Komentáře ke článku

PAVLA (40): Moje tchyně je snad čarodějnice. Ovládá…

12. 11. 2017 | Na téma tchyně existuje bezpočet vtipů. A nikoliv bezdůvodně.…

Přidat příspěvek
farah.farah Reagovat 16. 11. 2017 17:19

helza: teď zas už nerozumím já tobě. :) Já přeci nijak nenamítám nic proti tomu že má každý právo věřit si v co chce, jak jsem sama napsala nejsem bzvěrec, a i výrz jako černá magie mi není úplně cizí. A možná právě proto nevnímám Pavlu jako oběť černé magie ale především jako oběť vlastní podezřívavosti a paranoii. Všimni si, že v tom článku není napsaná jedná skutečná věc kterou tchýně dělá a je pro rodinu v důsledku stukečně zlá. Nejblíž k tomu má to že mají tendenci se řídit jejími radami ale není tam nic o tom že by je k tomu úlině nutila a manipulací přiměla dělat něco zcela proti jejich vůli. Zbytek neštovice a spol jsou totální teorie nezaložené naprosto na ničem - tak jak je to podané jsou to pro mne jen pomlouvačné řeči snažící se tchyni očrnit protstě proto že Pavla chce aby tak tchýně bya vnímána. Zkus si představit, že tchýně je naprosto v pohodě normální ženská a přečíst si to znovu....mně připadá docela šílené jak tu na zákaldě troho co je tam napsáno někdo může začát být naprosto přesvědčen o tom jak tchýně terorizuje a ovládá celou rodinu.

helza Reagovat 16. 11. 2017 09:38

farah.farah: Olmouvám se, ale pořád se mi nedaří pochopit tvou připomínku, jsem asi totálně zabedněná. Nechápu, proč zmiňuješ jak Pavla působí, zda laskavě a rozumně, zda má jedovatou slinu a píše jako drbna - tohle jsem vůbec neřešila a ani si nemyslím, že je to jakkoliv relevantní k úvaze o tom, zda může, či nemůže v něco, byť pro mnohé podivného, věřit, aniž by byla blbá jako štoudev. I pořádná drbna a odporná jedovatice má právo v cokoliv věřit. Vlastně musí v něco věřit. Musí si totiž vybrat co bylo dřív a v to věřit. Zda to "vejce", či ta "slepice". (Tedy zda myšlenka stvořila hmotný svět, či se hmota zorganizovala a vyvinula tak, že stvořila myšlenku). Mimochodem, ono je vždy docela těžké posuzovat a odsoudit něco, co jde mimo mě, co znám pouze přeneseně, o čem toho vlastně do hloubky moc nevím a moc tomu nerozumím. On totiž takový "černoch vždy nejlépe ví, jak se má eskymák v zimě zahřát" :)))

helza Reagovat 15. 11. 2017 11:13

farah.farah: Tak já nevím. Prvotně jsem na vlastní článek vůbec nereagovala, reagovala jsem na to, co napsala lebahu. Vím, že má ostrý jazýček, ale tentokrát jsem měla pocit, že přespříliš. Proto jsem si teď článek znovu a velice pečlivě přečetla a žádnou Pavlinu jedovatou slinu jsem opravdu nenašla. Možná jsem splachovací. Článek ale nepíše Pavla sama, píše ho někdo o Pavle, možná proto ti připadá studený, bez citového zabarvení. Pouze poslední dva odstavce jsou v uvozovkách, pouze to jsou slova, která pisatelce řekla Pavla. Já skutečně v Pavle nevidím ani blbku, ani zmiji jedovatou, po druhém přečtení dokonce ještě méně. Dovedu si živě představit jak to chodí v rodině slavné kartářky a astroložky, ke které se sjíždí klienti z celé republiky, která ovládá celý rodinný klan a které se v žádném případě nikdy nedá odporovat, kterou nelze neposlechnout. Já bych tedy utíkala horem pádem i kdybych měla opustit manžela (a možná i proto jeho bratra žena už opustila). Víš, nevadí mi tchynino "šamanství", vadí mi její "kralování" a mohu říct, že znám dobře pár takových lidí a je mi jich opravdu líto. Žijí ve vlastním světě, v němž kralují "bez šaška", který by jim nastavoval zrdcadlo. Jsou středobodem obdivu i celého svého světa a postupně se pro ně stává nemožným umět přijmout prohru, či kritiku a kdo jim netleská, stává se jejich nepřítelem. A oni žijí s přesvědčením, že mají právo své nepřátele trestat. Smutné na tom je, že takové lidi okolí poslouchá a maže jim med okolo huby a není nikdo, kdo by jim řekl, že to, či ono není jak má být. Není tam ten dvorní šašek a oni zapomenou, že skutečný přítel není ten, který se jim s obdivem klaní, ale ten, který jim dokáže otevřeně říct, co mu na nich vadí, i přitom je milovat se všemi jejich chybami.

farah.farah Reagovat 15. 11. 2017 09:46

helza: Ale uznej že je to napsané tak, že Pavla tedy nepůsobí nijak rozumně laskavě. Celé je to napsané tak že z toho mám pocit že sama Pavla má pěkně jedovatou slinu,o tchýni se tam primárně píše stylem drbna poplivat pošpinit a nikoli stylem mám obavu o ni a o rodinu..to je tam až na druhém místě jako zástupný důvod.

helza Reagovat 14. 11. 2017 17:52

Mata69: :)

helza Reagovat 14. 11. 2017 17:52

lebahu: Když já v tom žádný rozdíl nevidím.Víra je jednou víra. Hlavně nikdy neříkej niky. Tedy neumím to přetransformovat na tenhle případ. Něco jako nikdy nevíš. Něco jako nikdy neodsuzuj. :)

helza Reagovat 14. 11. 2017 17:47

j66: V tom tě naprosto chápu a mnohé řeči zavilých křesťanů, a jiných zavilých mi taky vadí. Mě přesně tak vytočil příspěvek lebahu, když s naprostou jistotou a přezíravostí odsoudila Pavlu do role totálního magora. A s ní vpodstatě každého, kdo v cokoliv věří, počítám včetně těch, co věří v akupunkturu a čínskou medicínu. Proto jsem reagovala. A vůbec jsem nemínila odsuzovat někoho za to, že vykládá karty, nebo je astroložkou, pouze jsem chtěla připomenout, že pokud se je Pavla bláznivá ženská, protože se obává, že ta kartářka a astroložka ovládá nějakou magii, jak pak může být ta sama kartářka a astroložka normální moudrá a inteligentní dáma, která tu Pavlu pro její přiblblou víru díky svému rozumu nutně musí soudit. Přeci ta tchyně musí taky věřit v moc svých karet a své astrologie, pokud není rovnou podvodnice. Temnou stranu síly jsem zmínila proto, že pokud své schopnosti ona dáma používá ke zlým věcem a k těm manipulace, zastrašování a podobně rozhodně patří, pak je možná nezískává z té "dobré strany". Víš, každý, kdo se zabývá jógou, či jakoukoliv mystikou, a teď mám na mysli právě východní náboženství, nebo spíše vědy, by tomu rozuměl i tak, že má-li kdokoliv cokoliv "věštit", ať pomocí karet, astrologie, koule, atd., ten musí také mít otevřené "čakry" a to má i svou dvrácenou stránku. Tady nežijeme v prostředí modliteb a morální čistoty východních klášterů, ale v Evropě plné nelásky egoismu a bojů, tady má "ten zlý" dost velkou moc.

lebahu Reagovat 14. 11. 2017 17:33

helza: odstěhovat se jim nepomůže, neštovice a těhotenství na ně seslala taky na dálku, na hory a do romantického hotýlku. :-) A nebuď vztahovačná... věřit v Boha a věřit v to, že někdo je schopný poslat na dálku neštovice je přece jenom dost diametrální rozdíl.

Mata69 Reagovat 14. 11. 2017 15:51

helza: tak zrovna o tobě by mě ani nenapadlo si myslet, že jsi blbá jak štoudev ;-)

j66 Reagovat 14. 11. 2017 15:45

helza: Já nemyslela konkrétně Vaší (Tvojí) aroganci , ale spíš takový ten dle mého názoru arogantní nebo lehce přezíravý pohled na jiná a obzvlášť polyteistická náboženství. Nemyslím si, že jste (jsi) "blbá jako štoudev a zralá na psychiatra " . A vlastně ten přezíravý pohled vlastně ani nesouvisí s náboženstvím, Tento týden jsem četla jak se naše zdravotnická veřejnost brání uznání absolventů oboru čínské medicíny v Hradci Králové jako zdravotníku a ani nešlo o to že by absolvent byl nějaký altrnativní doktor Vůbec ne, vadilo už jen to že by byl zdravotnický obor. Přestože v miliardové Číně + okolních státech se tak léčí naprostá většina lidí a evidentně tato zdravotnictví má nějaké výsledky a úspěšnost v léčbě. Tím nechci říct, že je to nějaká spása, já bych se tak asi léčit nešla. Nicméně určitě nebudu říkat , že to jsou šarlatáni a když při tom ještě použijí horoskop, tak že jsou ve spojení s temnou silou .

helza Reagovat 14. 11. 2017 13:44

j66: Já přeci nikoho nepřesvědčuji o své víře a ani nikoho za jinou víru neposuzuji, natož, abch ho soudila (přičemž vírou rozumím i nevíru, tedy víru v čistě materialistickou podstatu světa). Myslím si, že jsem se vyjádřila jasně, když jsem napsala, že "myslím si, že nikdo z nás nemůže mít svůj názor jistý, vždy je to pouze víra, neprokazatelná víra a proto přeci nemohu těmi, kteří věří v něco jiného, než já pohrdat a myslet si o nich, že jsou na psychiatra a blbí jako štoudev." Opravdu nevím, kde v tom vidíš nějakou mou aroganci. Pouze jsem bránila lidi, kteří v cokoliv věří, včetně sebe. No, možná si ale teď o nich a tedy i o mně nejenom lebahu, ale ty, mata a všichni tady říkáte, že i já jsem ta "blbá jako štoudev, zralá na psychiatra."

helza Reagovat 14. 11. 2017 13:32

Mata69: to jsem ve svém příspěvku neřešila. Ano, já bych se zcela jistě hodně daleko odstěhovala a určitě bych se radami tchýně neřídila, pokud bych s nimi nesouhlasila což jsem na konci i psala. Proč to pisatelka neudělala? To nevím. Jednak je to její věc, těch důvodů může být víc, je také otázkou jaké má ona, či její muž priority, navíc v tomto případě vzdálenost možná nehraje zas až tak velikou roli.

j66 Reagovat 14. 11. 2017 11:53

helza: Myslím, že kdyby se rodič choval ke svým dětem jako Bůh v bibli, tak už mu je ospod dávno sebral a dal pěstounům :-(

j66 Reagovat 14. 11. 2017 11:48

helza: Nedá mi to, ale jednání Boha tak jak je popsáno v bibli, rozhodně není jenom"adobro a milost , je to hodně "tvrdá láska" a já se teda ani nedivím, že o takovou "boží lásku a milost " leckdo nestojí. Tj. můžete jen věřit že kartářství a astrologie jsou z té "temné strany" ale záleží z jakého úhlu se koukáte. A k té astrologii , pokud vím tak čínská a indická civilizace stojí na astrologii , postavení planet a pod.bez horoskopu se tam při jakýchkoli životních událostech nikdo neobejde. Skutečně si myslíte že tyto civilizace , které jsou rozhodně starší než naše křesťanská jsou ve spojení s temnou stranou ? Nezdá se Vám to arogantní?

Mata69 Reagovat 14. 11. 2017 09:59

helza: tak proč se Pavla skutečně neodstěhuje někam z dosahu té čarodějnice? Jo, manžel nechce...asik...je pod vlivem té baby. No, pak je nasnadě téměř klasická už otázka "Kdo je víc Ludánku, maminka - nebo já?". Jistěže jsou věci "mezi nebem a zemí" a ta tchyně je nespíš fakt dobrá - takoví lidé bývají dobří psychologové, odhadnou lidi, jejich slabiny...a možná mají nějaké schopnosti kdovíodkud...Jen čím víc si Pavla bude myslet, že jí tchyně život řídí, tím víc jí ho řídit bude. Proč se tedy jejími radami tak řídí, když jí jsou proti srsti. Proč stravuje děti podle ní, proč mají kamarády podle ní...Takoví manipulátoři mají rádi takové slabé jedince ve svém okolí. Jde s nimi hezky mávat.

helza Reagovat 14. 11. 2017 09:21

lebahu: A taky vyhlášená kartářka a astroložka. Z tvého setsakra hodně jedovatého jazýčka jde ale skutečně strach, Leni. Kdysi jeden moudrý muž a vědec napsal: "málo vědy nám víru v Boha a duchovno vezme, hodně vědy nám víru vrátí". Nebyla jsem vychovaná ve víře, naopak, ale skrze fyziku, kvantovou mechaniku a jiné vědy, jsem k ní nakonec došla. Dnes jsem tedy pro tebe stejný magor jako Pavla, jsem dokonce ještě horší, jsem věřící, věřím v Boha i v tu temnou stránu síly, ke které kartářství, astrologie a všelijaké věštění většinou patří, neboť nikdo z věštců neví, kdo jim tyto "dary" dává a jak řekla Pavle její kamarádka, tchyně si opravdu a hodně zahrává. Já Pavliny obavy sdílím, určitě bych se snažila odstěhovat hodně daleko. Nicméně - je na každém, zda věří v Boha, mimozemšťany, či něco jiného, nebo v to, že navzdory entropii a všeobecné tendenci chátrat (viz poločas rozpadu), všechno vzniká a stává se stále organizovanějším, jen jakousi náhodou. Ale myslím si, že nikdo z nás nemůže mít svůj názor jistý, vždy je to pouze víra, neprokazatelná víra a proto přeci nemohu těmi, kteří věří v něco jiného, než já pohrdat a myslet si o nich, že jsou na psychiatra a blbí jako štoudev.

lebahu Reagovat 13. 11. 2017 15:39

Jestli to závěrečné manželovo PROSÍM nebylo ve smyslu ať už proboha přestaně žvatlat nesmysly. Já být manželem, tak trnu hrůzou, kdy mladou paní napadne nechat z dětí vymýtat ďábla nebo něco podobného, pokud věří tomu, že tchýně na ně seslala neštovice a zařídila, kdy se mají narodit (jisto jistě, aby byly v tom správným znamení a vhodný k jejím čarodějnickejm rejdům, proto). To je na psychiatra a ne jít studovat VŠ (možná má tchýně jenom rozum a vidí, že je snacha blbá jak štoudev, proto jí studium taktně rozmlouvá). Jinak to, že tchýně kecá do toho jak se děti léčí... jsou to její vnoučata a pokud je vyhlášená bylinkářka, je to poměrně logické, když jim něco je, že se snaží pomoct.

Rambíša Reagovat 13. 11. 2017 14:01

Takhle to dopadá,když někdo přestane používat svůj vlastní mozek a začne se spoléhat na cizí....Tchýně je jen obyč člověk,žádný čaroděj,nejvýše schopný manipulátor-jak na to poukázaly pisatelky již přede mnou- já bych na takový špeky v životě neskočila!

mambule Reagovat 13. 11. 2017 13:45

farah.farah: no tak to je jedna věc, že paní je prostě prdlá, a druhá věc, že tchýně té rodině šéfuje. Mimochodem ty neštovice jsou zvláštní - nemyslím si sice, že by je tchýně na rodinku seslala, ale kde se mohli všichni tři nemocní nakazit současně? Inkubační doba je totiž 3 týdny a obvykle je napřed nemocný jeden člen rodiny nebo kolektivu a s odstupem tří týdnů teprve další.

farah.farah Reagovat 13. 11. 2017 11:58

mambule: no ta dovolená mi taky přijde přitažená za hlavu, jen kvůli tomu že jí nevyhovovalo že jedou na dovolenou usuzovat že jim způsobila neštovice. Bych ráda viděla kolikrát udělali něco co tchýni nevyhovovalo a nikomu se nic nestalo. A to že se řídí jejími radami není přeci o tom co dělá zlého tchýně ale o tom, že oni ji poslouchají. Kdyby tam byly uvedené konkrétní případy dalo by se posoudit, jestli je skutečně vmanipulovala do totoh aby to udělali pdole její rady nebo ne ale takhle se to fakt z venčí posoudit nedá. Manipulátoři používají celkem rozklíčovatelné techniky. Sama píše že se jejíma radama řídí spíš tak nějak automaticky, tak že to klidně může být jen zvyk a nebo má máma třeba fakt většinou ten nejlepší nápad. Když je člověk zmanipulovaný dělá to co sám nechce. Paní ale vlastně tohle nepíše ona nepíše že to dělat nechce jen že je zvyklá to tak dělat.

Pro vkládání komentářů se musíte nejdříve přihlásit