Doma barvené vlasy

| Autor: Cindy Kerberová | Rubrika: Trendy

Toužíte po změně a volba padla na vlasy? Nebojte si dopřát perfektní barvu i bez pomoci profesionálního kadeřníka. Při dodržení několika málo pokynů a s těmi správnými produkty se budete moct těšit z krásné barvy, aniž byste vůbec musela zajít do salónu a utrácet stovky až tisíce za nový odstín.

Domácí barvení má své výhody, především co se týče času a také po finanční stránce je změna barvy v domácích podmínkách nesrovnatelně zajímavější, ale i svá úskalí. Především si udělejte malý test, zda vaše pokožka nereaguje alergicky na barvu. Také si pozorně přečtěte příbalový leták, protože každý výrobek působí různě dlouhou dobu.

Také razantní změny odstínů byste raději měla přenechat odborníkům. Nemáte-li dostatečné zkušenosti s barvením, moc se neodchylujte od své přirozené barvy. Ušetříte si nemilá překvapení. Samozřejmostí by měl být výběr kvalitní barvy i následné péče. Jedině tak se budete moci těšit z krásných lesklých vlasů.

Jak často je zdravé barvit vlasy?
Vzhledem k tomu, že vlasy odrůstají, je vhodné opakovat barvení každé 4 týdny. Zabráníte tak tomu, aby byly vidět odrosty. Dalším možným řešením je aplikovat barvu pouze u kořínků vlasů. Nikdy nebarvěte vlasy dříve než po 7 dnech od použití barvy, protože struktura vlasů by tak mohla být narušena.

Má barvení vliv na kvalitu vlasů?
Pokud si vyberete kvalitní barvu, dodržíte přesný postup a o hřívu pečujete kvalitní kosmetikou určenou na barvené vlasy, nemá barvení na kvalitu téměř žádný vliv. Naopak si řada žen pochvaluje, že mají hustší a mnohem lesklejší účes než předtím.

A co vlasy po trvalé?
Barvení vlasů bezprostředně po trvalé ondulaci není vhodné, protože samotná trvalá představuje pro vlasy obrovskou zátěž. Minimální odstup mezi trvalou a barvením činí proto 2 týdny. Trvalá ondulace vlasy vysuší a barva pak do nich může pronikat příliš intenzivně a nerovnoměrně. I po dvou týdnech po trvalé je vhodné zkrátit dobu působení barvy o pět až deset minut a ještě lépe použít smývatelnou barvu, která je šetrnější než permanentní.

Je barvení vlasů v těhotenství opravdu nebezpečné?
Jakákoli obava z úniku chemických látek do těla přes pokožku hlavy je zbytečná. Přesto si vybírejte jen kvalitní značky ověřené značkou. Pro pocit jistoty si však můžete vybrat ze široké nabídky tónovacích šamponů nebo sáhnout po henně.

Proč používat vlasovou kosmetiku pro barvené vlasy?
Vlasová kosmetika určená pro barvené vlasy je regeneruje a zároveň barvu zvýrazní. Speciální receptury fixují ve vlasech barevné pigmenty. Žádoucí složkou vlasové kosmetiky určené pro barvené vlasy je UV filtr. Ten chrání vlasy před poškozením UV zářením. Barva vlasů je pak mnohem déle intenzivní a zářivá.

Každá barva vymývá jinak, proč je tomu tak?
Každá barva je jiná. Výsledný barevný efekt ovlivňuje i vlasová kosmetika a samotná kvalitu vlasů. Pravidelné ošetření balzámy a regeneračními přípravky způsobuje obalení každého vlasu ochrannými filmy, které ho chrání před dalším poškozením. Vlasy pak ale také hůře přijímají barevné pigmenty. Tento fakt ovlivňuje také rychlost vymývání barvy. Pokud vlas nepřijme barvené pigmenty do své struktury a barva přilne pouze na vnější stranu vlasu, rychleji se pak smyje vodou. Také červené odstíny obsahují méně stálé pigmenty, proto se právě tyto barvy vymývají mnohem rychleji než jiné.

Proč se nesmí kombinovat henna a chemická barva? Jak postupovat, když chci přejít z henny na barvu a naopak?
Henna díky pečujícím přírodním složkám vytvoří na vlasech ochranný film, který brání chemické barvě proniknout do struktury vlasu. Proto pak barva chytá nerovnoměrně. Pokud chce spotřebitelka přejít z chemické barvy na hennu, není důvod k obavám. Opatrní byste měli být jen v případě odrostů.

Zaměřeno na šedivé vlasy

Ženy, které mají větší množství šedivých vlasů, se často potýkají s nedokonalým výsledkem barvení. Největším problémem bývá, že se některé vlasy vůbec neobarví a šediny prosvítají. Navíc je na první pohled patrné, že jsou vlasy barvené. Po použití některého z odstínů nové řady Natural & Easy Grey Expert se stanou tyto problémy minulostí. Vlasoví odborníci ze Schwarzkopf & Henkel totiž vyvinuli speciální recepturu Cover&Accent, která umožňuje perfektní krytí silně prošedivělých vlasů.

Tyto barvy byly speciálně vyvinuty pro vlasy prošedivělé z více než 70% a jejich receptura je přizpůsobena potřebám těchto vlasů. Použitím barvy Natural & Easy Grey Expert lze snadno docílit atraktivního a přirozeného vzhledu. Vlasy se důkladně obarví od kořínků až po konečky a výsledkem je výjimečně přirozený, vícebarevný efekt – žádná barevná helma. Součástí balení Natural & Easy Grey Expert je kromě samotné barvy také speciálně vyvinutý šampon Color-Care-Finish, který pečuje o právě obarvené vlasy a zanechává je pružné a lesklé. Vybrat si můžete ze 7 přirozených odstínů.

Vlasy v gala

Barvící krém Color Naturals od Garnier není třeba nikterak dlouze představovat. Na trhu má nezastupitelné místo díky výběru přirozených odstínů a intenzivní péči, jakou poskytuje vlasům během i po barvení. Olivový olej v barvách proniká do vlasů společně s barvicími pigmenty již při barvení a zabraňuje tak jejich vysušování. Navíc je obsažen i v závěrečné péči pro ještě výraznější lesk a ochranu vlasů i po barvení. Výsledkem je intenzivně zářivá, okouzlující barva a zdravé barvené vlasy.

Barvy Garnier Color Naturals kryjí šediny a díky krémovému složení se jednoduše nanášejí štětcem. Řada zahrnuje 24 klasických odstínů a 3 superzesvětlující. Nyní řada přichází s Gala edicí tří elegantních odstínů. Díky nim budou vaše vlasy korunou vaší krásy, ať navštívíte ples, firemní večírek, koncert, divadlo nebo vernisáž. A pochopitelně nejen tam.

Gala edice obsahuje odstíny Tmavě hnědá, Tmavě fialová a Tmavě červená. V nabídce je snadno poznáte díky výraznému nadpisu Gala.

100% barva

Garnier 100% Color představuje svou inovovanou podobu a nové portfolio dvaceti tří výrazných odstínů. Každá si najdete svůj odstín, ať už je vám 15 nebo 35. Dlouhotrvající, intenzivně zářivá barva na vlasy Garnier 100% Color obsahuje čisté barvicí pigmenty, díky nimž je dosažený barevný výsledek po dlouhou dobu svěží a výrazný. Krémová barvicí směs se nanáší štětcem a při barvení nestéká. Většina odstínů kryje šedivé vlasy.

Nově je nyní součástí balení závěrečná péče obohacená o vitamíny B3 a B6 a mikrominerály. Vaše vlasy po jejím použití budou hebké na dotek, snadno upravitelné a budou zářit zdravím. Na široké nabídce 23 odstínů najdete vedle klasické černé, červené, zlaté blond, fialové také superzesvětlující béžovou blond, intenzivní červenou, černomodrou, kaštanově duhovou či světle hnědý mahagon. Tady si určitě vyberete.

Foto: archiv firem

Další články z rubriky

Krásně bílý úsměv: Zkuste babské rady, které fungují!

Krásně bílý úsměv: Zkuste babské rady, které fungují!

Dnes | 1 | Zářivý bílý úsměv dokáže s vaším obličejem dělat divy. Ne každá z nás má ale to štěstí, aby měla…

Zahalte se do hřejivých svetrů, roláků a kardiganů: Vybírejte z více než 50 kousků!

Zahalte se do hřejivých svetrů, roláků a kardiganů: Vybírejte z více než 50…

19. 9. | Léto je nenávratně pryč a chladná rána i večery nám vtíravě zalézají pod oblečení. Je na čase…

Chcete si zachovat letní opálení i na podzim? Zkuste tyto triky

Chcete si zachovat letní opálení i na podzim? Zkuste tyto triky

17. 9. | 1 | Období letních dovolených se neomylně chýlí ke konci. Právě jste se vrátila od moře nebo se k němu…

Barvíte si vlasy? Pozor na chyby, které vám přidají roky!

Barvíte si vlasy? Pozor na chyby, které vám přidají roky!

15. 9. | Málokterá žena má radost z šedin a dokáže se s nimi smířit. Většina z nás si vlasy barví, ne vždy…