České módní hříchy: Batoh sem, igelitka tam

| Autor: Martina Machová | Rubrika: Trendy

Zajímavý dvouřadový kabát v tříčtvrteční délce jí moc slušel, jen kdyby si k němu nevzala pestrobarevný kostkovaný batoh, jehož zapínání hlídal pohupující se plyšáček.

České módní hříchy: Batoh sem, igelitka tam

Nemám naprosto nic proti batohům, koneckonců jeden „do města“ také vlastním a vcelku často ho využívám. Při „poletování po městě“ odmítám nosit notebook, malé nákupy i láhev s pitím v další tašce či taškách.

Navíc mám ráda svá záda, a tak se některé pracovní dny bez batohu zkrátka neobejdu a rozhodně nesouhlasím s tím, že batoh patří výhradně do školy či lesa (jen je zkrátka potřeba vybrat ten správný). Ostatně stejně záleží na vašem životním stylu, na tom jak se oblékáte, a třeba i na tom, co z vás vyzařuje. I vyladěný outfit se stylovou crossbody kabelou můžete zazdít čtyřmi děravými igelitkami.

Kabát, sáčko, šaty – co na to „pan Batoh“?

„Pan Batoh“ je družný, nevadí mu jakákoliv společnost, snad kromě kabátků typu pončo a pelerína. Jenže co snese „pan Batoh“, nesnesou mnohé oči s citem pro styl, módu a detail. A i přestože mám různé typy „městských batohů“ ráda, k decentním a elegantním kabátům, vypasovaným šik sáčkům, kostýmkům včetně kalhotových, šatům i mnoha typům sukní se batohy zkrátka nehodí – tedy až na malé výjimky.

Velmi zajímavě mohou při správné volbě oblečení působit „ulítlé“ retro a vintage batohy (typu ruksak), které mohou ležérní outfit buď zajímavě doplnit, nebo vytvořit interesantní kontrast umě balancující na hranici mezi nevkusem a naprostou „bombou“.

Sportovně elegantním, prakticky zaměřeným dámám (v letech) občas padnou do oka příruční zavazadla v provedení taška i batoh v jednom. Ty se obvykle vyrábí v decentním jednobarevném provedení z koženky nebo kůže. (Jen pozor, je-li batoh maličký, bude na tělnatější dámě vypadat vždy špatně – jako malý krunýřek na velké želvě).

Obvykle barevnější „sportovně-městské“ batohy se zajímavými dekory milují náctileté slečny, a kupodivu si jej s přimhouřeným okem mohou vhledem k „bláznivému“ věku dovolit takřka ke všemu. Zralejší ročníky by pak v tomto případě měly volit spíše sportovnější typ oblečení. A pozor, bimbajícího rozkošného medvídka rozhodně přenechejte školačkám!

Vyměňte igelitky za látkovky – mají styl, jsou praktické a ekologické

Na rozdíl od dob mého mládí nejsou reklamní igelitky „IN“, nejenže jsou velmi nešetrné k životnímu prostředí, ale ani nejsou hezké – zvláště ty tenké, prosvítající. Naopak velmi zajímavě působí dříve opovrhované háčkované síťovky, které smotáte do maličké kuličky. Atraktivně mohou vypadat i různé druhy látkových tašek z dobře schnoucího a snadno udržovatelného polyesteru, či speciální ekotašeky s originálním designem, které složíte do miniaturního čtverečku nebo třeba obalu ve tvaru jahůdky, kravičky apod.

Pokud pak vedle sebe položíte sežvýkanou igelitku a stylovou ekotašku s jemnými květinami, přetiskem plakátů z první republiky nebo jen obyčejnou černou s bílými puntíky – hádejte, s jakou „nákupkou“ vám to víc „sekne“? I obyčejná nákupní taška totiž může podtrhnout váš styl, nebo zanechat malou šmouhu na jinak pěkném vizuálním zážitku.

A závěr?

Batoh k sáčku nebo flaušovému kabátku může být „průser“ (velmi často), ale i „bomba“ (občas, máte-li cit a s módou to umíte). Batoh k šatům bývá ve většině případů špatná volba a pro kombinaci batohu a lodiček už neexistuje slovo použitelné do časopisu pro dámy.

Igelitka je sice občas nutnost, nicméně proč nevypadat lépe a stylověji se zajímavou textilní nákupní taškou, když jde o dlouhodobou investici v řádech desítek korun (maximálně dvou stokorun)?

Náš „dárkový“ tip: Zajímavá „nákupka“ může být skvělým, nenákladným a originálním dárkem – takovou tou maličkostí, která nečekaně potěší. Pokud nevíte, co dát kamarádce či kolegyni k svátku, kupte jí jednu či dvě tašky tak, aby ji ladily ke kabátu či bundě, nebo třeba nějak vyjadřovaly její styl, záliby a pohled na život.

Další články z rubriky

Helena Konarovská: Ženy mě o prsou hodně naučily. Předám to dál

Helena Konarovská: Ženy mě o prsou hodně naučily. Předám to dál

Včera | Odbornici na podprsenky Helenu Konarovskou si řada lidí pamatuje především kvůli její vyřídilce z…

Vada na kráse, nebo ozdoba? Nestyďte se za své pihy!

Vada na kráse, nebo ozdoba? Nestyďte se za své pihy!

26. 5. | 2 | S prvním vykouknutím sluníčka vykouknou i ony drobné tmavé skvrnky, které někteří milují a mnozí…

Jaké oblečení muži nesnášejí? Vyhoďte ho z šatníku!

Jaké oblečení muži nesnášejí? Vyhoďte ho z šatníku!

24. 5. | Která z nás by se nechtěla líbit mužům? Ačkoliv to vypadá, že muži našim svrškům nevěnují pozornost…

Chcete krásný dekolt? Dopřejte mu správnou péči i podprsenku

Chcete krásný dekolt? Dopřejte mu správnou péči i podprsenku

22. 5. | Začněte svůj dekolt vnímat stejně jako svůj obličej. Ten také odličujete, používáte na něj…