MÁJA (46): Přítelův syn je monstrum. Přemýšlím o rozchodu

| Autor: MM | Rubrika: Láska a vztahy

Máji přítel má velmi problematického syna. Společně strávené víkendy jsou pro ni očistec a k Májině zděšení začal přítel uvažovat o střídavé péči, a to i přes nedávný závažný incident.

MÁJA (46): Přítelův syn je monstrum. Přemýšlím o rozchodu

Odrazila jsem se ode dna a potkala velkou lásku

Opět se blíží prodloužený víkend, který u nás stráví přítelův syn, a já přemýšlím, zda to mám ve svém věku a se svou minulostí zapotřebí. Jsem 14 let rozvedená, manžel byl alkoholik. Nakonec jsem to ale byla já, kdo ho jako jediný člověk navštěvoval, když umíral. Měl těžkou cirhózu jater a později rakovinu. Nebyl to hezký konec, bylo mi ho líto, nikoho kromě mě vlastně neměl. Zažila jsem několik těžkých let, ale nakonec se mi podařilo se odrazit ode dna a začít slušně žít. Před osmi lety jsem udělala krok do neznáma, změnila práci a začala podnikat. Začátky byly napínavé, ale později se mi začalo dařit. I dcery mi dělají radost, obě se dostaly na vysokou školu a k tomu mi pomáhají ve firmě. Dá se říct, že se nám všem třem nakonec plní sny. A mně osobně se navíc splnilo i tajné přání: potkala jsem skvělého muže, který mě miluje. Bohužel ten úžasný chlap má syna, který úžasný rozhodně není.

Snažila jsem se porozumět jeho jinakosti

Přítel má z prvního vztahu syna, kterého si bere jednou za dva týdny na prodloužený víkend. Když jsme spolu ještě nebydleli, dalo se vše zvládnout, ale nyní, když spolu žijeme v jedné domácnosti, jsou ony čtyři dny neskutečně náročné. Přítelův syn má diagnostikovanou poruchu zvanou ADHD (hyperaktivita s poruchou pozornosti), nicméně chodí do běžné školy, kde má pouze drobné úlevy. Dle psychologů jde o lehčí formu poruchy, o níž mám již nastudováno bezpočet článků a publikací – chtěla jsem problémům přítelova syna rozumět. Bohužel mi porozumění k ničemu není, chlapec se stále více chová jako monstrum. Ano, jsem si vědoma, jak šíleně to zní, nicméně ono slovo přesně vystihuje, jaká je situace.

Fotil mou nahou dceru a pak se s ní popral

Dokážu pochopit, že je chlapec kvůli poruše živější a živelný a má sklony k impulsivnímu chování, ale to, co přítelův syn předvádí v posledních měsících, je za hranou všeho, co jsem si dokázala představit. Bohužel si nemyslím, že je vše způsobeno výhradně poruchou. Kluk nemá žádné hranice a respekt ke komukoliv a k čemukoliv. Je neuvěřitelně vulgární a agresivní. Přítel mu ustupuje, bojí se jeho výbuchů, neví jak je řešit a chce mít prostě klid. Syn zachází dál a dál a přítel mu neumí říct „Stop!“. Když je u nás, raději se mu vyhýbám a maximum péče nechávám na příteli. Ostatně je jeho otec. Já bych vše řešila jinak, ale bez přítelovy podpory to nejde. Už k nám nechtějí chodit ani mé dcery. Na obě holky měl nechutné poznámky (ano, chápu, je v pubertě), jenže když ho holky vtipně „odpálily“, začal být strašně sprostý. Jednu z dcer nedávno obtěžoval ve sprše, prostě přišel, odtáhl závěs a začal ji komentovat a fotit. Dcera mu dala pár facek, on se bránil a začali se regulérně prát. Nakonec musel zasáhnout přítel.

Nejdřív mu syna nepůjčovala a teď chce střídavou péči!

Bohužel vyhrocených situací přibývá. Kluk je mohutný a když ho to popadne, cítím se vedle něj značně nepříjemně, a to jsme mívali pěkný vztah! Hrozné je, že bývalá přítelkyně přítele zpracovává v tom smyslu, že synovi škodí, že vyrůstá bez táty a nemá mužský vzor. Prý by bylo dobré dohodnout se na střídavé péči, údajně to říkal i psycholog. Nejdřív syna nechtěla příteli půjčovat, i když to byla ona, kdo ze vztahu odešel, a teď by se ho ráda zbavila. Kluka by mi mělo být líto, ale k něčemu takovému mám nyní daleko. Pokud se přítel rozhodne na změnu přistoupit, nevím co se vztahem dál. Děsím se toho, jak to všechno dopadne!

Další články z rubriky

Zdena (52):  Na manžela jsem alergická. Nedokážu ho ale opustit

Zdena (52): Na manžela jsem alergická. Nedokážu ho ale opustit

Dnes | 12 | Po letech soužití některé páry začnou být na sebe doslova hnusné. Jeden druhého iritují…

Problémy ve vztahu? Možná jste žena, se kterou muž nikdy nevydrží

Problémy ve vztahu? Možná jste žena, se kterou muž nikdy nevydrží

Dnes | Máte problémy ve vztazích, žádný vám dlouho nevydrží a vy přemýšlíte, kde je asi zakopaný pes?…

ALENA (43): Manžel se mnou nechce spát. Prý jsem tlustá

ALENA (43): Manžel se mnou nechce spát. Prý jsem tlustá

15. 8. | 21 | Alena je na dně. Po dvou dětech nenápadně přibírala, až se jí váha vyšplhala na 90 kilo. Snaží se…

Ženy radí ženám: Jak se připravit na anální sex?

Ženy radí ženám: Jak se připravit na anální sex?

15. 8. | Anální sex je praktika, po které touží téměř každý muž, my ženy ji ale zrovna nevyhledáváme. Pokud…