Na severní pól v kožešinách Chanel

| Autor: Cindy Kerberová | Rubrika: Móda

Karl Lagerfeld se se svou podzimní kolekcí pro Chanel zařadil po bok Václava Klause a popírá globální oteplování! Skandální? Ba právě naopak. Módní návrhář překvapil všechny ochranáře zvířat a ekologické aktivisty velkolepou show v Grand Palais.

Lagerfeld si do svého bohatého životopisu může připadat další položku. Vedle návrháře, fotografa, lingvisty, sběratele umění, spisovatele nyní patří také stylový ochránce životního prostředí. Po pastelové kolekci haute couture (poprvé v historii značky Chanel chyběla černá a zlaté knoflíky) představil v Paříži linie luxusní konfekce na sezónu podzim – zima 2010/2011. Již samotný úvod přehlídky byl více než impozantní. Přítomní hosté si šuškali a mohli jen hádat, co se skrývá pod masivní bílou krabicí. Když se zvedla, všichni vydechli úžasem. Místo klasického přehlídkového mola se objevil skutečný ledovec. Ten putoval až z chladného Švédska, odkud musel být letecky přepraven jen několik hodin před samotnou show.


Stejně dech beroucí jako ledová stěna byly samotné modely z dílny multi-talentovaného Němce. Zcela nové látky a zaoblené siluety a důraz na komfort definují pret-a-porter kolekci dámského a pánského oblečení slavného francouzského módní domu. A nejen to. Lagerfeld především vyzdvihl umělé kožešiny, které použil ve více než hojné míře. „Napodobeniny nejsou šik – máme nový Chanel tvíd, abychom zabránili kopírování – ale umělá kožešina šik je,“ vysvětluje Lagerfeld. Pravdou je, že vývoj umělých kožešin ušel velký kus cesty a tento materiál se zcela změnil. Což ostatně jasně ukazuje i nová kolekce Chanel. Kontrastní nejen svou barevnou paletou, ale také faktem, že se umělá kožežina změnil s laciné napodobeniny drahých a pravých kůží v absolutní luxus, na který se nemusí ani ta nejbohatší nositelka stydět.
Paleta čítající klasickou chanelovskou čerň, mrazivou bílou, šedou, karamelovou hněď, rudou a ledovou modř perfektně zapadá do celkového konceptu. Dokonce i boty a šperky připomínají krápníky, sníh a mráz. Hřejivá vlna se setkává s tvídem, jemným tylem a pro maximální ochranu před zimou je doplňují zmiňované kožešiny. Hravé detaily nechybí ani tentokráte, vypadají velmi moderně a hlavně efektivně. Vlněné třásně lemují klasická saka Chanel, tradiční štepování známé z kabelek oživuje kožené bundy konzervativního střihu a kožešinové rukávy a lemy sukní i sak vysílají jasný signál o bohatém luxusu, který ovšem nedrancuje přírodu.
Za nemalou pozornost stojí také trendy v obutí. Jednak tu je rozsáhlá kolekce chlupatých masivních kozaček sahající od kotníků až do poloviny stehen, ale také jemnější dvoubarevné boty skryté před nepřízní počasí za plastovými galošemi.
Chanel opět nezklamal a Lagerfelda jistě budou následovat další návrháři a pozvednou umělé kožešiny na žhavý trend druhé poloviny roku 2010. Kožešiny v Lagerfeldově pojetí nejsou jen pro starší, vážené dámy, mladistvý duch rebelie a vkusné extravagance dělá z této kolekce jednu z hlavních událostí pro sezónu podzim – zima 2010/2011. „Toto není globální oteplování, ale globání ochlazování,“ prohlásil triumfálně Karl Lagerfeld. Při pohledu na jeho nejnovější kreace se nelze zbavit dojmu, že čekání na příští zimu bude více než netrpělivé.Záznam přehlídkyFoto: Chanel

Další články z rubriky

Slevy v obchodech: Co ještě seženete a kam už nechodit

Slevy v obchodech: Co ještě seženete a kam už nechodit

Dnes | 1 | Po Vánocích většina obchodů láká na výrazné slevy. Často ale není moc z čeho vybírat, a tak jsme se…

Kde jsou největší slevy: Co se vyplatí koupit?

Kde jsou největší slevy: Co se vyplatí koupit?

4. 1. | 1 | Slevy jsou v plném proudu. Pokud se vám po předvánočním shonu a shánění dárků nechce vyrážet do…

Detox šatníku: Těchto 6 věcí už v roce 2017 ze skříně nevytahujte

Detox šatníku: Těchto 6 věcí už v roce 2017 ze skříně nevytahujte

28. 12. 2016 | 4 | Začněte nový rok s čistým štítem a vyklizeným šatníkem! Jsou věci, které tu už nemají co pohledávat…

Co obléct na Štědrý večer? V malých černých budete dokonalá

Co obléct na Štědrý večer? V malých černých budete dokonalá

24. 12. 2016 | A je to tady, nejkouzelnější svátky roku dosáhly vrcholu a čeká vás štědrovečerní večeře. Téměř v…