Esence luxusu

| Autor: Cindy Kerberová | Rubrika: Trendy

Sbírat se dá ledacos – známky, pohlednice, obrazy, filmy, šperky. Objektem sběratelské vášně může být i něco tak těžko uchopitelného jako vůně. Limitované edice již populárních parfémů se objevují poměrně často. Novinkou se však stávají i samotné vůně v omezených edicích. Ceny pak mohou vystoupat do neuvěřitelných výšek. Ovšem vášeň je vášeň ...

Objevte Estée Lauder emerald dream, novou fascinující vůni, která probudí vaše smysly a která opatrně vábí svým osvěžujícím spojením třpytivé svěžesti, přitažlivé hřejivosti a jemné smyslnosti. Estée Lauder vám umožňuje uniknout realitě a objevit kouzlo bezprostředně elegantní vůně emerald dream.

Tato třpytivá květinová vůně v sobě nese svěží, elegantní a sluncem prosycený efekt, který vás neustále unáší do oázy plné tepla, krásy a klidu – do smaragdového snu. Ponořte se do úchvatné barvy a omamných citrusových tónů mandarinky, jež se mísí s čerstvou zralou meruňkou. Hravý ženský nektar ze zimolezu s lehkým nádechem chladivé bazalky africké příjemně povznáší smysly. V srdci vůně Emerald Dream se nachází květinová báze beroucí dech, kterou tvoří jemné tropické květy něžně políbené třpytivým mořem. Středozemní citlivka dodává intenzivní kombinaci fialky a modrého florentského kosatce svůdnou květinovou sladkost. Luxusní smaragdová orchidej, jež evokuje vábivý vzduch tropů, se mísí se sytou vůní šťavnaté švestky, a úžasná směs blatouchu a bramboříku přináší do této kytice květin rostoucích u pobřeží moře jasnou barvu a hloubku. Plážový pleťový akord, rozněcující romantickou hřejivost a kouzlo západu slunce u moře, jemně objímá teplou pokožku se smyslností balzámu. Nakonec se modré cypřišové dřevo spojuje s voňavým santalovým dřevem a havajským dřevem kamani a únik do tropických končin je dokončen.

Vůně emerald dream od Estée Lauder bude k dostání po omezenou dobu jako parfémovou vodu ve spreji za 1790 korun.

Každý rok čekají vášnivý sběratelé luxusního skla na limitované edice parfémů Lalique. Proč? Protože tako světoznámá společnost pravidelně představuje dvojici super luxusních flakónů, kterých je na světe jen velmi omezené množství. Této exkluzivitě odpovídají i částky, které jsou sběratelé ochotni za tyto skvosty zaplatit.

Kouzlo Orientu a půvab vypravěčky pozoruhodných příběhů, které po tisíc a jednu noc dovedly zkrotit krvežíznivost ukrutného sultána, jenž nechával po svatebních radovánkách popravit každou svou manželku, se staly inspirací pro absolutní ženskost vdechnutou do nového křišťálového flakónu Lalique. Už samo jméno půvabné Šeherezády je jako kouzelné heslo otevírající brány do omamných zahrad dávné Persie a zní oslavnou hudbou Rimského-Korsakova, který dávné princezně složil hold z tónů a not.

I samotný flakón jako by byl dílem novodobé magie, na níž je tu povýšen technický um jeho tvůrců. Je vytvořen pozoruhodným spojením dvou druhů křišťálu: absolutně čirého a černého, který se kolem něj ovíjí těsně jako hedvábný plášť. Geometrický dekor vrstvených zářezů vytváří motiv stylové orientální arabesky. Uzávěr stoupá z flakónu jako plamen a je ozdoben ručně malovanými tečkami v černé barvě. Typicky ušlechtilý flakón Lalique s letmým dotekem extravagance je uměleckou poctou dekorativním tradicím Orientu. Snoubí se v něm půvab dávných vzorů s moderní technickou precizností zpracování a promyšlenou kombinací materiálů. Do jedinečné limitované edice je tak beze zbytku vtělena celá duše umělce.

V luxusním flakónu v limitované edici pro rok 2008 se ukrývá ušlechtilá vůně Lalique de Lalique. Tento jedinečný skvost prodává parfumérie Fann za 28890 korun.

V limitované edici křišťálových flakónů pro rok 2008 se Lalique rozhodl inspirovat ideou „maskota“, který se poprvé na pánském flakónu objevil v roce 1997. Postava Buddhy – učence a filozofa přicházejícího k nám přes Asii ze své rodné Indie – ztělesňuje absolutní vyrovnanost a moudrost Východu. Meditující Buddha z broušeného křišťálu sedí v pozici lotosového květu a se zavřenýma očima rozjímá. Jeho jméno by se dalo vyložit jako „procitnutí“ připomínající příběh prince, který po životě plném rozkoší dospěl k poznání, že jeho skutečným posláním je pátrání po absolutní moudrosti. Jeho pozice (v hindštině mudra) je určena výhradně pro meditaci (dhyana). Ruce volně leží jedna přes druhou dlaněmi vzhůru a nohy jsou složené do pozice lotosu. Jemný, přemýšlivý úsměv září v Buddhově tváři, ale oči zůstávají zavřené a pohled obrácený dovnitř, aby myslitel sedící pod velkým stromem bodhi nabral sílu, než se vydá na další cestu svého kázání.

Křišťálová figura je nejjemněji vybroušena do nejpodrobnějších detailů – včetně zřaseného roucha a účesu. Ten původně tvořily dlouhé kadeře otáčející se ve směru slunce a byly korunovány tradičním drdolem. Když si Buddha po svém prozření oholil své dlouhé vlasy, zbytek se spojil a zůstal jako jediná symbolická kadeř. Buddha z broušeného křišťálu na stejně opracovaném hliníkovém prstenu tvoří nádherný uzávěr flakónu, který má nový plochý tvar a vytváří tak solidní základnu k ušlechtilému mužnému motivu.

Tento jedinečný křišťálový flakón, který se stane nepřehlédnutelnou ozdobou sbírky, obsahuje pánskou vůni Lalique Pour Homme a pořídíte jej za 27790 korun.

Další články z rubriky

Celé léto pod sluncem: Dopřejte pokožce vhodný restart

Celé léto pod sluncem: Dopřejte pokožce vhodný restart

Včera | Sluníčko, koupání, vlahý větřík, ale i klimatizace, to všechno symbolizuje léto. A ač je nám to…

Ochlazuje se? Pořiďte si bundičku pro vlahé letní a podzimní noci

Ochlazuje se? Pořiďte si bundičku pro vlahé letní a podzimní noci

16. 8. | Léto se pomalu blíží ke konci a noci už nejsou tak horké jako v červenci. Trávíte-li večery často…

Chcete chodit bez make-upu? Máme pro vás 10 tipů, jak na to!

Chcete chodit bez make-upu? Máme pro vás 10 tipů, jak na to!

14. 8. | Aplikace make-upu bývá pro mnohé z nás ztráta času a obzvlášť v horkých letních dnech, kdy jde při…

Černá, bílá, modrá aneb Oblíbená barva oblečení prozradí vaši povahu

Černá, bílá, modrá aneb Oblíbená barva oblečení prozradí vaši povahu

9. 8. | Možná tomu nebudete věřit, ale oblíbená barva, ve které nejčastěji nosíte oblečení, může o vás a…