Vánoce v Brně? Ježíšek bude ve sklepě!

| Autor: PR | Rubrika: Láska a vztahy

Předvánoční ruch s sebou přináší nervy navíc. Vánoční dárky, stromeček i kapr – to vše na vás nevyhnutelně jako každý rok čeká. Zastavte se na chvilku a užijte si jeden víkend v klidu. Ptáte se kde? Máme pro vás tip na 8. a 9. prosince, který bude v Brně ve znamení vín a netradičních zážitků.Možná už jste slyšeli o Festivalu otevřených sklepů. Čtvrtým rokem putuje po Moravě a představuje vždy na jeden víkend vinaře a vína v jejich sklepech v několika obcích zároveň. Za vstupenku dostanete tišteného průvodce, skleničku, tašku a máte celý víkend na to, abyste navštívili přibližně třicítku vinařů v jejich sklepech a seznámili se s nimi a vybrali si vína do svého archivu. „Během těch čtyř let jsem se osobně seznámil se dvěma stovkami vinařů a každý z nich má trochu jiný příběh. To se mi na festivalu líbí ze všeho nejvíc,“ říká nám u skleničky vlašáku ředitel festivalu, Juraj Flamik. „No a teď po těch letech jsme se rozhodli, že vinařskou Moravu konečně přivezeme do Brna,“ doplňuje se smíchem.

Celkem 33 vinařů totiž organizátoři z Nadace Partnerství pozvali do Brna na Vánoční Festival otevřených sklepů. Na otázku, kde přesně vinaře najdeme, odpovídá pan Flamik tajemným úsměvem, ale vzápětí nám prozrazuje, že pro nejzajímavější vinaře se hodí jen nejzajímavější místa. A když místa pro vinaře, tak jedině ve sklepech. „Vybrali jsme třicítku míst, která mají sklepní charakter a netradiční atmosféru. Jsou mezi nimi vyhlášené brněnské restaurace, jako je například La Bouchée nebo Thalie, vinotéky a vinárny i například Labyrint pod Zelným trhem nebo kasematy na Špilberku.“

Festival ale otevře návštěvníkům i soukromé sklepy, které jsou jinak nepřístupné. „Zejména pod ulicí Hlinky u brněnského Výstaviště se nachází rozsáhlý komplex sklepů – například ten s názvem Na Kantnýři. V těchto prostorách byl provozován velkoobchod s vínem již v 19. století.“ Popisuje nám jeden z unikátních sklepů, které se v rámci festivalu otevřou. „Ale těžko to vše líčit slovy – museli byste tam být osobně,“ zve nás nenápadně na festival.

Jak to vše tedy vlastně bude probíhat? „Vstupenku je nejlepší koupit si v předprodeji. S tou pak přijdete ve dny konání festivalu do sálu tělocvičny Pod Hradem, kde máme registrační místo a kde můžete koupit i vína od všech vinařů. Za vstupenku dostanete tištěného průvodce se všemi informacemi i kupony na odběr lahvového vína v hodnotě 200 Kč. Zároveň dostanete degustační skleničku, tašku s logem a takto vybaveni můžete vyrazit do sklepů, kde u každého vinaře můžete ochutnat všechny jeho vzorky.“ Kromě toho také doporučuje naší pozornosti doprovodný program, ve kterém vidíme gourmetská menu, koncerty i pořady o víně. Vše prý najdeme na www.otevrenesklepy.cz.

Nechali jsme se zlákat a druhý prosincový víkend jedeme do Brna za vinaři.


Další články z rubriky

KLÁRA (38): Budu si brát bývalého muže své sestry

KLÁRA (38): Budu si brát bývalého muže své sestry

Včera | 3 | Klára má v rodině „veselo“, bude si totiž brát bývalého muže své sestry. Zatímco je Klára šťastná,…

VENDULA (31): Pro přítele jsem na posledním místě. Mám s ním zůstat?

VENDULA (31): Pro přítele jsem na posledním místě. Mám s ním zůstat?

19. 2. | 10 | Vendula svého přítele miluje, ale má pocit, že s ní netráví skoro žádný čas. Fungující vztah si…

Jak získat chuť na sex: Co jíst, abyste probudila vaše libido

Jak získat chuť na sex: Co jíst, abyste probudila vaše libido

18. 2. | Hormony v našem těle pracují velmi aktivně a v některých fázích měsíce se vám přirozeně snižuje…

DORA (30): Interrupční pilulka mi obrátila život naruby

DORA (30): Interrupční pilulka mi obrátila život naruby

17. 2. | 13 | Když jsem spolkla první dvě pilulky, necítila jsem emocionálně větší rozdíl, než když do sebe občas…