Beze jména? Už ne!

| Autor: redakce | Rubrika: Trendy

Osmany Laffita se opět usmívá a jeho obdivovatelky a klientky si mnou ruce. Co je toho důvodem? Kubánský návrhář může po roce pracovat a navrhovat krásné šaty pod svým jménem. Po roce totiž vyhrál spor s módním domem Taiza. Osmany už není beze jména.

Není to tak dlouho, co jsme s tímto výrazných návrhářem sešli kvůli rozhovoru, ve kterém jsme společně hovořili o jeho náhlém odchodu z postu hlavního módního návrháře domu Taiza a setkáváme se opět. Osmanyho problémy totiž zdaleka neskočily, ale naopak nabraly na obrátkách. Jeho originální móda nám zůstala odepřena, neboť návrhář neměl jméno!

Když se v březnu loňského roku rozhodl odejít, neměl tušení, že jeho plány budou odsunuty o více než rok, neboť Taiza protizákonně registrovala ochrannou známku „Osmany Laffita“, bez které nemohl pracovat. „Neměl jsem ani tušení, že bez mého vědomí registrovali moje jméno,“ říká o úspěšném boji Osmany, „musel jsem rok bojovat o to, abych jej dostal zpět. Byl to tvrdý zápas, ale nakonec jsem z něj vyšel jako vítěz. Mám své jméno zpět!“

Tahanice o jméno „Osmany Laffita“ začaly po jeho náhlém odchodu z Taizy. „Okamžitě jsem si podal žádost na příslušný úřad a nestačil jsem se divit, když mi odpověděli, že registrace proběhla již v roce 2002,“ vysvětluje návrhář, „začal jsem tedy bojovat o navrácení svého jména. Pokud druhá strana uvádí, že mi v tom nikterak nebránila, tak mají dost krátkou paměť. Neustále se odvolávali, tvrdili, že se jmenuji úplně jinak, blokovali rozhodnutí, jak se dalo. Dovedete si představit, že bych registroval jako ochrannou známku jméno některého z mých českých kolegů a poté požadoval peníze za to, že mohou své jméno používat? Většina z nich totiž nemá registrovanou obchodní značku. Věřím, že jim moje zkušenosti pomohou a doporučuji jim, aby si rychle svá jména zaregistrovali a tím ochránili svůj business.“

Na dotaz, co chystá nyní jsme se dozvěděli, že se Osmany velice těší na svou první módní přehlídku, ale ani před ní nezahálí. Po celý školní rok vede ojedinělý projekt na podporu mladých návrhářů, učí studenty tajemství dokonalých šatů i to, co je čeká v módní branži. „Návrhářství není jen sezení za stolem a kreslení. Musíte toho umět a zvládat mnohem více,“ říká tento exotický kantor. „Po půl roce jsme utvořili team 14 nejlepších studentů a ti teď připravují svou ucelenou kolekci večerních šatů na podzim a zimu. Musím říct, že jsem velice mile překvapen, jak to zvládají a kolik mají skvělých nápadů.“ Liberečtí připravují přehlídku na červen a jejich velké premiéry se vedle Osmanyho zúčastní i celá řada celebrit.
Vedle školy vytvořil letní kolekci určenou pro zahraniční trh a připravuje modely na další sezónu, téma kolekce ale drží v tajnosti. V blízkém čase také rozšíří svůj virtuální butik www.osmanylaffita.com, je prý se na co těšit.

Pozvánka na závěr. V neděli 28. března 2004 od 13:40 hodin vysílá TV PRIMA záznam soutěž o tvář roku – Osmany Laffita FACE 2004. V programu uvidíte vedle krásných dívek a vtipných komentářů Karla Šípa, který celým večerem provázel také Ivanu Trump, Aleše Valentu, Simonu Krainovou, Ivetu Bartošovou, Petra Muka, Boney M a mnoho dalších slavných tváří. Magazín Dáma.cz byl mediálním partnerem celé soutěže.
Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Dodejte vlasům zdraví: Vyrobte si výživné zábaly z domácích surovin

Dodejte vlasům zdraví: Vyrobte si výživné zábaly z domácích surovin

16. 2. | Zima dává zabrat celému tělu i vlasům. Často během zimních měsíců bývají mdlé, bez lesku a poničené…

Buďte sexy na Valentýna: Oblečte se do rudé. Inspirace v galerii

Buďte sexy na Valentýna: Oblečte se do rudé. Inspirace v galerii

14. 2. | Jak známo, červená a všechny její odstíny jsou barvou lásky a vášně. Pokud dnes se svým partnerem…

Z fitka rovnou za zábavou? Buďte po cvičení krásná za 15 minut

Z fitka rovnou za zábavou? Buďte po cvičení krásná za 15 minut

12. 2. | Běžíte po práci rovnou cvičit, večer chcete vyrazit s kamarády na drink nebo do divadla a nehodí se…

Domácí lázně: Připravte si voňavou koupel z domácích surovin

Domácí lázně: Připravte si voňavou koupel z domácích surovin

9. 2. | Venku nám přituhuje, a tak není divu, že se pro mnohé z nás stává nejpříjemnějším večerním…