Nejhorší partner? Škrt a lakomec!

| Autor: Martina Machová | Rubrika: Láska a vztahy

Na prvním rande si platíte kávu, první společný oběd zaplatíte za oba dva vy, a když ho pozvete k sobě na večeři, přinese místo dobrého vína načatý pytlík reklamních bonbónů z banky, ve které pracuje.

Nejhorší partner? Škrt a lakomec!

Nedávno se nám podařilo po pár měsících opět sejít u jednoho stolu; 7 letitých kamarádek majících za sebou už nejméně tři kulatá výročí. Probraly jsme průšvihy předpubertálních děti, „hadříky“, psychopatické šéfy, podivínské podřízené, úžasné knižní a filmové novinky, recept na kváskový chleba, nadbytečný příjem bílkovin a nakonec, samozřejmě pěkně dlouze, důkladně a s hlučným humorem i muže.

Vrcholné téma večera se neslo v duchu: „nejhorší partner“. Po mnoha hodinách sofistikované diskuse jsme dospěly k zajímavým závěrům (samozřejmě vědecky nepodloženým) – nejhorší partner je lakomec neboli škrt.

Lakota není stavem peněženky, ale stavem duše

Z konkurzu na nejhorší partii byli hned z počátku naprosto přirozeně vyřazeni alkoholici, uživatelé drog, gambleři a násilníci. I přestože ve výběrovém řízení zůstali „miláčci“ typu: holkař, vejtaha, hypochondr, výrazně intelektuálně a jednostranně zaměřený akademik, narcis, špindíra a mnozí další, „škrti“ nakonec vyhráli.

Pravý „škrt“ je totiž muž, v jehož nitru převažuje láska k penězům, movitostem i nemovitostem všeho druhu nad jakýmikoliv jinými city. Škrt je sobec, kterému šéfuje jeho chtíč a hamižnost, zatemňuje mu myšlení a podřizuje veškeré rozhodování tomu, aby mu neubylo, aby se mu to vyplatilo, vrátilo, ideálně mnohonásobně.

Život s lakomcem bolí

Máte-li hejna exotických motýlů v břiše, sucho v krku a třesoucí se končetiny, jen když ho vidíte, pravděpodobně nepostřehnete, že si v kavárně platíte kávu vždy sama (váš nespotřebovaný cukr a nepoužitý ubrousek odnáší domů), že si zase zapomněl vzít do kina peněženku, a že si nechá zabalit domů i vaši nedojedenou pizzu, kterou jste platila. Na schůzku vám nosí výhradně luční kvítí a dárek k vašim narozeninám vypadal jak z pozůstalosti vzdálené pratety (v lepším případě).

V tom horším den před vašimi narozeninami onemocní, pošle vám krásný zamilovaný email (SMS už něco stojí), kde líčí, jak je mu líto, že narozeniny propásne. Pokud jej pozvete k sobě na večeři, nečekejte, že donese láhev dobrého vína a krabičku luxusních pralinek. Pokud jsou motýlí křídla tak veliká, že vám brání v rozhledu a reálném zhodnocení situace a vy se ke „škrtovi“ nastěhujete, nedej bože s ním otěhotníte, začne teprve to pravé psycho.

Být na mateřské, často naprosto existenčně závislá na lakomci, je značně frustrující, časem velmi zraňující a bolestivé. Všechny jeho odůvodnění, proč se to či ono nebude kupovat, ať už pro děti, nebo pro vás, proč je zbytečné, abyste chodila k holiči, koupila si nové boty, se vás časem začnou hluboce dotýkat.

Aby nedošlo k omylu, v žádném případě nejde o to, aby vás partner vydržoval, ale spíš o to, aby z jeho přístupu k vám bylo naprosto jednoznačně patrné, že vás miluje, váží si vás, že pro něj mnoho znamenáte a je kvůli vám ochoten dělat kompromisy a občas i oběti.

Doufám, milé dámy, že jste článek četli s lehkým nadhledem, nicméně i tak platí – „škrta nebrat“!

Další články z rubriky

Zdena (52):  Na manžela jsem alergická. Nedokážu ho ale opustit

Zdena (52): Na manžela jsem alergická. Nedokážu ho ale opustit

Dnes | 9 | Po letech soužití některé páry začnou být na sebe doslova hnusné. Jeden druhého iritují…

Problémy ve vztahu? Možná jste žena, se kterou muž nikdy nevydrží

Problémy ve vztahu? Možná jste žena, se kterou muž nikdy nevydrží

Dnes | Máte problémy ve vztazích, žádný vám dlouho nevydrží a vy přemýšlíte, kde je asi zakopaný pes?…

ALENA (43): Manžel se mnou nechce spát. Prý jsem tlustá

ALENA (43): Manžel se mnou nechce spát. Prý jsem tlustá

15. 8. | 20 | Alena je na dně. Po dvou dětech nenápadně přibírala, až se jí váha vyšplhala na 90 kilo. Snaží se…

Ženy radí ženám: Jak se připravit na anální sex?

Ženy radí ženám: Jak se připravit na anální sex?

15. 8. | Anální sex je praktika, po které touží téměř každý muž, my ženy ji ale zrovna nevyhledáváme. Pokud…