Pozor na balíky od Neckermann - podvodníci zneužívají zavedenou značku

| Autor: redakce | Rubrika: Láska a vztahy

Objednali jste si nějaké zboží od firmy Neckermann na dobírku? Pokud ano, tak buďte ve střehu! Jméno této firmy využili podvodníci, kteří vás jménem firmy připraví o peníze v řádech tisíců korun. Místo očekávaného zboží vás totiž může postihnout nemilé překvapení v podobě časopisů, reklamních letáků, či katalogu cestovní kanceláře. A že se řadí původci takové zásilky k prvotřídním profesionálům v oboru okrádání druhých, o tom nelze pochybovat.

Jak ale podvodnou zásilku rozpoznám?

Varovat by vás měly tyto skutečnosti:
1. Balíky doručuje kurýr nikoliv Česká pošta, přestože na boku krabice je silným písmem její název.

2. Zákazník neobdrží od kurýra žádný doklad. Dále na krabici chybí zákaznické číslo a uveden jako odesílatel je: Příjem zakázek Neckermann Pardubice 02, bez udání ulice a směrovacího čísla.

Jsem jenom kurýr…

Sama jsem přes uvedené signály balík převzala a tím přišla o 3 600,- Kč. Nenapadalo mě, že někdo by jiný by mohl k podvodu zneužít mých osobních dat, které jsem poskytla firmě Neckermann.

Jestli kurýr patří mezi podvodníky, nebo je skutečný kurýr, to nemohu potvrdit ani vyvrátit, protože jsem mu celkem standardně podepsala převzetí zásilky. Na dotaz, zda mi dá nějaký doklad (fakturu) mi ale odpověděl: „Jo paní, doklad nemám, já jsem jenom kurýr.“

A co na to zákaznická linka firmy Neckermann?

Na zákaznické lince firmy Neckermann mi sdělili, že nejsem první, komu se něco takového přihodilo a že si údajně v současnosti ověřují, jestli se jim někdo nenaboural do databáze, obsahující kontakty na všechny klienty, protože balíky dostávají pouze lidé, kteří si zboží od nich v poslední době objednali.
Dále mě upozornili, že za úhradu balíku nepožadují podvodníci větší částku než 5000,- Kč, aby se jejich činnost nedala kvalifikovat jako trestný čin, ale pouze coby přestupek.

Zákazník náš kmán

Na celé věci mě zaráží, že i když firma o podvodnících ví, neinformovala své klienty, aby si přebírali zásilky až po důsledné kontrole údajů na obalu. Vždyť tím si zákazníky definitivně odradí. A ačkoliv propaguje heslo – vše pro zákazníka, svým postojem mrtvého brouka ho rozhodně nenaplňuje.

O čemž svědčí i její stanovisko, které od ní získal redaktor Tomáš Lamberský, jehož článek ˝Místo podprsenky dostala staré noviny˝ vyšel dnes v deníku Aha. Její nezájem těmto podvodům zabránit, či zákazníky před nimi varovat, je až zarážející.

Výzva pro všechny!

Jelikož se domnívám, že nikdo z nás se nemá nechat beztrestně okrádat, obrátila jsem se na Sdružení obrany spotřebitelů, kde mi právník poradil, abych podala trestní oznámení a zároveň se obrátila na Úřad pro ochranu osobních údajů.


Pokud jste se někdo z vás stal také obětí stejného podvodu, prosím podejte trestní oznámení, protože škoda způsobená jednotlivcům se nasčítá a tento podvod se může pak kvalifikovat jako trestný čin.

V současné době již Neckermann kontaktuje a varuje své zákazníky před podvodníky.

zdroj: www.neraweb.cz

Komentáře

Komentářů celkem: 1
Pozdě, ale přece, že!!!!!!!!!!!!§ Ivulenka 15. 3. 2006 | 07:53

Další články z rubriky

Pomluvy, sex, prosby: 6 věcí, kterým se po rozvodu vyhnout

Pomluvy, sex, prosby: 6 věcí, kterým se po rozvodu vyhnout

Dnes | V Čechách se rozvádí každé druhé manželství. Potkal rozvod i vás a nevíte, jak se s ním vyrovnat?…

SILVIE (44): Vyměnily jsme si se sousedkou muže, lidi to nechápou

SILVIE (44): Vyměnily jsme si se sousedkou muže, lidi to nechápou

Dnes | 6 | Silvie měla spokojené manželství, ale přesto se nakonec zamilovala do souseda. Myslela si, že půjde…

Hnusí se vám polykání spermatu? Zvažte to, podle lékařů je to zdravé!

Hnusí se vám polykání spermatu? Zvažte to, podle lékařů je to zdravé!

19. 9. | Muži to milují, ženy většinou nesnáší. Máte při orálním sexu problém s polykáním spermatu, i když…

MIRKA (48): Opustila jsem manžela, byla to chyba. Teď se chci vrátit

MIRKA (48): Opustila jsem manžela, byla to chyba. Teď se chci vrátit

18. 9. | 5 | Mirka má pocit, že si zkazila život. Podlehla touze a opustila manžela kvůli mladšímu muži. Teď…