Komentáře ke článku

VERONIKA (45): Můj partner přivedl moji dceru do…

8. 2. 2018 | Veronika v mládí přišla o manžela, ale měla to štěstí, že brzy…

Přidat příspěvek
farah.farah Reagovat 12. 2. 2018 12:52

jinak docela mne zaujala spíš už jen pobecně myšlenka jestli o kolik je horší nevěra jako taková bez thotenství a nevěra při které vznikne dítě. Je to docela zajímavá úvaha že to že dcera spala s přítelem by jí možná ještě bylo odpuštěně ale to že si chce nechat jeho dít je mnohonásobně horší......trochu mi to připadá že je to postoj který bere potrat samozřejmě jako vrátit do 14 dnů něco objednaného na internet, tak že ta co to neudělá je automaticky špatná, pokud to dítě nemá pořízeno ideálním způsobem a lepší by byla kdyby na potrat šla.........nevím ale nepřipadá vám to obecně docela hrozný?

helza Reagovat 10. 2. 2018 12:45

Elynor: Já bych to nebrala jako oběť. A vůbec už ne tak, že by měla všechny u sebe ubytovat a starat se o ně. Že by měla dát věci do pořádku myslím tak, že by neměla čekat, jestli a komu se zeťopřítel ozve, ale měla by mu zavolat, sejít se s ním i s dcerou a probrat, jak celou situaci vyřeší. Já osobně bych byla pro to, aby se mladí odstěhovali a zařídili po svém. Já nevím, ale ve věku dcery, tedy ve 24 letech je normální, že už dítě nebydlí s rodiči. I z holky může být mamánek. A pronajmout si byt, nebo si i koupit vlastní není v dnešní době problém.

Elynor Reagovat 10. 2. 2018 12:01

helza: no to si teda rozhodně nemyslím, že by Veronika měla být ten, kdo se pomyslně obětuje a začne dávat "rodinu" dohromady. Ani náhodou. To by za chvíli pravděpodobně skončila tak, že by ji využívala dcera i ten otec a hodili by jí to dítě na krk. Naopak, co si ti dva navařili, měli by si taky rukou společnou a nerozdílnou pořešit. Ano, chovat se pragmaticky, ale to neznamená těm dvěma dělat hodného troubu, který všechno odpustí a bude za ně vymýšlet, jak z blátíčka do louže.

Elynor Reagovat 10. 2. 2018 11:54

... a pak se nám z toho příběhu nějak vytratilo to budoucí dítě. To za nic nemůže, a přitom už od narození bude mít stigma nechtěného, kdo ví, jak to bude s jeho otcem, třeba se k němu odmítne znát, jeho matka je nezodpovědná koza a současně asi i vypočítavá mrcha, a jaký vztah k němu může mít babička, to je veliký otazník. To je teda výhra, takovej začátek života...

Elynor Reagovat 10. 2. 2018 11:46

Mata69: a dcera taky už nebude mít jinou matku, že. To si možná měla uvědomit trošku dřív. Zejména pak mně přijde zase tak trošku kách, když ta dcera přišla matce oznámit, že bude mít dítě a chce si ho nechat, a přitom dobře věděla, kdo je otec, a na to měla pajšl... to už je pro mě právě přijatelnější ta trojka, než podraz tohohle typu :-(

Mata69 Reagovat 9. 2. 2018 21:41

Rambíša: nějak mi zmizel příspěvek koukám...chtěla jsem napsat, že "najít si někoho nového" jde pouze asi v případě přítele, dceru bude těžko hledat novou.

Mata69 Reagovat 9. 2. 2018 16:47

Rambíša:

Mata69 Reagovat 9. 2. 2018 16:47

Elynor: když víš co, na tohle taky každej nemá pajšl...notabene máma s dcerou...to už je trochu kách no...;-)

Rambíša Reagovat 9. 2. 2018 13:58

Dceři bych řekla,ať si jde za tvůrcem dítěte a vyrazila bych ji z bytu.Lépe je žít bez takových podrazáckých osob,najít si někoho nového a být v klidu,bez zbytečných starostí.Nechápu,jak ta dcerunka se mohla za zády matky pelešit s otčímem,dnes chybí jakýkoliv cit pro řád a nepsaná pravidla,fuj.

farah.farah Reagovat 9. 2. 2018 13:54

Elynor: nic proti trojkám, ale to je fakt něco jiného mít trojku s vlastním dítětem/rodičem....... pánč trojka není jen o tom, že dva spolu šustěj a ten třetí se jen kouká a čeká až na nj přijde řada......... mně to připadá teda dost ujetý a zvrácený

Elynor Reagovat 8. 2. 2018 21:05

Hlavně si lidi zcela zbytečně komplikují život kvůlivá sexu. Vždyť je to taková přirozená a lidská věc. Dělají to všichni. A ti, co říkají, že ne, tak většinou lžou :-) Jak by jim všem bylo spolu krásně, kdyby pán vzal matku i dceru do trojky. A kdyby na to nestačil, tak by přivedl kamaráda, nebo radši dva. No a uspokojené ženy obvykle neřeší prkotiny a mají nadhled. Ovšemže je třeba dbát trošku na prevenci a antikoncepci, ale to vždycky. Ale to ne. To je každej majetnickej, nechce se dělit, nechápe, že rozkoš počtem zúčastněných neubývá, ale násobí se a zábava nabývá nových netušených dimenzí. Osobně to přičítám dvoutisíciletému působení křesťanství a tvrdému prosazování výhradně párového soužití pod hrozbou brachiálních sankcí. A teď na to doplácíme všichni, protože lidská přirozenost je jiná, člověk se vyvinul z předků žijících v tlupě, v kteréžto se vzájemně sdílelo, ne syslilo každej zvlášť, to by dlouho nepřežili.

Zaz Reagovat 8. 2. 2018 19:24

druidka: otec přebral partnerku synovi...tak to musela chtít i ta partnerka, ne?

Zaz Reagovat 8. 2. 2018 19:20

Zkouším se vžít do role Veroniky, nic příjemného. Asi bych byla i sama na sebe naštvaná, co za "kvalitu" jsem si vybrala a nastěhovala do své domácnosti ke společnému soužití, že jsem si nedokázala něčeho podivného všimnout. No co už, na světě jsou mnohem horší věci, nechat dceru, ať se sama rozhodne. Nezbývá než se s takovou situací smířit.

Zaz Reagovat 8. 2. 2018 19:19

Zkouším se vžít do role Veroniky, nic příjemného. Asi bych byla i sama na sebe naštvaná, co za "kvalitu" jsem si vybrala a nastěhovala do své domácnosti ke společnému soužití, že jsem si nedokázala něčeho podivného všimnout. No co už, na světě jsou mnohem horší věci, nechat dceru, ať se sama rozhodne. Nezbývá než se s takovou situací smířit.

helza Reagovat 8. 2. 2018 18:46

Nnicméně i když je reakce Veroniky pochopitelná, jediná rada je, vzít rozum do hrsti a chovat se pragmaticky, s odstupem a s rozumem. Přítele (společného) přes prosby dcery vyhodila ona. Pokud chce něco vyřešit a dát rodinu dohromady, musí to nějak skousnout, odpustit dceři i příteli a protože to ona udělala "kravál", musí také ona dát věci do pořádku. Myslím si, že jestliže byl přítel vyhozen, možná velice ostře, tak se sám nepřiplazí. Tím nechci řít, že pokud bude Veronika dál nepřátelská k příteli, dceři i budoucímu vnukovi, bude od ní špatné. Naopak, bude to přirozené a pochopitelné. Ale nic to nevyřeší a nenapraví. Stalo se a vzít zpět to nejde. A litovat ji, či s ní společně odsuzovat ty dva, co ji zradili, jí teprve nepomůže.

Mata69 Reagovat 8. 2. 2018 17:26

druidka: já nepíši, že by se to nemohlo stát, jen predikuji další články, které by mohly vyjít. .-)

druidka Reagovat 8. 2. 2018 16:57

Mata69: je mi líto , ale to , že otec přebral partnerku svému synovi jsem v okruhu svých přátel zažila .

helza Reagovat 8. 2. 2018 12:34

Elynor: Pravděpodobně by dostudovat stihla. Pokud maturovala v 19. , což by na gymlu měla, pak většina bakalářských programů má trvat 3 roky, magisterských 4 - 5 let (existují i programy trvající 6 let) Nicméně bakaláře by ukončila ve 22., magistra ve 23, nebo 24 letech, jen vyjímečně ve 25. ♦ Jinak souhlasím. Myslím si, že ve 24 letech je dcera dospělá a je na ni, co dál se svým životem a životem svého dítěte udělá, myslím si, že v tom věku už by měla být samostatná a její problémy a starosti by měly být pouze její.

Elynor Reagovat 8. 2. 2018 11:06

farah.farah: ale já jsem přece nic o potratu nenapsala, pouze o tom, že na místě té matky bych taky nepřekypovala nadšením nad dítětem. Samozřejmě že dcera má právo si dítě nechat, ovšem nemá právo očekávat od matky, že ji bude i s tím dítětem živit.

farah.farah Reagovat 8. 2. 2018 10:38

Elynor: tak obecně být ve 24 letech matka není nic nenormálního zvládly to jiné zvládne to taky........i když souhlasím že pokud zůstane na škole bude ji matka muset podporovat.ze zákona je to myslím do 26 let pro studující...... což může být problém, pokud matka k tomu dítěti nedokáže mít vztah vzhledem k tomu, za jakých okolností bylo zplozeno. AMyslím že by si matka měla rozmyslelt jakou míru podpory je jí ochotná dát a jasně jí to říct. A mladá ať se pak rozhodne. Ono jít na potrat jako univerzální řešení nefunguje pro každého, hodně žen si to pak celý život vyčítá není to prostě jako jít do obchodu vrátit kabelku.

Pro vkládání komentářů se musíte nejdříve přihlásit