Proč muži milují potvory - Zákon přitažlivosti

| Autor: redakce | Rubrika: Sex a vztahy

Někdy muž schválně nevolá, aby si vyzkoušel, jak žena zareaguje. Muži totiž mají ve své druhé podstatě vepsáno, že si musejí otestovat vody, do nichž hodlají vstoupit. Podobně se chovají i děti, a neopomíjejme ani zvířata. Jistota je jistota.

Vydá-li se muž na ústup, nemusí to ještě znamenat, že vztah končí, ale třeba si jen potřebuje něco promyslet, potřebuje získat jakous takous jistotu. Na rovinu to samozřejmě neřekne. Jak by vypadal muž, kdyby partnerce mezi řečí oznámil „Lásko, potřeboval bych se ujistit o pevnosti našeho vztahu“? Raději se stáhne a bude sledovat, jak se zachováte. Pokud žena začne jednat emocionálně, muž získá pocit, že má situaci pod kontrolou. Ovšem bude-li žena jednat přecitlivěle poměrně často, pak pro něj přestává být onou zmiňovanou výzvou. Opak nastane, nebude-li muž vždy přesně vědět, jak se žena zachová.

Odstup mu kromě jiného dodá i víc kyslíku, protože ho ovane svoboda a s ní volnost pohybu. Jakmile se tedy stane, že o muži neslyšíte déle než obvykle, tvařte se, že o nic nejde. On totiž záhy znejistí, protože nebude vědět, jestli vám chybí nebo co se vlastně děje. Každopádně nebude mít dojem, že jste k němu přilepená vteřinovým lepidlem, a tím ochotněji se vrátí sám.
Zkuste se proto vyhýbat otázkám či spíše výtkám: „Proč jsi nezavolal?“ nebo „Proč ses celý týden neozval?“ Budete-li jednat, jako byste si toho ani nevšimla (čas přece utíká strašně rychle, když se výborně bavíte), přijde. Proč? Protože nemá pocit, že by to byla jeho povinnost.

V jednom časopisu jsem se nedávno dočetla jednu strašlivou radu. Radí čtenářkám, aby partnerovi podstrkovaly nečekané vzkazy na nejrůznější místa od batohu po ledničku, aby mu napsaly básničku a zasunuly ji za stěrač. Polibek smrti vašemu vztahu je na dosah. Okamžik, počkejte, ještě následovala rada, aby žena došla pro pizzu a v nečekané a pochopitelně předem neohlášené chvíli mu ji přinesla domů jako dárek na zavolanou. Tak, sečteno a podtrženo – a partner má dojem, že se spustil s profesionálním detektivem v ženském přestrojení.
(...)Ukázka je z knihy: Sherry Argovová: Proč muži milují potvory
Je to vždycky stejné!
Ona pro něj dělá první poslední, vaří večeři o třech chodech, nic si neplánuje, dokud jí nezavolá, ve všem ho chápe..., a on si přesto najde jinou – potvoru, která ho komanduje, stará se jen o sebe, nic neumí a navíc není ani moc hezká! V knize najdete odpověď na otázku, která trápí už celé generace žen:
Proč muži jednají s hodnými holkami jako s inventářem a vůbec si jich neváží?
PROČ ti nejlepší muži zobou z ruky potvorám?

Vtipný a čtivý rádce, který bez servítků popisuje typické párové chování a ukazuje ženám, jak si s úsměvem, bez výčitek a nářků omotají kolem prstu muže svých snů a on udělá, co jim na očích vidí...

Chovejte se, jako byste byla výhra v loterii, a muž rád uvěří.
Největší rozdíl mezi hodnou holkou a potvorou je strach. Potvora dává muži najevo, že se života bez něj nebojí.

Novinka! Brož., 256 stran, asi 199 Kč


O autorce
Sherry Argovová, známá mediální osobnost a spisovatelka, má vlastní pořad na kalifornské rozhlasové stanici KRLA. Pravidelně přispívá do časopisů Cosmopolitan, Glamour, Esquire, Playboy a mnoha dalších. Žije v Los Angeles.
Její prvotina Proč muži milují potvory a hodným holkám zůstanou oči pro pláč získala velké uznání, byla přeložena do mnoha jazyků a stala se mezinárodním bestsellerem. V únoru 2006 vyjde její pokračování Why Men Merry Bitches (Proč si muži berou potvory a hodné holky zůstanou na ocet).

Další články z rubriky

Miluju dva muže a nemůžu si vybrat

Miluju dva muže a nemůžu si vybrat

Včera | 1 | Není to ale žádná výhra, naopak... Trápím se, protože nejsem schopná se rozhodnout pro jednoho z…

Adoptovali jsme dítě. Mí rodiče to nepřijali

Adoptovali jsme dítě. Mí rodiče to nepřijali

27. 5. | 15 | Po dvou letech manželství jsme zjistili, že je Marek neplodný. Protože jsme po dítěti velmi toužili…

Jak potěšit muže? Zkuste erotickou masáž! Přinášíme návod krok po kroku

Jak potěšit muže? Zkuste erotickou masáž! Přinášíme návod krok po kroku

27. 5. | 3 | Je váš partner unavený a vy toužíte po krásném romantickém večeru? Erotická masáž mu vlije do žil…

Myslíme si, že sousedku týrá manžel. Ale jak jí pomoci?

Myslíme si, že sousedku týrá manžel. Ale jak jí pomoci?

26. 5. | 24 | Před rokem jsme se s přítelem přestěhovali do nového bytu. Máme podezření na domácí násilí u…

Domácí pekárny Vaření s dámou
Komerční sdělení