Chladivá péče pro horké dny

| Autor: Cindy Kerberová | Rubrika: Trendy

Jakmile teplota stoupá k číslu 30 a výše, nastává boj o svěží a čistou tvář, o pocitu čistoty ani nemluvě. V horkém počasí se pleť začíná více mastit a postrádá rovnováhu i energii, když se musí vyrovnávat s vysokými teplotami, nadměrným odpařováním vody a ztrátou hydratace. Nic z toho vás však nemusí trápit, pokud se obrátíte na moudrou přírodu.

Pleť může být v průběhu léta mastnější. Proto vědci z Globálního technického centra Oriflame spojili přírodní výtažky máty a zeleného čaje a vytvořili rostlinnou řadu Mint Tea s lehkým složením přímo určenou pro horké letní dny. Přírodní bio výtažky z máty a zeleného čaje pleť báječně osvěží, revitalizují a dodají ji novou energii.

Mint Tea je další z řady 100 % bio přípravků, ve které se snoubí to nejlepší z nenarušené čisté přírody. Vyrovnává a udržuje hladinu hydratace ve vrchních vrstvách pleti, pleť revitalizuje a osvěžuje. Sáhněte po nejčistší přírodní péči, která podporuje ekologické životní prostředí.

Máta má mnoho prospěšných vlastností, které lze využít nejen v kosmetice. Má osvěžující a protizánětlivé účinky a to díky 50% mentolu obsaženého v silici. Velmi příznivě působí na nervovou soustavu, její silice totiž potlačují citlivost nervových zakončení. Z celé rostliny se používají především listy a mladé kvetoucí vršky. Zřejmě nejčastěji se s mátou setkáte v podobě čaje, ať již ze sušených či čerstvých lístků. Mátový odvah též pomáhá jako kloktadlo pro osvěžení dechu, i inhalacích při zánětu průdušek a hrtanu, ale také najde své využití v koupeli proti revmatismu či kožním vyrážkám.

Zelený čaj se v západním světe rozšířil poměrně nedávno, přitom v Číně, Japonsku a dalších zemích dálného Východu patří mezi nejoblíbenější nápoje. Zelený čaj se od pradávna používal v tradiční medicíně v Indii, Číně, Japonsku a Thajsku v nejrůznějších případech od zastavování krvácení a zlepšování hojení ran přes snižování horečky, snižování krevního cukru až po zlepšování trávení. Japonská studie z roku 2006 uvádí, že konzumace zeleného čaje je spojená se snížením úmrtnosti zapříčiněným rakovinou. Jiná americká studie prokázala příznivé účinky na snížení hladiny „špatného“ cholesterolu v souvislosti s pravidelným pitím dostatečného množství zeleného čaje. Také příznivě ovlivňuje působení škodlivých volných radikálů na kůži.

Mátovo-čajová řada z nabídky Oriflame obsahuje vše, co v parném létě vaše pleť potřebuje a ocení. Hned po ránu si dopřejte vlnu osvěžení při mytí tváře s Osvěžující pleťovou emulzí Mint Tea. Velkou předností tohoto pěnivého čistící přípravku je fakt, že neobsahuje ani stopu mýdla. Následně dopřejte moře hydratace s pomocí lehkého, nemastného krému s ochranným filtrem SPF 6. Krém samozřejmě obsahuje organické výtažky z máty a zeleného čaje, které chladí a revitalizují pleť.

Jednoznačnou hvězdou a nezbytným pomocníkem letošního léta je sprej Mint Tea. Osvěžující sprej s bio výtažkem z máty a zeleného čaje okamžitě hydratuje, chladí a revitalizuje pleť. Nasprejujte na obličej kdykoliv během dne podle potřeby. Pro ještě lepší účinek můžete vychladit v ledničce.


Ve spolupráci se společností Oriflame jsme pro vás připravili jedinečnou soutěž o 3 balíčky obsahují celou pleťovou řadu Mint Tea – Osvěžující pleťová emulze s výtažky z máty a čaje Mint Tea, Osvěžující pleťový krém SPF 6 s výtažkem z máty a čaje Mint Tea a Osvěžující pleťový sprej s výtažky z máty a čaje Mint Tea.Soutěže se mohou zúčastnit pouze obyvatelé České republiky (nutno uvést adresu na území ČR).
Soutěžit můžete od pondělí 16. června 2008 do neděle 22. června 2008.
Hodně štěstí vám přeje portál dama.cz a Oriflame!

Další články z rubriky

Zahalte se do hřejivých svetrů, roláků a kardiganů: Vybírejte z více než 50 kousků!

Zahalte se do hřejivých svetrů, roláků a kardiganů: Vybírejte z více než 50…

19. 9. | Léto je nenávratně pryč a chladná rána i večery nám vtíravě zalézají pod oblečení. Je na čase…

Chcete si zachovat letní opálení i na podzim? Zkuste tyto triky

Chcete si zachovat letní opálení i na podzim? Zkuste tyto triky

17. 9. | 1 | Období letních dovolených se neomylně chýlí ke konci. Právě jste se vrátila od moře nebo se k němu…

Barvíte si vlasy? Pozor na chyby, které vám přidají roky!

Barvíte si vlasy? Pozor na chyby, které vám přidají roky!

15. 9. | Málokterá žena má radost z šedin a dokáže se s nimi smířit. Většina z nás si vlasy barví, ne vždy…

Tři módní tipy, které tento podzim musíte mít

Tři módní tipy, které tento podzim musíte mít

13. 9. | Podzim se nemilosrdně přiblížil a venku začíná přituhovat. Je třeba proto obměnit šatník a doplnit…