si ale nedala říct, protože jsem Kamila milovala jako ještě nikoho v životě a měla jsem pocit, že on to cítí stejně. Slávek se uklidnil, až když jsem nečekaně otěhotněla a s Kamilem jsme se rozhodli, že se vezmeme. Začal se nás tehdy trochu stranit, na svatbu sice dorazil, ale jinak jsme ho moc nevídali, což nás oba mrzelo, ale nemohli jsme z něj dostat, co se děje.

Až když se nám narodila dcera, Slávek s námi opět začal trávit víc času, protože si malou úplně zamiloval stejně tak jako syna, který přišel na svět o čtyři roky později. Děti rostly jako z vody, dělaly nám radost, ale my s Kamilem jsme si pomalu přestávali rozumět. Došlo to až tak daleko, že jsem si našla milence, se kterým jsem rok měla poměr.

Slávek o všem věděl a byl mi velkou podporou. Nakonec se moje nevěra bohužel odhalila a Kamil řekl, že chce rozvod, protože není schopen mi odpustit. Snažila jsem se manželství zachránit, jak to šlo, ale bohužel se mi to nepodařilo. V tu dobu mi nejvíc pomáhal Slávek, který zůstal po mém boku a na Kamila se vykašlal.

Asi rok po rozvodu jsme spolu se Slávkem vyrazili na hory a tam se ledy prolomily. Najednou jsem si uvědomila, že ho mám ráda a chci s ním být. On to cítil stejně, takže jsme to dali dohromady. Jenže nedávno za mnou přišel můj manžel s informací, která otřásla mým světem.

Prozradil mi, že tehdy na moji nevěru přišel kvůli anonymům, které mu chodily do mailu. Nejdřív jim nevěnoval pozornost, ale pak si zkusil ověřit některé informace a zjistil, že anonymy nelžou. Říkal, že mu začalo být divné, jak rychle jsme se se Slávkem dali dohromady a že ho tak snadno odepsal, tak si nechal zjistit, od koho anonymy pocházely, a zjistil, že stopy vedou ke Slávkovi. Což i dávalo smysl, protože jediný on věděl o každém mém kroku!

Tak tu teď sedím a vůbec nevím, jak mám s touto informací naložit. Můžu vůbec milovat někoho, kdo vědomě zničil vztah a rodinu a získal si moje srdce podvodem? Nebo nad tím mám mávnout rukou a neřešit to?

ANKETA: Odpustila byste na místě Jany současnému partnerovi? 

Další články z rubriky

TEREZA (42): Můj bývalý manžel mi dělá problémy v práci i mezi kamarády

TEREZA (42): Můj bývalý manžel mi dělá problémy v práci i mezi kamarády

Dnes | Málokdy se manželé rozejdou zcela v dobrém. Většinou jeden z nich je zraněnější než ten druhý a…

Ženy prozradily: Jaký způsob masturbace je pro nás nejlepší?

Ženy prozradily: Jaký způsob masturbace je pro nás nejlepší?

Včera | Ať jste sama nebo máte partnera, občas není na škodu si pohrát sama se sebou. Poznáte tak lépe své…

PETRA (44): Přestala jsem zvládat syna. Pomohla polepšovna

PETRA (44): Přestala jsem zvládat syna. Pomohla polepšovna

15. 2. | 17 | Asi si myslíte, že by dobrá máma nikdy nedala své dítě do polepšovny. Jenže co dělat ve chvíli, kdy…

Je to chronický nevěrník? Takhle to poznáte hned na začátku

Je to chronický nevěrník? Takhle to poznáte hned na začátku

14. 2. | Existují muži, kteří se mohou zamilovat sebevíc, přesto jsou ale neustále nevěrní a vyhledávají…