Smutek u prázdného hnízda

2 komentáře

marie
26. května • 18:06

Je dobrém, že toto téma otevíráte, že Eny přispěla tak dobrým postřehem. Dovoluji si upozornit ještě na zátěž z dlouho a postupně se vyprazd'nující ho se hnízda. Tam, kde bylo více dětí, neprožívají tento proces jen rodiče, ale také nejmladší sourozenec. Senioři v rodině a společnosti jsou jistě obohacením, ale práce skutečně zůstává na střední stárnoucí generaci.Je to proces těžký, náročný pro oba manžele. Je dobré, že zmiňujete otce. Skutečně to nemají lehké. Přála bych si, aby žena, která se stará o seniory měla kratší úvazek. Teoreticky to možné je, ale v praxi? Provozně to není ve většině firem možné. Navíc čas a energii spotřebovávají i relativně aktivní senioři, kteří nepobírají žádný příspěvek na péči. A energii, kterou jsme dostávali od dětí, získáváme čím dál méně často. Je skvělá tato rubrika. Nejsme sami a určitě to zvládnem.

Eny
2. července • 9:38

Po přečtení tohoto článku jsem zjistila, že není úplně pravdivý. Je sice doma smutno a prázdno, když děti dospějí a odejdou z domu, ale více času není. Přibudou vnoučata, hlídaní, ale toto je ta radostnější práce. Na druhé straně zapomínáte, že přibude práce a starost o naše staré rodiče a nejhorší je to, když zůstanou sami a přestanou mít o vše zájem a nechají vše na nás - úklid, praní a veškeré opravy. Chodíme do práce, a mnohdy do večera. Takže, kde je ten klid a možnost věnovat se svým zálibám a možnost rozvíjení kariéry o kterém píšete??? My nemáme jediný víkend volný pro sebe! A do důchodu je ještě daleko.
Z víkendu jezdíme unavení místo abychom šli odpočatí do nového pracovního týdne. A naši rodiče sedí u televize a stále si stěžují, že se nudí.

Doporučujeme

Články odjinud