Svatební trendy 2010

| Autor: redakce | Rubrika: Móda

Před svatbami v měsíci květnu nás varují pranostiky, jako např.: „Kdo se v máji ožení, přisouží si soužení.“ Proč taková lidová rčení vznikala? Jedno vysvětlení říká, že v květnu vrcholily jarní práce na poli, které rozhodovaly o příští úrodě.

Bylo proto žádoucí posunout svatební přípravy mimo tuto důležitou dobu. Pověře čas neuškodil, proto i v současnosti se v květnu koná podstatně méně svateb než v jiných měsících. Změnila se ale doba, takže zvolíme-li si pro svůj velký den květnový termín, chleba nám proto na poli určitě neubyde.

A jak je tomu s letošní svatební módou? Nevěsty budou určitě oděny v bílém jako vždycky, tady asi sotva dojde k nějaké revoluci. Nebo snad ano? Když si přečtěte několik trendů, které jsme pro vás vybrali na podkladě mnoha evropských a amerických magazínů, možná budete překvapeni, co je dnes ve světě svatební módy „in“.Svatební šaty
Oblíbenou stálicí zůstávají romantické, vlající šaty s délkou až na zem. Nevěsty si pro svůj velký den vybírají nařasené šaty z vlajících, měkkých látek, ozdobené saténovými stuhami a jemnými florálními motivy. Tón udávají jemné, vrstvené látky jako šifon, tyl nebo krajkovina. Velice populární jsou oděvy zdobené krystaly zirkonů a živůtky poseté perlami.

Jedním z hitů jsou i metalizované textilie. Mnoho návrhářů dnes vytváří svatební šaty z metalizovaných látek nebo je alespoň zdobí metalizovanými stuhami, krajkami či textilními květinami.

Hlavním trendem zůstávají nadále sukně ve tvaru písmena A (úzká v pase a dole rozšířená), i když spousta návrhářů preferuje typ šatů s bohatou širokou sukní nebo v tzv. lady délce (do půli lýtek). Šaty bez ramínek patří nadále mezi favority, ale letošní sezona znovu zaměřuje pozornost k výstřihům a zářivé bižuterii, která je zdobí.

Svatební doplňky
Letošní svatební móda vyzdvihuje kratší vlečky a závoje. V chladnějším počasí vládnou bolerka a šály z umělých kožešin, sametu, těžkého saténu nebo pašminy. Jako dokonalý přehoz pro letní období, který ochrání holé paže a ramena nevěsty před sluncem, vám naopak poslouží organza, krajkovina, tyl nebo šifon.Obrovským trendem roku 2010 jsou krajky. Působí velice romanticky a užívají se pro denní i večerní svatební obřady. Jiným trendovým ozdobným prvkem jsou pera. Některé šaty jsou jimi ozdobeny jen lehce, jiné jsou zcela pokryty peřím. Podobně je tomu i s dalším hitem letošní módy – s korálky.


Svatební účes
V módě svatebních účesů dnes nepanují jednoznačné trendy. Dlouhovlasé nevěsty rády nosí své vlasy v dlouhých romantických vlnách anebo volně stažené z obličeje. Oblíbené jsou různé ozdoby jako spony, brože a květiny do vlasů.

Skvostné čelenky a hřebínky z ozdobných kamínků, krystalů nebo perel jsou trendem již po několik sezon. Nyní se zdá, že velikost těchto ozdob se zmenšuje úměrně tomu, jak se do popředí dostává zdobení šatů krystaly.Není neobvyklé, že nevěsty své závoje pokládají přimo na vlasy. Anebo, chtějí-li dosáhnout jednoduše klasického vzhledu, nasadí si do vlasů pouze jednu hedvábnou květinu.

Minišaty

Krátké svatební šatičky jsou nadále v módě! Loni se objevily v hlavním módním proudu a vypadá to, že styl odhalující kolena se znovu objeví v módních kolekcích letošního jara.

Koketní šatičky jsou dokonalé například na svatbu na pláži, anebo jich lze užít jako “popůlnoční šaty”, ve kterých nevěsta může protancovat celou noc. Minišaty jsou oblíbené zvláště mezi lidmi mladými věkem nebo duchem, a také mezi milovníky bizarního stylingu.


Tyl a síťovina

Návrháři letos přicházejí s trochu výstředními látkami jako je tyl a síťovina. Ať už vykoukne zpod vaší krátké vyšívané sukýnky, nebo bude tvořit jednu z vrstev bohaté široké sukně, lehká a éterická tylová látka vám při vašem svatebním dni dodá pocit, jako byste se nadnášela.


ČTĚTE TAKÉ:

Vsaďte na oranžovou!

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Slevy v obchodech: Co ještě seženete a kam už nechodit

Slevy v obchodech: Co ještě seženete a kam už nechodit

18. 1. | 2 | Po Vánocích většina obchodů láká na výrazné slevy. Často ale není moc z čeho vybírat, a tak jsme se…

Kde jsou největší slevy: Co se vyplatí koupit?

Kde jsou největší slevy: Co se vyplatí koupit?

4. 1. | 1 | Slevy jsou v plném proudu. Pokud se vám po předvánočním shonu a shánění dárků nechce vyrážet do…

Detox šatníku: Těchto 6 věcí už v roce 2017 ze skříně nevytahujte

Detox šatníku: Těchto 6 věcí už v roce 2017 ze skříně nevytahujte

28. 12. 2016 | 4 | Začněte nový rok s čistým štítem a vyklizeným šatníkem! Jsou věci, které tu už nemají co pohledávat…

Co obléct na Štědrý večer? V malých černých budete dokonalá

Co obléct na Štědrý večer? V malých černých budete dokonalá

24. 12. 2016 | A je to tady, nejkouzelnější svátky roku dosáhly vrcholu a čeká vás štědrovečerní večeře. Téměř v…