Nový trend partnerství: Mingles - spolu, ale přesto sami

| Autor: Veronika Matoušková | Rubrika: Láska a vztahy

Pokud je vám 30+, máte stálého partnera, ale nějak se neženete svůj svazek zpečetit? S více či méně kyselým úsměvem odrážíte tatínkovy útoky, že už by vás tak rád vedl uličkou k oltáři v bílých šatech. Maminčiny pichlavé poznámky, že mezi „holkama“ už je jediná bez vnoučat, vás nechávají chladnou, stejně jako aktuální předpověď počasí pro Aljašku. Vy zkrátka nevidíte jediný důvod, proč byste měla podstupovat maškarádu na úřadě, když váš vztah už roky spokojeně funguje. Vítejte ve světě MINGLES.

Nový trend partnerství: Mingles - spolu, ale přesto sami

Married, but single = mingle

Vdaná svobodná. S trochou nadsázky se dá říci, že jde o vyzobání výhod manželství a velkorysé pominutí jeho nevýhod. Můžete se jen shovívavě usmívat, když léta vdaná kamarádka u kávy nadává jak špaček nad pohozenými ponožkami, prkýnkem věčně nahoře (a nočním probuzení z polospánku v důsledku usednutí holou zadnicí na ledový porcelán) či snad hrníčkem, těsně vedle myčky nádobí. Nic z toho vy totiž zažít nemůžete, protože každý bydlíte ve svém bytě a scházíte se, když se to vám oběma hodí. Takže žádné dohadování „už zase máme brambory, ach jo,“ žádné otrávené obličeje nad vašimi lamenty. Nic z toho se nemůže stát. Na druhou stranu se nemůžete ke svému miláčkovi přitulit, kdykoliv chcete, když vás skolí chřipka, musí za vámi teprve dojet, než vám může uvařit čaj.

Mingle z donucení?

Nenechte se mýlit. Tento název si zaslouží jen ty páry, kde tento stav vyhovuje oběma, takže jestli vy sníte o šatech s vlečkou, zatímco váš drahý dostává ze slov jako „svatba, sňatek, hostina“ psotník, nemůže být o mingle vztahu řeč. A to ani přes to, že navenek všem tvrdíte, jak jste takto spokojená a neměnila byste.

Krůček k svatbě?

Myslíte-li si, že lidé, kteří žijí v mingle vztahu, dělí jen krůček od „pozitiv a sociálních jistot“ sňatku, jste na omylu. Aby to tak bylo, museli by se sestěhovat a žít spolu, ne jako dvě samostatné jednotky. A nikde není psáno, že by tento přerod proběhl hladce a bez šrámů.

Mingles ve vyšším věku

Ačkoliv v úvodu zaznělo „30+“, další početnou skupinu tvoří věk 50 a více: děti už jsou samostatné, a partner buď zemřel, či odešel hledat štěstí jinam. Na rozdíl od legendární „tety Pa“ z Eva tropí hlouposti, dnes by si nikdo neodvážil označit šedesátníka za kmeta, tak proč by měli rezignovat na osobní štěstí a žít jen pro své děti a vnoučata? Najdou si tedy nového partnera, ale už se jim jaksi nechce poskytovat full servis, na jaký má partner, žijící s nimi v domácnosti, nárok. A tak si spokojeně „minglují,“ jezdí spolu na výlety, zvou se na večeře, pomáhají si s vnoučaty…. Ale poslední pusu si dají na parkovišti či zastávce a každý jede spát do svého bytu. Budu se trapně opakovat: Jsou-li takto spokojení OBA, je vše v naprostém pořádku.

Mince o dvou stranách

Jako vše, ani tento způsob života s sebou nenese jen slunné okamžiky. Nemá cenu zastírat, že se po večerech můžete nádherně užírat, co asi váš drahý či vaše drahá po večerech vyvádí (a samozřejmě – s kým,) o nějakém šetření peněz se také nedá mluvit, když veškeré náklady musíte násobit dvěma. Přesto si jej chválí čím dál víc lidí, a tak nám nezbývá, než náš slovník obohatit o toto prapodivné slovíčko, které ani nemá jednoslovný český překlad.

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Není dobrý milenec? Vychovejte si ho!

Není dobrý milenec? Vychovejte si ho!

Dnes | Žádný učený z nebe nespadl a ne každý je v posteli dobrý odjakživa. Někdo je prostě talent od…

ERIKA (39): Zapletla jsem se s bratrem svého muže. Nevím, jak se vymotat

ERIKA (39): Zapletla jsem se s bratrem svého muže. Nevím, jak se vymotat

Dnes | 5 | Když jste jedna rodina, trávíte spolu hodně času, a přitom nejste pokrevní příbuzní, může přeskočit…

ŽANETA (43): Můj manžel se nechce vzdát milenky

ŽANETA (43): Můj manžel se nechce vzdát milenky

19. 11. | 18 | Žaneta nemá zrovna šťastné období. Přišla na to, že ji manžel podvádí, a neví, jak situaci řešit.…

7 věcí, kterých si na vás muži při sexu vždy všimnou

7 věcí, kterých si na vás muži při sexu vždy všimnou

18. 11. | Myslíte si, že muži jde při sexu především o uspokojení a drobností kolem si nevšímá? Omyl! Chlapi…