Nemůžete zhubnout? Najděte si chlapa!

| Autor: Martina Machová | Rubrika: Láska a vztahy

Obojí se lehce řekne a těžko dělá. Pro někoho je těžší najít partnera, pro někoho zase shodit nadbytečná kila. Když se ale tyto dvě situace potkají, dějí se věci! Láska totiž prochází žaludkem i tak nějak opačně. Když máme motivaci – jsme zamilované – nemáme na jídlo obvykle ani pomyšlení.

Nemůžete zhubnout? Najděte si chlapa!

Milostná touha spaluje kilogramy nejen zamilovaným dámám, ale třeba i nejlepším přátelům člověka – psům. Pokud máte doma roztouženého psího samečka, asi jste zaznamenali, že v případě blízkosti aktuálně atraktivní fenky je schopen ignorovat plnou misku dobrot i oblíbené pamlsky. Z naprostého „gaučteriéra“ je najednou cirkusová opička, která zvládne překonat vysoký plot či běžet za svou vyvolenou rychlostí geparda. Láska mu zkrátka dá křídla a často také pěkně vyrýsuje žebra.

Co si budeme, milé dámy, nalhávat; jsme-li zamilované, vyvádíme občas obdobně „inteligentní“ kousky. Zatímco některých kousků později stydlivě litujeme, ztracených kilogramů litujeme jen málokdy.

Láska jako dieta

To, že bývá období zamilovanosti dieteticky velmi úspěšné, má naprosto logické důvody: chceme se líbit a jsme ochotné pro to hodně udělat. Vnitřní motivace a síla je obrovská. Najednou nám nedělá problém si ke kávě odepřít Fidorku či koláček a místo dobrot se opájet sladkými vzpomínkami na jeho krásné oči.

Představa, že by vztah mohl časem pokročit tak daleko, že se odhodláme odložit lichotivě střižené šaty, nás bez větších vnitřních bojů několikrát týdně zavede do nejrůznějších sportovních zařízení (bazén, posilovna, běžecký ovál apod.) a vyžene z fastfoodů, cukráren a pekáren.

Pokud vztah pokročí k velmi intimním důvěrnostem, nejenže nás tyto aktivity připraví přibližně (s ohledem na intenzitu a náročnost) zhruba o 1000 – 1300 kJ během 30 minut, ale vyplavený hormonální koktejl nám dá doslova křídla. Ta nás povznesou nad mnohé starosti včetně těch, kde a co „sezobnout“. Najednou máme i bez čokolády spoustu energie, dobré nálady a optimismu. V době zamilovanosti často stihneme dvakrát tolik věcí, než v jiných etapách života. A to vše má samozřejmě vliv na hmotnost.

Nemusí jít hned o lásku jako trám!

A pozor, poblouzněná dietařka nemusí být hned zamilovaná až za hrob. Někdy k silné „redukční“ motivaci stačí velmi sympatický kolega nebo třídní sraz gymnázia, kde po letech uvidíte svou bláznivou středoškolskou lásku. Sice si od toho nic závažného (a závazného) naprosto neslibujete, přesto ale chcete zapůsobit a vypadat opravdu pěkně. Když vaši hezky tvarovanou postavu navíc někdo pochválí (zvláště pokud tak učiní ona platonická láska), máte další motivační trumfy v rukávu.

Přijde vám lehce infantilní kvůli chlapům takhle „šaškovat“? No, možná to dětinské je, ale zase víte, že žijete; užíváte si zamilovanost, lásku, radost, ale i smutek a zklamání plnými doušky. Pokud není těch hořkých doušků příliš, je váš život jistě pestrý a barevný.

Další články z rubriky

TEREZA (42): Můj bývalý manžel mi dělá problémy v práci i mezi kamarády

TEREZA (42): Můj bývalý manžel mi dělá problémy v práci i mezi kamarády

Dnes | 4 | Málokdy se manželé rozejdou zcela v dobrém. Většinou jeden z nich je zraněnější než ten druhý a…

Ženy prozradily: Jaký způsob masturbace je pro nás nejlepší?

Ženy prozradily: Jaký způsob masturbace je pro nás nejlepší?

Včera | Ať jste sama nebo máte partnera, občas není na škodu si pohrát sama se sebou. Poznáte tak lépe své…

PETRA (44): Přestala jsem zvládat syna. Pomohla polepšovna

PETRA (44): Přestala jsem zvládat syna. Pomohla polepšovna

15. 2. | 18 | Asi si myslíte, že by dobrá máma nikdy nedala své dítě do polepšovny. Jenže co dělat ve chvíli, kdy…

Je to chronický nevěrník? Takhle to poznáte hned na začátku

Je to chronický nevěrník? Takhle to poznáte hned na začátku

14. 2. | Existují muži, kteří se mohou zamilovat sebevíc, přesto jsou ale neustále nevěrní a vyhledávají…