Funkční vlákna v oblečení pro sport a volný čas

| Autor: redakce | Rubrika: Trendy

Aktivní využití volného času se čím dál víc stává součástí zdravého životního stylu. Při sportu se každý z nás chce cítit dobře – a k tomu chce přispět DuPont Textiles & Interiors (DTI), největší světová společnost s integrovanou výrobou funkčních textilních vláken.

Za tímto účelem si DTI od francouzského výzkumného ústavu RISC nechala zpracovat studii spotřebitelských postojů a motivací ke koupi sportovního oblečení. Ukázalo se, že mezi základní požadavky, které zákazníci na sportovní oblečení kladou, patří stálobarevnost, zlepšení vzhledu, přírodní dojem, příjemný pocit z nošení, dokonalé padnutí a snadná údržba. Tyto poznatky zohledňuje DTI při tvorbě materiálů pro sportovní oblečení na následující sezónu. Novinky v oblečení pro sport a volný čas světoznámých značek s příměsí funkčních vláken DuPont představila DTI na svém stánku při příležitosti mnichovského veletrhu ISPO.

Pro plavky a plážové oblečení Olympia je charakteristický trend „Móda přichází na pláž“. Ten vedle plavek zahrnuje i plážové lehké topy a dokonce i sandály, sluneční klobouky a další doplňky. Vlákno LYCRA® - díky svobodě pohybu a pohodlí, které přináší – tvoří nepostradatelnou příměs plavek a plážového oblečení. Plážové topy z lehkých letních tkanin jsou ošetřeny povrchovou úpravou TEFLON® Fabric Protector, která je chrání před vodou, mastnotou i malými nečistotami.

Olympia, jaro/leto 2004, Bikini "Sunset Stripes", slozeni: 72% Polyamide Microfibre, 28% LYCRA

Fitness kolekce at.one využívá vlákna SUPPLEX® v jeho lehoučké formě s minimální váhou a s maximální odolností proti vlhkosti, srážlivosti a blednutí. Kolekce na příští rok má tři témata s názvy "Pan Asia“, "Lemongrass“ a "Malibu Sun“. Díky funkčním vlastnostem vlákna SUPPLEX® jsou tkaniny prodyšnější oproti tradičním polyamidům a navíc schnou rychlostí blesku. Přilnou na vás jako druhá kůže a každá sportovní námaha se hned lépe snáší…

Kappa, jaro/leto 2004, T-shirt "Polo 400 Golf", slozeni: 55% Cotton, 45% Polyamide (TACTEL+LYCRA)

Značka Gonso připravila na příští léto tři kolekce: pro závodníky, cyklisty holdující horským kolům a rekreační cyklistiku. Styling a využití funkčních vláken u všech tří kolekcí vychází ze stejné linie. Stylingu pro závodníky dominují stahovací otěruvzdorné cyklokalhoty s přídavkem vlákna CORDURA® a LYCRA®. Stylová řada "mountain bike“ zahrnuje pohodlné cyklokalhoty s odepínatelnou sedlovou vycpávkou, cyklistická body, minišortky, kamaše a dokonce i speciální bokovou cyklosukni, to vše s příměsí vlákna SUPPLEX® a jeho příjemným bavlněným omakem. Styling pro rekreační cyklistiku zahrnuje třeba mnohofunkční pánské cyklotričko s přídavkem vlákna SUPPLEX® a teflonovou povrchovou úpravou, zabraňující ušpinění a odpuzující vodu.

at.one, jaro/leto 2004, kolekce "Lemongrass", Capsleeve Shirt "Inca", slozeni: 92% polyamide Microfibre (SUPPLEX), 8% Elastane

Schöller osloví v příští sezóně zákazníky například turistickými kalhotami, které díky vláknům CORDURA® a LYCRA® vydrží zátěž i ve vysokých nadmořských výškách. Kalhoty se vyznačují lehkostí, pevností a odolností. Aby byly pro nositele co nejpohodlnější, jsou kalhoty schopny odvádět vlhkost a mají příjemnou podšívku v sedové a kolenní části.

Gonso, jaro/leto 2004, Tank top - slozeni: 88% Polyamide, 12% Elastane; Bike hip skirt with integrated hot pants - slozeni: Hip skirt - 100% Polyamide (SUPPLEX), Hot pants - 90% Polyamide, 10% Elastane (LYCRA)

Polo 400 Golf, oficiální tričko italské golfové federace, je produktem Robe di Kappa. Je vyrobeno ze směsového oboustranného piké bavlna / TACTEL® / LYCRA®. Úplet, jenž vyhovuje i těm nejnáročnějším technickým požadavkům, se vyznačuje prodyšností, svobodou pohybu, lehkostí a schopností odvádět pot. Dalším charakteristickým rysem je styling s funkčními detaily vyhovujícími specifickým potřebám golfistů.

Gonso, jaro/leto 2004, Bike tricot - slozeni: 88% Polyamide (CORDURA), 12% Elastane (LYCRA); Bib shorts - slozeni: 84% Polyamide, 16% Elastane

DuPont Textiles & Interiors (DTI), dceřiná společnost plně vlastněná koncernem DuPont, je dnes největší světovou společností s integrovanou výrobou textilních vláken. Působí v 50 zemích celého světa a její odhadované roční příjmy činí 6,3 mld USD. Disponuje rozsáhlým portfoliem značek, mezi nimiž jsou nejznámější LYCRA®, TACTEL®, TEFLON®, COOLMAX®, THERMOLITE®, SUPPLEX®, CORDURA® a další. Koncern DuPont oslavil vloni 200 let od svého založení.

zdroj: AMI Communications

Komentáře

Komentářů celkem: 3
Sportovní oblečení nebývalé kvality naleznete na sportovní-oblečení.cz, … Marie19 15. 7. 2010 | 12:24
teda… katka omelkova 9 a 3. 1. 2008 | 18:40
no ja sem hledela neco jine ale jeto… katka omelkova 3. 1. 2008 | 18:39

Další články z rubriky

Zahalte se do hřejivých svetrů, roláků a kardiganů: Vybírejte z více než 50 kousků!

Zahalte se do hřejivých svetrů, roláků a kardiganů: Vybírejte z více než 50…

19. 9. | Léto je nenávratně pryč a chladná rána i večery nám vtíravě zalézají pod oblečení. Je na čase…

Chcete si zachovat letní opálení i na podzim? Zkuste tyto triky

Chcete si zachovat letní opálení i na podzim? Zkuste tyto triky

17. 9. | 1 | Období letních dovolených se neomylně chýlí ke konci. Právě jste se vrátila od moře nebo se k němu…

Barvíte si vlasy? Pozor na chyby, které vám přidají roky!

Barvíte si vlasy? Pozor na chyby, které vám přidají roky!

15. 9. | Málokterá žena má radost z šedin a dokáže se s nimi smířit. Většina z nás si vlasy barví, ne vždy…

Tři módní tipy, které tento podzim musíte mít

Tři módní tipy, které tento podzim musíte mít

13. 9. | Podzim se nemilosrdně přiblížil a venku začíná přituhovat. Je třeba proto obměnit šatník a doplnit…