Soutěž: Zahajte léto na řecký způsob! VÝHERCI!

| Autor: KF | Rubrika: Soutěže

Řekové patří k jednomu z nejzdravějších národů na světě a dožívají se vysokého věku. Jejich kuchyně je nejen velice chutná, ale také zdravá. Základ jídelníčku tvoří čerstvé ryby, sýry, zelenina, a především kvalitní olivový olej. Obohaťte i vy letošní léto tajemstvím, které znali již antičtí Řekové.

VÝHERCI:

Markéta Č. (Zlín)
Tereza C. (Kostelec Nad Černými Lesy)
Lenka H. (Moraviřčany)

Na začátku léta se většina z nás těší na dlouhá a slunečná odpoledne strávená na terase s přáteli. K tomu neodmyslitelně patří také grilování a lehké letní saláty. Inspiraci pro oživení klasických pokrmů najdete také na Peloponésu.

Ogrilujte dobře ochucenou cuketu, papriky plněné sýrem feta a nezapomeňte samozřejmě ani na čerstvý zeleninový salát. Potěšíte nejen své chuťové pohárky, ale udržíte si také štíhlou linii. Důležité je dochucení pokrmů typickým kořením a nikdy nesmí chybět ten nejlepší olivový olej.

Výhodou řecké kuchyně je to, že využívá především čerstvé a sezónní potraviny a je bohatá na rostlinné potraviny a mononenasycené tuky, které uvítá naše srdce.

Jak vybrat správný olivový olej?

Chuť oleje závisí na typu oliv, ale také na způsobu zpracování. Jednoznačně nejlepší oleje jsou ty z prvního lisování, tzv. extra panenské. Lisování za studena totiž zajistí zachování chuti původních surovin. Do zeleninových salátů i na gril je ideální Minerva Extra panenský olivový olej. Má výraznou chuť čerstvých oliv s příjemným aromatem a velice nízkou kyselost. Kromě lahodné chuti dodává tělu vitamíny, které posilují imunitu a podporují trávení. Ideální je do zeleninových salátů i na grilování.

Do vařených pokrmů se zase hodí Minerva Classic. Je to mix extra panenského a rafinovaného oleje, který pokrmům dodá potřebnou lehkost.

Z vybraných oliv ze slunečné oblasti Kalamata pochází Minerva Kalamata. Olej z těchto oliv má unikátní vlastnosti, je hutný, silný, plný chutí a s nezaměnitelnou silnou vůní oliv. Je ideální do pokrmů, kde jeho chuť může vyniknout, do salátů nebo do těstovin, nebo s ním zkuste jen pokapat čerstvé pečivo.

I ty nejnáročnější spotřebitele potěší Minerva Bio extra panenský olivový olej. Je vyráběný v souladu s regulací pro organické BIO výrobky – od pěstování oliv až po jejich zpracování. Díky příjemnému aroma, nezaměnitelné chuti a vůni čerstvých oliv promění vaše pokrmy v delikatesu. Navíc se hodí jak do teplé, tak do studené kuchyně.

Soutěžní otázka:

Soutěžíme o tři balíčky olejů Minerva.
Soutěž probíhala od 2.6. do 9.6. 2015. Cenu získává 30., 80. a 120. správná odpověď.

Správnou odpověď naleznete na www.minerva-foods.com/cz.

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

SOUTĚŽ o kosmetiku Beauty Energy: Odhalte tajemství krásné pleti

SOUTĚŽ o kosmetiku Beauty Energy: Odhalte tajemství krásné pleti

17. 5. 2016 | 3 | Vnější krása je odrazem stavu našeho vnitřního těla a mysli, proto pečujeme nejen o pokožku, ale…

[Soutěž] Vyhrajte společníka do vany! VÝHERCI!

[Soutěž] Vyhrajte společníka do vany! VÝHERCI!

8. 2. 2016 | Koupel je super. Bublinky, nádherná vůně, tlumené osvětlení, pohoda, nejlepší s oblíbenou hudbou.…

[Soutěž] Kdo ochrání vaši pokožku před zimou? VÝHERCI!

[Soutěž] Kdo ochrání vaši pokožku před zimou? VÝHERCI!

29. 12. 2015 | Mráz, vítr, nedostatek světla, časté střídání tepla a zimy při přechodech z venkovního prostředí do…

[Soutěž] Trendy dárek pro ženu

[Soutěž] Trendy dárek pro ženu

23. 10. 2015 | Dárek v podobě kosmetiky zaručeně potěší každou ženu. Ať je jí třináct, nebo šedesát. Jde jen o to,…