Klára (34): Vdala jsem se. Ale milence se nevzdám

| Autor: Veronika Matoušková | Rubrika: Láska a vztahy

Kláru znám od třetí třídy. Od té doby jsme se staly nejlepšími kamarádkami a prožívaly jsme spolu celou základku. Nerozdělilo nás ani to, že jsme každá šla na jinou školu – ona „jen“ na rodinku, já na ekonomku. Zdálo se, že naše přátelství ustojí absolutně všechno.

Klára (34): Vdala jsem se. Ale milence se nevzdám

Kluci

Jako všechny holky, i nás zajímali kluci. Klára měla jiný vkus než já, tak jsme si nelezly do zelí ani po této stránce. Už dřív jsem si všimla, že ji více zajímají starší muži. Když nám bylo sedmnáct, jejím partnerům bylo nejméně o deset víc. V tomhle věku to ještě nebylo až tak do očí bijící.

První náznak krize přátelství

Když mi bylo třiadvacet, seznámila jsem se s Petrem. Jakožto správná kamarádka jsem se jí chtěla pochlubit (a až teď mi dochází, že já Klářiny partnery – až na toho posledního – vlastně nikdy nepoznala…), a tady padla kosa na kámen. Klára prostě zkonstatovala, že se jí Petr nelíbí. Tečka. Byla jsem z toho sice smutná, ale co se dalo dělat. Jak říkala už Božena Němcová: „Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem,“ a tak jsem to brala.

Čas plynul, já stále byla s Petrem, a Klára střídala partnery ve zhruba ročním tempu. Když mě Petr požádal o ruku, nebyl důvod neříct ano. Tak nějak jsem doufala, že mi Klára půjde za svědka. Ale dost mě překvapila. Řekla mi: „Nezlob se, já na svatby nevěřím, navíc ho nemám ráda.“ Ukrutně mě to mrzelo, naštěstí má druhá velmi dobrá kamarádka mi s velkou radostí kývla. Ta Petra totiž bere jako mladšího bráchu a má ho skutečně ráda.

Klára a Robert

Krátce po naší svatbě se Klára seznámila s Robertem – rozvedený, starší „jenom“ o osm let, s malým synem. Toho mi už představila, a ujišťuji vás, že jsem k němu přistupovala bez předsudků a pocitu „když tobě se nelíbí Petr, mně se apriori nebude líbit Robert…“ Ale je to tak, nelíbil se mi. Když pominu vzhled, za který člověk nemůže – prostě někdo naroste do dvou metrů, jiný stěží do metru sedmdesáti, někdo má statnou postavu a jiný je za groš kudla – Robert byl typ chlapa, který se lekne, když bouchnou dveře. A co víc – neustále obhajoval excesy své bývalé manželky a omlouval je slovy „Ona za to nemůže, ona je blíženec…“

Krize

Jako každému páru, ani Kláře s Robertem se krize nevyhnula. Klára ji vyřešila po svém – přestože pořád pěla ódy na to, jak dobře jim to funguje v posteli, našla si milence. A údajně se tím vyřešily veškeré partnerské neshody. O milenci mluví jako o externistovi. Je o dobrých dvacet let starší než ona, scházejí se pokoutně – někdy třikrát do týdne, někdy jednou za měsíc… Že to není vůči Robertovi fér, nechat ho v iluzi, že se krize zdárně vyřešila, a zatím si chodit za externistou, to Klára neřeší.

Sňatek z rozumu

V srpnu mi přišla smska, „Krásné odpoledne přejí Novotní,“ a mně došlo, že se vzali. Zavolala jsem Kláře, abych jí poblahopřála k svatbě, i když mě mrzelo že mne ani na obřad nepozvala. Dozvěděla jsem se, že svatba byla jen se svědky a prakticky proto, že se dohodli, že to tak bude lepší kvůli úřadům. Takže ne F.L.Věk, ale má kamarádka napsala další pokračování sňatků z rozumu…

Milence se nevzdám

Během tohoto rozhovoru jsem se Kláry nenápadně zeptala, a co externista. Okamžitě mi odpověděla, že není důvod se jej vzdávat, když jim tak skvěle vyřešil partnerskou krizi. Jak Roberta zrovna nemusím, přiznám se, že mi ho bylo líto. Spokojeně se veze na vlně novomanželského štěstí a ani netuší, jak pevně mu na hlavě sedí parohy od té, kterou si vzal a které věří, že s ní mu to konečně už vyjde…

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Čtěte také

DIANA (38): Manžel mě podvedl, tak jsem mu to vrátila. Co ale teď?

DIANA (38): Manžel mě podvedl, tak jsem mu to vrátila. Co ale teď?

8. 1. | 11 | Člověk dělá v afektu a v žárlivosti spoustu věcí. Diana o tom ví své. Přišla manželovi na nevěru, a…

8 důvodů, proč muži zahýbají, i když jsou doma spokojení

8 důvodů, proč muži zahýbají, i když jsou doma spokojení

13. 12. 2016 | 4 | Nevěra ve vztazích není nic neobvyklého. Podle studií si zahýbá každý druhý pár, přičemž muži jsou…

Další články z rubriky

ANNA (55): Manžel flirtuje s mladými holkami, ty se mu smějí

ANNA (55): Manžel flirtuje s mladými holkami, ty se mu smějí

Dnes | 10 | Anna prožívala spokojené manželství až do chvíle, kdy se jejímu manželovi začalo zdát, že už mu…

Znáte svoje prsa? 8 faktů, které jste možná doteď nevěděla

Znáte svoje prsa? 8 faktů, které jste možná doteď nevěděla

Včera | Stejně jako muži řeší velikost své výbavy, my ženy se už od mládí zabýváme velikostí a tvarem…

Nebaví se s vámi? Víme, co vězí za jeho mlčením

Nebaví se s vámi? Víme, co vězí za jeho mlčením

25. 7. | 2 | Máte občas pocit, jako byste při komunikaci s partnerem mluvila do dubu? Ať se snažíte, jak chcete,…

ŠTĚPÁNKA (44): Sestra mi přebírala kluky, teď si brousí zuby na manžela

ŠTĚPÁNKA (44): Sestra mi přebírala kluky, teď si brousí zuby na manžela

24. 7. | 8 | Štěpánka má se svou sestrou velmi napjaté vztahy. Starší Jitka jí několikrát zničila vztahy,…