Vánoce v Brně? Ježíšek bude ve sklepě!

| Autor: PR | Rubrika: Láska a vztahy

Předvánoční ruch s sebou přináší nervy navíc. Vánoční dárky, stromeček i kapr – to vše na vás nevyhnutelně jako každý rok čeká. Zastavte se na chvilku a užijte si jeden víkend v klidu. Ptáte se kde? Máme pro vás tip na 8. a 9. prosince, který bude v Brně ve znamení vín a netradičních zážitků.Možná už jste slyšeli o Festivalu otevřených sklepů. Čtvrtým rokem putuje po Moravě a představuje vždy na jeden víkend vinaře a vína v jejich sklepech v několika obcích zároveň. Za vstupenku dostanete tišteného průvodce, skleničku, tašku a máte celý víkend na to, abyste navštívili přibližně třicítku vinařů v jejich sklepech a seznámili se s nimi a vybrali si vína do svého archivu. „Během těch čtyř let jsem se osobně seznámil se dvěma stovkami vinařů a každý z nich má trochu jiný příběh. To se mi na festivalu líbí ze všeho nejvíc,“ říká nám u skleničky vlašáku ředitel festivalu, Juraj Flamik. „No a teď po těch letech jsme se rozhodli, že vinařskou Moravu konečně přivezeme do Brna,“ doplňuje se smíchem.

Celkem 33 vinařů totiž organizátoři z Nadace Partnerství pozvali do Brna na Vánoční Festival otevřených sklepů. Na otázku, kde přesně vinaře najdeme, odpovídá pan Flamik tajemným úsměvem, ale vzápětí nám prozrazuje, že pro nejzajímavější vinaře se hodí jen nejzajímavější místa. A když místa pro vinaře, tak jedině ve sklepech. „Vybrali jsme třicítku míst, která mají sklepní charakter a netradiční atmosféru. Jsou mezi nimi vyhlášené brněnské restaurace, jako je například La Bouchée nebo Thalie, vinotéky a vinárny i například Labyrint pod Zelným trhem nebo kasematy na Špilberku.“

Festival ale otevře návštěvníkům i soukromé sklepy, které jsou jinak nepřístupné. „Zejména pod ulicí Hlinky u brněnského Výstaviště se nachází rozsáhlý komplex sklepů – například ten s názvem Na Kantnýři. V těchto prostorách byl provozován velkoobchod s vínem již v 19. století.“ Popisuje nám jeden z unikátních sklepů, které se v rámci festivalu otevřou. „Ale těžko to vše líčit slovy – museli byste tam být osobně,“ zve nás nenápadně na festival.

Jak to vše tedy vlastně bude probíhat? „Vstupenku je nejlepší koupit si v předprodeji. S tou pak přijdete ve dny konání festivalu do sálu tělocvičny Pod Hradem, kde máme registrační místo a kde můžete koupit i vína od všech vinařů. Za vstupenku dostanete tištěného průvodce se všemi informacemi i kupony na odběr lahvového vína v hodnotě 200 Kč. Zároveň dostanete degustační skleničku, tašku s logem a takto vybaveni můžete vyrazit do sklepů, kde u každého vinaře můžete ochutnat všechny jeho vzorky.“ Kromě toho také doporučuje naší pozornosti doprovodný program, ve kterém vidíme gourmetská menu, koncerty i pořady o víně. Vše prý najdeme na www.otevrenesklepy.cz.

Nechali jsme se zlákat a druhý prosincový víkend jedeme do Brna za vinaři.


Další články z rubriky

Tchyně, matka, kolegyně: Tyto ženy mohou ohrozit váš vztah!

Tchyně, matka, kolegyně: Tyto ženy mohou ohrozit váš vztah!

Dnes | I když váš vztah působí idylicky a neohrozitelně, nikdy není na škodu mít se trochu na pozoru.…

DÁŠA (33): Před svatbou začal hrozně pít, mám si ho brát?

DÁŠA (33): Před svatbou začal hrozně pít, mám si ho brát?

Dnes | 3 | Dáša má těsně před svatbou a její nastávající se začíná pěkně vybarvovat. Budoucí nevěsta proto…

EDITA (40): Bývalka mého muže mi dělá v práci peklo

EDITA (40): Bývalka mého muže mi dělá v práci peklo

23. 4. | 4 | Edita má svoji práci ráda a rozloučit se s ní rozhodně nechce. Denně ale musí svádět boje s bývalou…

6 smrtících ran pro partnerství: Tyhle věci jsou horší než nevěra

6 smrtících ran pro partnerství: Tyhle věci jsou horší než nevěra

22. 4. | Myslíte si, že nevěra je ten nehorší důvod, kvůli kterému byste opustila svého partnera? Pak se…