Která část dne je pro sex nejlepší? Muži a ženy se v načasování liší

| Autor: Famous | Rubrika: Láska a vztahy

Fyziologie mužů a žen se liší a kvůli tomu mají obě pohlaví rozdílnou dynamiku sexuálního vzrušení během dne. Když jsou muži na maximu výkonnosti, ženy většinou ještě spí. A jindy to platí zase naopak. Naštěstí muži jsou pohlavím tak sexuálním, že mohou souložit i v době, kdy nejsou na svém denním vrcholu, ale kdy to vyhovuje jejich partnerkám.

Která část dne je pro sex nejlepší? Muži a ženy se v načasování liší

V období rané zamilovanosti tohle většinou neplatí, silná přitažlivost na počátku vztahu většinou oklame celý systém a čerstvě vytvořený pár to může dělat kdykoli (a téměř kdekoli) během dne. Později však partneři upadnou opět do vlivu biorytmů svého těla a fyziologie začne ovlivňovat jejich pohlavní život. A na otázku kdy je nejlepší čas na sex, se pak hůř odpovídá.

Kupříkladu muži jsou na sexuálním vrcholu mezi šestou a osmou hodinou ranní. Hladina testosteronu v jejich organismu je v tuto část dne na maximu. Muži mají tvrdou erekci, snadno se vzruší také psychicky a jejich milování i prožitky jsou intenzivní. Jenže! To neplatí vůbec o ženách. Ženy mají totiž stále vysokou hladinu melatoninu (hormonu spánku) v krvi a teplota jejich těla je nízká. Sex si moc tudíž neužijí. Pokud mají pánové štěstí a partnerka jim sex neodmítne, pak je většinou velmi energický a rychlý.

Mezi osmou a desátou hodinou většina dvojic míří do práce nebo v ní dokonce již je. Přitom v tuto dobu je žena probuzená a připravená na sex také kvůli tomu, že má vysokou hladinu endorfinů v krvi a snadno se vzruší. Mužská hladina testosteronu poklesla, ale je dost vysoká na to, aby ho žena přemluvila.

Kolem poledne až do druhé hodiny odpolední jsou ženy velmi čilé. Ale spíš mentálně. Snadno se nechají čímkoli vyrušit, což neprospívá jejich sexuálnímu vzrušení. Na sex se tak nedokážou moc soustředit. Mužům představa sexu brzy odpoledne vůbec není cizí. Ovšem stejně dobře je uspokojí vydatný oběd.

Mezi druhou a čtvrtou hodinou odpolední by si měli sex dopřávat všichni ti, kdo chtějí počít dítě. Ženský rozmnožovací systém je totiž na vrcholu a funguje perfektně. Muži kolem čtvrté odpolední produkují nejkvalitnější spermie. Pokud si to rozdají na pracovišti s milenkou bez ochrany, riskují nechtěné početí.

Mezi čtvrtou a osmou odpolední/večerní jsou obě pohlaví v útlumu. Tento čas víc než sexu nahrává relaxaci po náročném pracovním dni a doplnění energie chutnou večeří.

Po dobré večeři, která přišla na řadu mezi šestou a osmou večerní, jsou ženy brzy plné energie. Takže mezi osmou a desátou nejsou ještě příliš ospalé a unavené a mají největší chuť na sex. Muži také v tuto část dne většinou ještě neusínají. Jejich hladina testosteronu není sice nejvyšší, ale i tak se vzruší snadno. Tato část dne je pro obě pohlaví nejlepším časem pro kvalitní partnerský sex.

Po desáté hodině začíná tělo relaxovat. Zvláště silně fyzicky utahaní muži už na sex chuť nemívají a i oni raději volí mazlení a tulení. Ženám pomalu roste hladina melatoninu v krvi, ale jsou v tuto část dne rovněž velmi citlivé vůči romantickým gestům a snadno se nechají přemluvit něžným a pozorným milencem. Jestli jsou muži mezi šestou a osmou ranní nejvášnivějšími a nejdivočejšími milenci, pak kolem půlnoci si dopřávají sex spíš pomalejší a klidnější. Orgasmus v tuto část dne ale urychlí usínání, spánek je po něm hlubší a kvalitnější. A orgasmus před usnutím je také výborným lékem na syndrom neklidných nohou.

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Čtěte také

Padáte únavou? 8 nejčastějších příčin, proč jste bez energie

Padáte únavou? 8 nejčastějších příčin, proč jste bez energie

16. 10. 2017 | 1 | Určitě znáte naprosto chorobnou únavu, kdy jedete jako robot, jste naprosto bez energie a vždy se…

5 receptů na plněné papriky: S masem, sýrem i čočkou

5 receptů na plněné papriky: S masem, sýrem i čočkou

20. 9. 2017 | K podzimu neodmyslitelně patří i plněné papriky. Nejklasičtější jsou asi ty s mletým masem, zkuste…

Další články z rubriky

Lidmila Daňková: Přežila Terezín, 13 spolužáků bylo zabito

Lidmila Daňková: Přežila Terezín, 13 spolužáků bylo zabito

Dnes | Lidmila Daňková poklidně studovala gymnázium, když k ní do třídy vtrhlo gestapo a spolu s ní…

ŽANETA (47): Topím se v dluzích, partner o tom neví

ŽANETA (47): Topím se v dluzích, partner o tom neví

Dnes | 1 | Žaneta má za sebou drsný rozvod, ale teď by mohla být konečně šťastná, protože potkala skvělého…

Má velký penis? V těchto polohách si ho užijete i vy

Má velký penis? V těchto polohách si ho užijete i vy

Včera | Říká se, že na velikosti nezáleží, ale ty zkušenější z nás vědí, že co je příliš malé nebo příliš…

KAMILA (54): Dcera chodí s naším kamarádem, chceme jejich rozchod

KAMILA (54): Dcera chodí s naším kamarádem, chceme jejich rozchod

20. 3. | 10 | Kamila má strach o svoji dceru, která se dala dohromady s výrazně starším mužem. Ten je navíc…