Tak trochu jiná modelka

| Autor: Eva Rýznerová | Rubrika: Móda

Když nosila dětskou velikost 32, nedařilo se jí proniknout na titulní stránky časopisů jako Vogue, ‚Vanity Fair či Glamour. Poté přibrala, oblékla šaty velikosti 42, a dostavil se obrovský úspěch.

Seznamte se s Crystal Renn (24), celosvětově nejúspěšnější „plus size model“, tedy plnoštíhlou modelkou. Před osmi lety Crystal trpěla anorexií, protože se toužila vyrovnat svým hubeným konkurentkám. V patnácti letech dostala nabídku, která by potěšila snad všechny dívky na světě. Může se stát modelkou. Má to však jeden háček – musí zhubnout. A to až třetinu své váhy. Crystal, která nikdy nebyla subtilní, se tak vydala cestou tvrdého dietního režimu. Během prvních dvou měsíců zhubla třináct kilo, ale to bylo módním agentům pořád málo. Cvičila každý den, kdykoliv měla zrovna čas, v posilovně se lopotila i neuvěřitelných osm hodin denně. Do dvou let její váha klesla na alarmujících pětačtyřicet kilo (při výšce 175 cm!), ale pro svět modelingu stále ještě neměla ideální míry! Crystal nevěděla, co dál. Ze svého už tak chabého jídelníčku pořád ubírala. Nakonec zůstala jen na listovém salátě zakápnutém lžičkou balsamikového octa. Vypadávaly jí vlasy, pleť nabrala šedý nádech, celé tělo pokrylo mohutné ochlupení. Neměla energii vůbec na nic. Její diagnóza byla zřejmá: Crystal propadla anorexii.

Skutečné ženy mají křivky

S nemocí dlouho bojovala, jako terapie jí posloužilo i napsání bestselleru Hungry, kde popisuje své pády i výšiny v módním byznysu: Krátce po zotavení podepsala smlouvu s prestižní agenturou Ford Models, která jako jedna z mála zastupuje modelky od velikosti 42. Nabídky na focení do prestižních časopisů se jen hrnuly.

Poslední dobou řeší Crystal kuriózní problém – světovými médii je obviňována, že trochu zhubla a že už se o ní nedá říct, že je plnoštíhlá. Crystal ztrátu několika kil vysvětluje stresem spojeným s přípravou podzimní kampaně pro francouzskou značku Jean Paul Gaultier, což je zatím její největší profesionální úspěch. A také skutečností, že si přála zhubnout do velikosti 40. „Absolvovala jsem třítýdenní trekkingový program v Patagonii. Zvykla jsem si na náročný pohybový režim a pokračuju v tréninku i v New Yorku, abych neztratila formu.“

Doufejme, že Crystal není poslední modelkou, která odmítla podlehnout extrémnímu hubnutí, a přesto (nebo možná právě proto) dobyla titulní stránky módních magazínů.
ČTĚTE TAKÉ:
Ve stylu Kate MossSTAŇTE SE FANOUŠKEM DAMA.CZ NA FACEBOOKU

Další články z rubriky

Slevy v obchodech: Co ještě seženete a kam už nechodit

Slevy v obchodech: Co ještě seženete a kam už nechodit

18. 1. | 2 | Po Vánocích většina obchodů láká na výrazné slevy. Často ale není moc z čeho vybírat, a tak jsme se…

Kde jsou největší slevy: Co se vyplatí koupit?

Kde jsou největší slevy: Co se vyplatí koupit?

4. 1. | 1 | Slevy jsou v plném proudu. Pokud se vám po předvánočním shonu a shánění dárků nechce vyrážet do…

Detox šatníku: Těchto 6 věcí už v roce 2017 ze skříně nevytahujte

Detox šatníku: Těchto 6 věcí už v roce 2017 ze skříně nevytahujte

28. 12. 2016 | 4 | Začněte nový rok s čistým štítem a vyklizeným šatníkem! Jsou věci, které tu už nemají co pohledávat…

Co obléct na Štědrý večer? V malých černých budete dokonalá

Co obléct na Štědrý večer? V malých černých budete dokonalá

24. 12. 2016 | A je to tady, nejkouzelnější svátky roku dosáhly vrcholu a čeká vás štědrovečerní večeře. Téměř v…