Najděte si dokonale padnoucí šaty právě pro vaši postavu! Tipy na nejlepší kousky

| Autor: Mariya Patrovská | Rubrika: Móda

Vědět, jaký jste typ, je základ pro vybudování šatníku, který vám dokonale sedne. V době, kdy si každá z nás aspoň částečně obnovuje jarní garderobu a hledá ty pravé šatičky, by bylo fajn ujasnit si, jak jste na tom právě vy!

Výběr v obchodech je letos opravdu pestrý a byla by škoda toho nevyužít. Ale i sebekrásnější potisk, nebo i ta nepříjemnější látka vám nezaručí, že vám ty šaty budou slušet. Tajemství je totiž hlavně ve střihu a délce. Proto nevěšte hlavu, když vás odraz v kabince zrovna nepotěší, zkoušejte a vybírejte dál. Kromě toho, s našimi tipy to teď bude mnohem snadnější!

Buďte sama k sobě upřímná a postavte se před velké zrcadlo jen v prádle. Oblečení, i to upnuté, může hodně zkreslovat. Pořádně se prohlédněte a podle popisu níže, si určete, jaký jste typ.

HRUŠKA

Dolní část vašeho těla je výraznější než ta horní. Boky jsou širší než ramena, máte zaoblený zadek a pas je dost výrazný. K přednostem patří ramena, paže, a plošší břicho.

Při výběru šatů dbejte na to, aby větší důraz byl kladen právě na vaše přednosti. Upozorněte hlavně na své ruce a pas. Abyste opticky vyrovnala dolní a horní půlku těla, můžete přidat trochu objemu na ramenou a spodek naopak zachovat co nejhladší.

Protože chcete skrýt těžší spodní část, raději v této oblasti zapomeňte na velké potisky, mašle, volánky, flitry, nebo jiné aplikace. Naopak vyzkoušejte šaty s „áčkovou“ sukní. Dobře také vypadá kontrast barev – nahoře světlejší, dole tmavší. Tím ale nemáme na mysli jen černou a bílou. Experimenty s odstíny jsou naopak vítány. S klasickým V výstřihem neuděláte chybu nikdy, vy si můžete dovolit i lodičkový, hranatý nebo „vodopádový“. Co se týče zbytku outfitu, bude vám slušet kožená nebo džínová bunda ve zkrácené délce a lodičky, sandálky s otevřenou špičkou.

Celebrity s postavou hrušky:

Tipy na skvělé kousky pro tento typ postavy:

JABLKO

Máte štíhle paže, úzké boky, ale vše co je navíc, se bohužel ukládá v oblasti břicha. Také máte široký hrudník a záda. Záviděníhodné jsou vaše nohy! Vaším hlavním úkolem je s pomocí oblečení nebo doplňků vytvořit iluzi útlého pasu. Velkou službu vám prokážou i štíhlé nohy, takže je rozhodně nezakrývejte.

Vizuálně dlouhý krk a torzo vám vykouzlí V výstřih. Snad úplně nejlepším pomocníkem je pak pásek. Vždy ho noste na té nejužší části břicha. Šaty empírového střihu jsou také dobrou alternativou. Díky sukní, která začíná už pod prsy, budou vaše problémové partie pěkně schované. Protože nohy jsou vaším pokladem, nechte je zazářit a vsaďte na kratší délky (pokud vám to však vaše forma a věk dovoluje).

Celebrity s postavou jablko:

Tipy na skvělé kousky pro tento typ postavy:

PŘESÝPACÍ HODINY

Gratulujeme! Vy máte ten nejžádanější typ postavy na celém světě. Ramena a boky máte stejně široké a mezi nimi se nachází úzký pas. Co víc si přát?
Křivky, to je vaše. Musí se na ně ale opatrně a vkusně. Příliš silný akcent na výrazné tvary může někdy působit dost lacině. Takže nic extra upnutého ale také žádné pytlovité tuniky.

Hledejte šaty, které jemně obkreslí siluetu, ale nebudou se lepit a utahovat vás jako svěrací kazajka. Pásky, ať už tenké nebo širší, určitě pomohou podtrhnout váš štíhlý pas. Se zavinovacími šaty neuděláte chybu nikdy, jsou velmi ženské a podtrhnou vše, co chcete zvýraznit. Tenké a rozevláté látky jsou přesně pro vás.

Celebrity s postavou přesýpací hodiny:

Tipy na skvělé kousky pro tento typ postavy:

PRAVÍTKO

Už ten název mluví sám za sebe – ramena, pas a boky, vše je v jedné rovině. Klasická klučí postava bez výrazných křivek, většinou sportovní a atletická. Jestli chcete působit žensky, tak šaty potřebujete opravdu nutně. Obrovským plusem pro vás je, že můžete bez problému odhalit jak ruce, tak i nohy, no a křivky se dají vytvořit s pomocí několika triků.

Určitě zpozorněte, když uvidíte šaty s kulatým nebo srdcovým výstřihem, mohly by to být ty pravé. To, co si jiní musí odpírat, vám je naopak předepsané, takže volánky, aplikace a vše, co přidá na objemu v oblasti dekoltu nebo boků, má zelenou. Pas vám zas pomůže definovat náš starý dobrý přítel – pásek. Díky drobnější postavě také můžete experimentovat s vrstvením svetrů, bund a kabátků.

Celebrity s postavou pravítko:

Tipy na skvělé kousky pro tento typ postavy:

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Slevy v obchodech: Co ještě seženete a kam už nechodit

Slevy v obchodech: Co ještě seženete a kam už nechodit

18. 1. | 2 | Po Vánocích většina obchodů láká na výrazné slevy. Často ale není moc z čeho vybírat, a tak jsme se…

Kde jsou největší slevy: Co se vyplatí koupit?

Kde jsou největší slevy: Co se vyplatí koupit?

4. 1. | 1 | Slevy jsou v plném proudu. Pokud se vám po předvánočním shonu a shánění dárků nechce vyrážet do…

Detox šatníku: Těchto 6 věcí už v roce 2017 ze skříně nevytahujte

Detox šatníku: Těchto 6 věcí už v roce 2017 ze skříně nevytahujte

28. 12. 2016 | 4 | Začněte nový rok s čistým štítem a vyklizeným šatníkem! Jsou věci, které tu už nemají co pohledávat…

Co obléct na Štědrý večer? V malých černých budete dokonalá

Co obléct na Štědrý večer? V malých černých budete dokonalá

24. 12. 2016 | A je to tady, nejkouzelnější svátky roku dosáhly vrcholu a čeká vás štědrovečerní večeře. Téměř v…