Nejhorší partner? Škrt a lakomec!

| Autor: Martina Machová | Rubrika: Láska a vztahy

Na prvním rande si platíte kávu, první společný oběd zaplatíte za oba dva vy, a když ho pozvete k sobě na večeři, přinese místo dobrého vína načatý pytlík reklamních bonbónů z banky, ve které pracuje.

Nejhorší partner? Škrt a lakomec!

Nedávno se nám podařilo po pár měsících opět sejít u jednoho stolu; 7 letitých kamarádek majících za sebou už nejméně tři kulatá výročí. Probraly jsme průšvihy předpubertálních děti, „hadříky“, psychopatické šéfy, podivínské podřízené, úžasné knižní a filmové novinky, recept na kváskový chleba, nadbytečný příjem bílkovin a nakonec, samozřejmě pěkně dlouze, důkladně a s hlučným humorem i muže.

Vrcholné téma večera se neslo v duchu: „nejhorší partner“. Po mnoha hodinách sofistikované diskuse jsme dospěly k zajímavým závěrům (samozřejmě vědecky nepodloženým) – nejhorší partner je lakomec neboli škrt.

Lakota není stavem peněženky, ale stavem duše

Z konkurzu na nejhorší partii byli hned z počátku naprosto přirozeně vyřazeni alkoholici, uživatelé drog, gambleři a násilníci. I přestože ve výběrovém řízení zůstali „miláčci“ typu: holkař, vejtaha, hypochondr, výrazně intelektuálně a jednostranně zaměřený akademik, narcis, špindíra a mnozí další, „škrti“ nakonec vyhráli.

Pravý „škrt“ je totiž muž, v jehož nitru převažuje láska k penězům, movitostem i nemovitostem všeho druhu nad jakýmikoliv jinými city. Škrt je sobec, kterému šéfuje jeho chtíč a hamižnost, zatemňuje mu myšlení a podřizuje veškeré rozhodování tomu, aby mu neubylo, aby se mu to vyplatilo, vrátilo, ideálně mnohonásobně.

Život s lakomcem bolí

Máte-li hejna exotických motýlů v břiše, sucho v krku a třesoucí se končetiny, jen když ho vidíte, pravděpodobně nepostřehnete, že si v kavárně platíte kávu vždy sama (váš nespotřebovaný cukr a nepoužitý ubrousek odnáší domů), že si zase zapomněl vzít do kina peněženku, a že si nechá zabalit domů i vaši nedojedenou pizzu, kterou jste platila. Na schůzku vám nosí výhradně luční kvítí a dárek k vašim narozeninám vypadal jak z pozůstalosti vzdálené pratety (v lepším případě).

V tom horším den před vašimi narozeninami onemocní, pošle vám krásný zamilovaný email (SMS už něco stojí), kde líčí, jak je mu líto, že narozeniny propásne. Pokud jej pozvete k sobě na večeři, nečekejte, že donese láhev dobrého vína a krabičku luxusních pralinek. Pokud jsou motýlí křídla tak veliká, že vám brání v rozhledu a reálném zhodnocení situace a vy se ke „škrtovi“ nastěhujete, nedej bože s ním otěhotníte, začne teprve to pravé psycho.

Být na mateřské, často naprosto existenčně závislá na lakomci, je značně frustrující, časem velmi zraňující a bolestivé. Všechny jeho odůvodnění, proč se to či ono nebude kupovat, ať už pro děti, nebo pro vás, proč je zbytečné, abyste chodila k holiči, koupila si nové boty, se vás časem začnou hluboce dotýkat.

Aby nedošlo k omylu, v žádném případě nejde o to, aby vás partner vydržoval, ale spíš o to, aby z jeho přístupu k vám bylo naprosto jednoznačně patrné, že vás miluje, váží si vás, že pro něj mnoho znamenáte a je kvůli vám ochoten dělat kompromisy a občas i oběti.

Doufám, milé dámy, že jste článek četli s lehkým nadhledem, nicméně i tak platí – „škrta nebrat“!

Další články z rubriky

EDITA (40): Bývalka mého muže mi dělá v práci peklo

EDITA (40): Bývalka mého muže mi dělá v práci peklo

Dnes | 3 | Edita má svoji práci ráda a rozloučit se s ní rozhodně nechce. Denně ale musí svádět boje s bývalou…

6 smrtících ran pro partnerství: Tyhle věci jsou horší než nevěra

6 smrtících ran pro partnerství: Tyhle věci jsou horší než nevěra

Včera | Myslíte si, že nevěra je ten nehorší důvod, kvůli kterému byste opustila svého partnera? Pak se…

PAVLA (35): Chci randit, ale žiji s exmanželem

PAVLA (35): Chci randit, ale žiji s exmanželem

20. 4. | 16 | Pavla má za sebou nevydařené manželství, kvůli malým dětem se ale snaží udržet dojem fungující…

Extáze a bod G: Proč někdy nefunguje a kdy spolehlivě zabere

Extáze a bod G: Proč někdy nefunguje a kdy spolehlivě zabere

20. 4. | G bod je pro některé ženy velkou záhadou. Všude se o něm píše a mluví, ne všechny ale zažívají ony…