Blanka Matragi se do Česka vrací ráda

| Autor: Korzo | Rubrika: Trendy

"Vracím se do staré vlasti ráda, protože se tady vyventiluji v češtině a je tady vůbec spousta legrace," řekla Korzu Blanka Matragi, návrhářka českého původu žijící v Bejrútu, která byla hostem závěrečného galavečera letošních módních veletrhů v Brně. "Stačila jsem se tu podívat na vilu Tugendhat a byla jsem naprosto nadšená," dodala.

"Na veletrhu se mi nejvíce líbila atmosféra, jsou tu úžasní lidi, nadšenci módy. Potkala jsem tu mnoho bývalých kolegů, které jsem neviděla i dvacet let," svěřila se stále přitažlivá Matragi.

"Nejsem zastánce příliš avantgardních modelů, které mnohdy působí na normální ženě strašidelně. Moje tvorba je totiž založena na tom, že mám bezprostřední styk se zákaznicí a vím tak, jak reaguje. Leccos se totiž musí schovat a něco jiného zase vypíchnout, ale nejdůležitější je elegance a ženskost," zdůraznila světoznámá návrhářka.

A co nového v současné chystá? "Práce nečeká, ta pořád pokračuje.V dílnách teď šiji naprosté unikum pro jednu královskou rodinu ze Spojených arabských emirátů. Šaty musejí vycházet ze šperků, které se v jejich rodině dědí už pět pokolení. Poslali mi speciálně ražené zlaté mince a fragmenty, které komponujeme do výšivky. Vůbec celé zadání bylo specifické. Šaty musí být moderní, ale zároveň tradiční," popsala svou současnou zakázku Blanka Matragi, jejíž zákaznice se v převážné míře rekrutují z žen, které žijí v palácích.

"Letěla jsem za nimi do Arabských emirátů už před dvěma měsíci, přivezla první návrhy, a teď bude ještě dva měsíce trvat, než se všechno ušije a vyšije. V těchto dnech má plné ruce práce čtyřicet vyšívaček," dala trochu nahlédnout do své dílny majitelka bejrútského salónu Blanka.

Akademická malířka Blanka Matragi - Kyselová se narodila ve Světlé nad Sázavou, kde se vyučila brusičkou skla a posléze vystudovala Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze. Roku 1980 se odstěhovala do Libanonu za svým manželem, a dnes obléká vysokou společnost v Evropě i v zemích Perského zálivu. Je také autorkou kolekce foukaného a ručně tvarovaného skla. (Korzo)

Další články o Blance Matragi:

Jadran Šetlík fotil pro Blanku Matragi


29.1.2002 - Minulý týden proběhla v Paláci Žofín slavnostní módní přehlídka salónu Blanka Haute Couture. Konala se u příležitosti 20. výročí otevření exklusivního módního salónu Blanky Matragi v Bejrútu v Libanon...


Blanka Matragi ovládla Žofín


23.1.2002 - U příležitosti 20. výročí otevření exklusivního módního salónu Blanky Matragi v Bejrútu v Libanonu se včera, 22. ledna 2002, uskutečnila od 17.00 a 20.00 hodin v Paláci Žofín v Praze slavnostní módní ...Světová módní show Blanky Matragi míří do Prahy


18.1.2002 - V úterý, 22. ledna 2002 se od 17.00 a od 20.00 hodin v Paláci Žofín v Praze uskuteční slavnostní módní přehlídka salónu Blanka Haute Couture, která se koná u příležitosti 20. výročí otevření exklusivn...


Blanka Matragi: "Za každé šaty ručím!"


22.11.2001 - U příležitosti 20. výročí otevření exklusivního módního salónu v Bejrútu uspořádá Blanka Matragi 22. ledna 2002 od 20.00 hodin v prostorách pražského Žofína slavnostní módní přehlídku salónu Blanka Ha...


Výstava Blanky Matragi


14.3.2000 - Zveme Vás na zajímavou výstavu Blanky Matragi. Velkou výhodou této výstavy je, že ani nemusíte vstávat od počítače a celou kolekci si můžete prohlédnout vsedě.


Další články z rubriky

Domácí péče o suché rty: Vyrobte si vlastní balzám, lesk nebo peeling

Domácí péče o suché rty: Vyrobte si vlastní balzám, lesk nebo peeling

23. 2. | Rty dostávají obzvlášť v zimě pořádně zabrat, jsou suché, rozpraskané, a proto vyžadují pozornost.…

Jaro se blíží: Jaké bundy a kabáty si můžete pořídit už dnes?

Jaro se blíží: Jaké bundy a kabáty si můžete pořídit už dnes?

21. 2. | Únor se pomaličku chýlí ke konci a mnoho lidí už nedočkavě vyhlíží jaro. To si bude žádat obměnu…

Zhubněte tři kila za dva týdny! Stačí udělat si hodinu času denně

Zhubněte tři kila za dva týdny! Stačí udělat si hodinu času denně

19. 2. | Taky tak nerada vstáváte? Pak se ale ani nestihnete nasnídat, natož si zacvičit. Zkuste vstávat o…

Vytaste drápky: Jak mít krásné a zdravé nehty

Vytaste drápky: Jak mít krásné a zdravé nehty

19. 2. | 1 | Hezké a upravené nehty by měly být samozřejmostí pro každou ženu, protože hned po obličeji jsou…