Funkční vlákna v oblečení pro sport a volný čas

| Autor: redakce | Rubrika: Trendy

Aktivní využití volného času se čím dál víc stává součástí zdravého životního stylu. Při sportu se každý z nás chce cítit dobře – a k tomu chce přispět DuPont Textiles & Interiors (DTI), největší světová společnost s integrovanou výrobou funkčních textilních vláken.

Za tímto účelem si DTI od francouzského výzkumného ústavu RISC nechala zpracovat studii spotřebitelských postojů a motivací ke koupi sportovního oblečení. Ukázalo se, že mezi základní požadavky, které zákazníci na sportovní oblečení kladou, patří stálobarevnost, zlepšení vzhledu, přírodní dojem, příjemný pocit z nošení, dokonalé padnutí a snadná údržba. Tyto poznatky zohledňuje DTI při tvorbě materiálů pro sportovní oblečení na následující sezónu. Novinky v oblečení pro sport a volný čas světoznámých značek s příměsí funkčních vláken DuPont představila DTI na svém stánku při příležitosti mnichovského veletrhu ISPO.

Pro plavky a plážové oblečení Olympia je charakteristický trend „Móda přichází na pláž“. Ten vedle plavek zahrnuje i plážové lehké topy a dokonce i sandály, sluneční klobouky a další doplňky. Vlákno LYCRA® - díky svobodě pohybu a pohodlí, které přináší – tvoří nepostradatelnou příměs plavek a plážového oblečení. Plážové topy z lehkých letních tkanin jsou ošetřeny povrchovou úpravou TEFLON® Fabric Protector, která je chrání před vodou, mastnotou i malými nečistotami.

Olympia, jaro/leto 2004, Bikini "Sunset Stripes", slozeni: 72% Polyamide Microfibre, 28% LYCRA

Fitness kolekce at.one využívá vlákna SUPPLEX® v jeho lehoučké formě s minimální váhou a s maximální odolností proti vlhkosti, srážlivosti a blednutí. Kolekce na příští rok má tři témata s názvy "Pan Asia“, "Lemongrass“ a "Malibu Sun“. Díky funkčním vlastnostem vlákna SUPPLEX® jsou tkaniny prodyšnější oproti tradičním polyamidům a navíc schnou rychlostí blesku. Přilnou na vás jako druhá kůže a každá sportovní námaha se hned lépe snáší…

Kappa, jaro/leto 2004, T-shirt "Polo 400 Golf", slozeni: 55% Cotton, 45% Polyamide (TACTEL+LYCRA)

Značka Gonso připravila na příští léto tři kolekce: pro závodníky, cyklisty holdující horským kolům a rekreační cyklistiku. Styling a využití funkčních vláken u všech tří kolekcí vychází ze stejné linie. Stylingu pro závodníky dominují stahovací otěruvzdorné cyklokalhoty s přídavkem vlákna CORDURA® a LYCRA®. Stylová řada "mountain bike“ zahrnuje pohodlné cyklokalhoty s odepínatelnou sedlovou vycpávkou, cyklistická body, minišortky, kamaše a dokonce i speciální bokovou cyklosukni, to vše s příměsí vlákna SUPPLEX® a jeho příjemným bavlněným omakem. Styling pro rekreační cyklistiku zahrnuje třeba mnohofunkční pánské cyklotričko s přídavkem vlákna SUPPLEX® a teflonovou povrchovou úpravou, zabraňující ušpinění a odpuzující vodu.

at.one, jaro/leto 2004, kolekce "Lemongrass", Capsleeve Shirt "Inca", slozeni: 92% polyamide Microfibre (SUPPLEX), 8% Elastane

Schöller osloví v příští sezóně zákazníky například turistickými kalhotami, které díky vláknům CORDURA® a LYCRA® vydrží zátěž i ve vysokých nadmořských výškách. Kalhoty se vyznačují lehkostí, pevností a odolností. Aby byly pro nositele co nejpohodlnější, jsou kalhoty schopny odvádět vlhkost a mají příjemnou podšívku v sedové a kolenní části.

Gonso, jaro/leto 2004, Tank top - slozeni: 88% Polyamide, 12% Elastane; Bike hip skirt with integrated hot pants - slozeni: Hip skirt - 100% Polyamide (SUPPLEX), Hot pants - 90% Polyamide, 10% Elastane (LYCRA)

Polo 400 Golf, oficiální tričko italské golfové federace, je produktem Robe di Kappa. Je vyrobeno ze směsového oboustranného piké bavlna / TACTEL® / LYCRA®. Úplet, jenž vyhovuje i těm nejnáročnějším technickým požadavkům, se vyznačuje prodyšností, svobodou pohybu, lehkostí a schopností odvádět pot. Dalším charakteristickým rysem je styling s funkčními detaily vyhovujícími specifickým potřebám golfistů.

Gonso, jaro/leto 2004, Bike tricot - slozeni: 88% Polyamide (CORDURA), 12% Elastane (LYCRA); Bib shorts - slozeni: 84% Polyamide, 16% Elastane

DuPont Textiles & Interiors (DTI), dceřiná společnost plně vlastněná koncernem DuPont, je dnes největší světovou společností s integrovanou výrobou textilních vláken. Působí v 50 zemích celého světa a její odhadované roční příjmy činí 6,3 mld USD. Disponuje rozsáhlým portfoliem značek, mezi nimiž jsou nejznámější LYCRA®, TACTEL®, TEFLON®, COOLMAX®, THERMOLITE®, SUPPLEX®, CORDURA® a další. Koncern DuPont oslavil vloni 200 let od svého založení.

zdroj: AMI Communications

Komentáře

Komentářů celkem: 3
Sportovní oblečení nebývalé kvality naleznete na sportovní-oblečení.cz, … Marie19 15. 7. 2010 | 12:24
teda… katka omelkova 9 a 3. 1. 2008 | 18:40
no ja sem hledela neco jine ale jeto… katka omelkova 3. 1. 2008 | 18:39

Další články z rubriky

Jaro se blíží: Jaké bundy a kabáty si můžete pořídit už dnes?

Jaro se blíží: Jaké bundy a kabáty si můžete pořídit už dnes?

Včera | Únor se pomaličku chýlí ke konci a mnoho lidí už nedočkavě vyhlíží jaro. To si bude žádat obměnu…

Zhubněte tři kila za dva týdny! Stačí udělat si hodinu času denně

Zhubněte tři kila za dva týdny! Stačí udělat si hodinu času denně

19. 2. | Taky tak nerada vstáváte? Pak se ale ani nestihnete nasnídat, natož si zacvičit. Zkuste vstávat o…

Vytaste drápky: Jak mít krásné a zdravé nehty

Vytaste drápky: Jak mít krásné a zdravé nehty

19. 2. | 1 | Hezké a upravené nehty by měly být samozřejmostí pro každou ženu, protože hned po obličeji jsou…

Dodejte vlasům zdraví: Vyrobte si výživné zábaly z domácích surovin

Dodejte vlasům zdraví: Vyrobte si výživné zábaly z domácích surovin

16. 2. | Zima dává zabrat celému tělu i vlasům. Často během zimních měsíců bývají mdlé, bez lesku a poničené…