Komentáře ke článku

SILVIE (44): Vyměnily jsme si se sousedkou muže,…

21. 9. 2017 | Silvie měla spokojené manželství, ale přesto se nakonec…

Přidat příspěvek
gonzalezandresloan Reagovat 2. 10. 2017 11:27

Dobrý den, jsem věřitel ze zahraničního úvěru, rozhodl jsem se poskytnout krátkodobé, střednědobé i dlouhodobé úvěry upřímným lidem, kteří se i přes své měsíční příjmy snaží čelit základním potřebám. Úroková sazba z úvěrů činí 2% z celkových úvěrů a podmínek poskytování úvěrů je velmi jednoduché. Požadované úvěry jsou získány během několika hodin po podání žádosti. Pokud máte zájem, kontaktujte nás prostřednictvím tohoto e-mailu (GONZALEZANDRESLOAN@GMAIL.COM)

helza Reagovat 25. 9. 2017 09:18

j66: :)

j66 Reagovat 24. 9. 2017 20:25

Kdyby byla povolena vícečetná manželství, tak by se oba páry nemusely rozvádět. Prostě by se všichni vzali a bylo by po problému. Proč by mělo být manželství jen pro dva lidi?

helza Reagovat 23. 9. 2017 12:49

farah.farah, Mata69: Rozumím vám oběma. Jde totiž o dva odlišné problémy a i já jsem se tím pádem v reakcích jaksi rozdvojila. První problém je příběh z tohoto článku. Ten hodnotí Hynek a farah.farah. Ano, nakonec to vyřešili nejlíp jak se dalo a je to vlastně pěkné. Druhý problém je to, o čem píše Mata. Že totiž současná společnost se žene za zážitky a za osobním uspokojením hlava nehlava a v manželství jakoby očekávala permanentní zamilovanost a když skončí, pak nemá smysl pokračovat, hledá se nová láska. Což je nejen hloupé, naprosto neinformované, ale i sobecké a když to člověk rozebere ze všech stran, má to tolik negativních dopadů, že to ani nelze vyčíslit.

Zebruška Reagovat 22. 9. 2017 22:12

Mata69: já asi rozumím tomu, co píšete, protože to vnímám podobně - taky mám pocit, že je nám dneska pořád jaksi podsunováno, že když se manželství zcela přirozeně přerodí do přátelského partnerského svazku a odezní prvotní zamilovanost a "zbláznění" hormonů, tak je to špatně a je normální a snad i správné jít hned za dalším vzrušením, za dalším bezhlavým zamilováním se do jiného člověka a bořit mosty. A taky mi přijde divné takto přemýšlet, protože ten vývoj partnerského/manželského svazku vnímám jako úplně přirozený a normální. Honit se neustále za novým a novým vzrušením mi připadá strašně krátkozraké a zbytečné, protože ono vždycky nakonec vymizí a vztah začne být jiný, víc kamarádský. To by člověk mohl celý život jen běhat za nějakým "milostným přeludem".

farah.farah Reagovat 22. 9. 2017 14:33

Mata69: Tak já s tebou souhlasím že trvale funkční vztah rodičů je lepší než když se rodina rozpadne. Jen jsem chtěla říct, že jejich model není horší než klasická rozvedená manželství.

Mata69 Reagovat 22. 9. 2017 10:28

farah.farah: nejsem rozčílená a to asi nevadí, že tomu nerozumíš, je to můj pohled na věc. Myslím, že život v páru není jen o nekonečné a nikdy nekončící vášni. Je o tom, že dva umí být partneři, kamarádi, rodiče a jasně i milenci. Že dny jsou všední, možná i nudné...ale honba za nějakým vzrušením a věcnou touhou nedá vůbec šanci takovému vztahu vzniknout. A jestli je to dobré pro děti? Nevím, ale vidí, že je to tak "normální", "máma s tátou to přeci taky tak udelali"....Víš co, to se jen psaním těžko vysvětluje.

farah.farah Reagovat 22. 9. 2017 09:30

Mata69: přiznám se moc nerozumímtomu tvému rozčileníé.......... asi tak lid se dneska v jednom kuse rozvádí a berou si nové partnery, v tomhle není žádný rozdíl, naopak je to pro ty děti myslím spíš lepší, protože jednak byslí pořát tam kde dřív, druhého rodiče maj hned za plotem, tak že není zjevně problém si za ním kdykolijv zajít a rodiče zůstali i po rozchodu přátelé, tak že mi to přijde pro děti dost dobré řešení.

helza Reagovat 21. 9. 2017 19:43

hynek: Souhlasím. Taky mi to připadá rozumné a vlastně i pěkné a sousedské komentáře bych taky neřešila. Lidi si zvyknou. (V komentáři níže jsem jaksi odbočila od tématu.) :)

hynek Reagovat 21. 9. 2017 18:46

Pořád lepší pohádky, než hádky. Za mě - a proč ne, když to všem čtyřem vyhovuje. Děti a vzorce, které si odnesou do života, natož "a co tomu řeknou lidi", ovšem radši neřeším. , .

helza Reagovat 21. 9. 2017 15:16

Mata69: No, ono to nejsou pouze články, dnes je to běžné v každém seriálu, filmu a podobně. Je to nejenom hloupé, ale především sobecké. Smutné je, že takové to zaměření - hlavně se umět prosadit, hlavně ať JÁ jsem spokojený, hlavně ať je všechno tak, jak JÁ si to plánuju a chci, ať JÁ rostu a realizuju se, bez ohledu na děti a okolí, se nám podsouvá do podvědomí ze všech stran.

Mata69 Reagovat 21. 9. 2017 13:57

Rambíša: pohádka se jmenuje "Jak stařeček měnil až vyměnil" a pro mne velice rozčilující příběh - ten starý blázen dostal hroudu zlata a tak dlouho to měnil, až měl jen blbou jehlu, kterou navíc ztratil ;-)

Mata69 Reagovat 21. 9. 2017 13:55

j66: nepochopila jsi to. Rozhodně sex do manželství patří a zcela určitě jsou manželé i sexuální partneři a je v pořádku toto očekávat. Ale taky je potřeba počítat s tím, že vztah a to napětí není jako v prvních letech manželství nebo vztahu, ani to snad není možné. Mám pocit, že lidi jsou rozčarovaní, když zjistí, že už se jim z partnera nepodlamují kolena, že nemají zrychlený tep jen když ho uvidí, a že většinou řeší "nudné a stereotypní" věci, jako je kdo vyzvedne děti, kdo je kam odveze, kolik peněz můžeme odkládat bokem...kdo zavolá opraváře...To je přeci snad normální, jak by asi vypadal život v permanentním vzrušení? O to, aby se ta vášeň a sex ze vztahu nevytratil, to je práce pro oba. A neříkám, že by se to mělo odsunout a zapomenout. V žádném případě. Jen je pitomé porovnávat co se odehrává v mysli a s tělem, když je nablízku "nový" objekt oproti stálému partnerovi. Asi to píšu nesrozumitelně, ale i takové články dle mého podsouvají do podvědomí lidí, že nic není na tom, když prostě po pár letech vyprchá to opojení, tak proč se nesebrat a nehledat ho jinde...a pak zase...a znovu....Protože to opojení není věčné, to opravdu opadne, vztah se vyvíjí, když na něm oba pracují. Ale už NIKDY nebude takový jako na samém začátku. Nebude horší nebo lepší, bude jiný. A o tom jaký bude, o tom si rozhoduljí ti dva. Ne však, když začnou to vzrušení a opojení hledat jinde.

Rambíša Reagovat 21. 9. 2017 13:36

Znám pohádku o Honzovi,jak vyměnil hroudu zlata za jehlu a tu potom ztratil...Nějak se mi nechce věřit,že by to šlo až tak jednoduše,jak se píše výše! Možná za čas bude paní pokukovat po jiném sousedovi,jen aby nebyla nuda.

j66 Reagovat 21. 9. 2017 13:15

Mata69: Každý nečeká od manželství přátelství, někdo prostě bere manželku/la jako sexuálního partnera. Je pravda, že tenhle pohled na manželství byl donedávna spíše "mužský", ale doba se mění a lidé s ní :-)

j66 Reagovat 21. 9. 2017 11:20

j66: opravuji : Chýlková s Rodenem

j66 Reagovat 21. 9. 2017 11:20

Proč by to nemohla být pravda? např. Krausovi a Chýlková s Rosenem se taky vyměnili a jsou všichni nejlepší kámoši :-))

Mata69 Reagovat 21. 9. 2017 10:31

niki.6: no jasně že jo..."...a žili společně šťastně až do smrti!"

niki.6 Reagovat 21. 9. 2017 09:46

Mata69: to je taková slaďárna, že mám pocit, že si to někdo opět vycucal z prstu :))))

niki.6 Reagovat 21. 9. 2017 08:11

Takový happy end :)))))), jak z červené knihovny :)))).

Pro vkládání komentářů se musíte nejdříve přihlásit