Chloupky pryč - v létě i v zimě!

| Autor: redakce | Rubrika: Trendy

Trendem dnešní doby je hladká kůže bez ochlupení. Stále větší počet žen (ale v neposlední řadě i mužů) se snaží zbavit nežadoucích chloupků, přičemž zdaleka už neplatí, že nám na hladké pokožce záleží jen v létě.Pomineme nyní klasické holení, které je sice nejrychlejší a nejlevnější metodou, ale efekt hladké pokožky vydrží často doslova pouze několik hodin. Jaké jsou nejčastější způsoby depilace?

Depilace cukrovou pastou

Tento způsob depilace je čistě přírodní, bez použití chemikálií. Šetrnou cestou zbaví tělo nežádoucího ochlupení až na několik týdnů.

Depilační cukrová pasta odstraňuje pouze chloupky a odumřelé pleťové buňky. Živé kožní buňky nestrhává, tím je minimalizováno riziko vzniku zarudlých zanícených pupínku.

Cukrová pasta se natře na pokožku a poté se vmasíruje do chloupků. Rychlým strhnutím cukrové pasty ve směru růstu se chloupky vytrhávají i s vlasovým kořínkem a ulpívají v cukrové pastě.

Při opakovaných procedurách dojde k výraznému zeslábnutí a zřídnutí nových chloupků, což téměř odstraní bolestivost zákroku i podráždění pokožky. Délka účinku této depilace je cca 3-4 týdny.

Depilace voskemPři depilaci voskem dochází k úplnému odstranění chloupku i s kořínkem a díky tomu se chloupků zbavíte na mnohem delší dobu než při klasickém holení. Efekt depilace voskem obvykle vydrží dva až osm týdnů.

Nevýhodou depilace voskem je, že se může jednat o bolestivější způsob zbavení chloupků.

Depilaci si můžete provést sama doma pomocí voskových pásků, ale u citlivějších oblastí (třísla, podpaží a obličejové partie) je lepší přenechat depilaci odborníkům, kteří používají vosk šetrnější k pokožce.

Depilace pulsním světlem

Depilace pulsním světlem je vysoce účinný a bezbolestný způsob postupného trvalého odstranění nežádoucího ochlupení. Paprsek světla cíleně ničí vlasové cibulky několika způsoby najednou. Nejefektivnější je působení na pigment obsažený v cibulce, kterou si paprsek sám vyhledá, aniž by poškodil povrch pokožky. Účinně jsou však zasaženy pouze chloupky, které se nacházejí v takzvané aktivní fázi svého růstu.

Vzhledem k tomu, že chloupky se vyskytují v různých růstových stadiích, je nezbytné ošetření v určitém časovém intervalu opakovat. Počet zákroků je individuální. Za základ je považováno 6 – 8 ošetření. Tento zákrok se provádí například na pražské klinice GHC.


Laserová depilace
"K depilaci laserem se používají nejmodernější přístroje s dynamickým chlazením, které zvyšuje komfort zákroku. Zákrok spočívá v plošném rovnoměrném ozáření laserovým světlem, které cíleně ničí pigmentova- nou zárodečnou část chloupků. Protože se chloupky nacházejí v různých stádiích růstu, je třeba zákrok několikrát po sobě opakovat v cca 6- 8 týdenních intervalech. Za pomoci laseru lze odstraňovat ochlupení z kterékoliv části těla.

Nejlepších efektů lze dosáhnout u tmavých chloupků, světlé vyžadují více opakovaní a šedivé chloupky laserem odstranit nelze. Depilované plochy je nutné chránit před slunečním zářením," popisuje tuto metodu MUDr. Jitka Chaloupecká, vedoucí lékařka Laserového Centra Anděl.ČTĚTE TAKÉ: MAMINKA.CZ - Web pro těhotné a maminky!


POJĎTE NAKUPOVAT DO BUTIKU NA DÁMA.CZ!
Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Celé léto pod sluncem: Dopřejte pokožce vhodný restart

Celé léto pod sluncem: Dopřejte pokožce vhodný restart

Dnes | Sluníčko, koupání, vlahý větřík, ale i klimatizace, to všechno symbolizuje léto. A ač je nám to…

Ochlazuje se? Pořiďte si bundičku pro vlahé letní a podzimní noci

Ochlazuje se? Pořiďte si bundičku pro vlahé letní a podzimní noci

16. 8. | Léto se pomalu blíží ke konci a noci už nejsou tak horké jako v červenci. Trávíte-li večery často…

Chcete chodit bez make-upu? Máme pro vás 10 tipů, jak na to!

Chcete chodit bez make-upu? Máme pro vás 10 tipů, jak na to!

14. 8. | Aplikace make-upu bývá pro mnohé z nás ztráta času a obzvlášť v horkých letních dnech, kdy jde při…

Černá, bílá, modrá aneb Oblíbená barva oblečení prozradí vaši povahu

Černá, bílá, modrá aneb Oblíbená barva oblečení prozradí vaši povahu

9. 8. | Možná tomu nebudete věřit, ale oblíbená barva, ve které nejčastěji nosíte oblečení, může o vás a…