LEA (35): Sestra spáchala sebevraždu. Nikdy jsem si to neodpustila

| Autor: HV | Rubrika: Láska a vztahy

Nešťastná láska a strach z rodičů dohnal osmnáctileté děvče až k tomu, že si dobrovolně vzalo život. Rodina se z toho nikdy nevzpamatovala a nepřestala si to vyčítat.

LEA (35): Sestra spáchala sebevraždu. Nikdy jsem si to neodpustila

Vždycky, když se blíží konec školního roku, je mi strašně smutno. Moje mladší sestra Valentýna totiž před lety touto dobou spáchala sebevraždu. Kvůli tomu, že v předposledním ročníku gymnázia měla velice špatné studijní výsledky. Zamilovala se do kluka, který ji úplně okouzlil. Trávila s ním spoustu času a na školu popravdě řečeno dost kašlala.

Rodiče po čase začali mít výhrady a dost Vali peskovali, aby alespoň před koncem roku trochu víc zabrala a trochu míň se vodila za ruku po parku se svým vysněným chlapcem. Valentýna byla v podstatě hodná a poslušná holka. V té době sice trochu stávkovala a vzdorovala, ale úplně na zadní se postavit nedokázala. Omezila trochu svoje randění a doslova za pět minut dvanáct se posadila k učebnicím.

Jenomže to mělo jeden velice nepříjemný důsledek. Když se jednou podívala na Facebook, uviděla fotografii, na které byl označený její milý na mejdanu s kamarády, ale především v objetí jiné holky. Samozřejmě mu ihned volala, chtěla vysvětlení. Přítel ji odbyl s tím, že o nic nešlo, že se všichni jen dobře bavili a nic vážného se nestalo.

Sestra se tím nechala uchlácholit tak napůl. Na učení se úplně přestala soustředit, jen seděla, brečela a přemýšlela, jak si má ověřit, že její kluk mluví pravdu. Nakonec se rozhodla, že počká po vysvědčení a pak to začne „nějak“ řešit. Často mluvila o tom, že ho hrozně miluje a že si život bez něj neumí vůbec představit. Naši se tomu usmívali a uklidňovali ji. Já si z ní dokonce i trochu utahovala. Kéž bych jenom tehdy věděla, co se Vali honilo hlavou.

Valentýnino vysvědčení bylo katastrofální. Bohužel se na něm objevila i jedna pětka, což znamenalo jediné – celé prázdniny nad učením, aby dobře dopadl reparát a Valentýna nemusela opakovat ročník. Byla z toho úplně zničená, až nám jí všem bylo strašně líto. Naši ji pustili na oslavu konce školního roku, která byla na školním hřišti, aby alespoň na chvilku přišla na jiné myšlenky.

Jenomže to byla poslední kapka. Vali tam totiž potkala svého chlapce ruku v ruce s děvčetem z fotografie. Udělala scénu, její přítel se jí ale vysmál. Tituloval ji jako propadlíka a řekl jí, že si chce léto užít s usměvavou holkou a ne s vystresovanou, věčně šprtající žábou.

Valentýna se vrátila domů, stručně nám řekla, co se stalo, a pak už vůbec nemluvila a zavřela se ve svém pokoji. Nechali jsme ji být, ať se vybrečí, a říkali si, že ráno bude moudřejší večera. Jenomže žádné ráno už pro mojí sestřičku nebylo. Nikdo netušil, jak hrozně jí muselo být. Neúspěch ve škole, konec vztahu – to všechno na ni bylo moc.

Bydlíme v devátém patře paneláku. Valentýna v noci vyskočila z okna a zabila se. Nikdy si nikdo z nás včetně jejího bývalého přítele nepřestal vyčítat, jak strašně jsme situaci podcenili a nepoznali, že se nám tolik blízká, hodná a hezká holka trápí tak moc, až raději skončila svůj život kvůli takové blbosti, jako byla špatná známka a nepovedená první láska. Snažím se od té doby být ke svému okolí pozornější. Nikomu bych nepřála bolest, kterou stále a každý den prožíváme.

Další články z rubriky

KÁŤA (28): Jsem po uši zamilovaná. Průšvih! Do svého bratrance

KÁŤA (28): Jsem po uši zamilovaná. Průšvih! Do svého bratrance

Dnes | 5 | Vyrůstali jsme spolu a vždycky jsme si rozuměli. Bratránek Marek je o tři roky starší, takže jsem…

Venušiny kuličky: Přinesou vám rozkoš i zdraví. Jaké si pořídit?

Venušiny kuličky: Přinesou vám rozkoš i zdraví. Jaké si pořídit?

Včera | Venušiny kuličky jsou čím dál oblíbenější pomůckou, která vám nejen způsobí sexuální rozkoš, ale…

LUCKA (39): Máma měla vždycky raději mou sestru než mě

LUCKA (39): Máma měla vždycky raději mou sestru než mě

15. 3. | 21 | Vadilo mi to odmalinka, připadalo mi, že to bije do očí, že to všichni přeci musí vidět. Ale když…

Zbavte ho chyb: Změňte partnera k obrazu svému

Zbavte ho chyb: Změňte partnera k obrazu svému

14. 3. | 11 | I když jste do svého partnera zamilovaná až po uši, určitě se najdou drobnosti, které vás občas…