Hezká podívaná aneb tip na účes pro �něj�

| Autor: Tereza Hájková | Rubrika: Trendy

O poledních přestávkách, když se z úřadů vyrojí jejich osazenstvo, začíná ta pravá, nefalšovaná módní přehlídka. To je doba, kdy se dá opravdu zjistit, co je v současné době na Manhattanu �IN� a co �OUT�.

Hezká podívaná

aneb tip na účes pro �něj�


O poledních přestávkách, když se z úřadů vyrojí jejich osazenstvo, začíná ta pravá, nefalšovaná módní přehlídka. To je doba, kdy se dá opravdu zjistit, co je v současné době na Manhattanu �IN� a co �OUT�. Všude kolem vchodů do úřadů postávají hloučky bavících se, svačících (tady je běžné sednout si na hydrant s obědem v pytlíku, koupeném naproti v marketu), kouřících (kouření je tu na indexu � takže jedině venku, uvnitř je nikotin tabu) a jakkoli relaxujících lidí. 

Pokud se týká módy - něco jiného je zde vystaveno ve výkladních skříních, něco jiného je ve všudypřítomných magazinech a reklamách a něco jiného se skutečně nosí. Tentokrát jsem se zaměřila na hlavy a snad jen �kousek níž� silnější půle lidstva. Musím ovšem přiznat, že tady, kde jsou zastoupeny všechny lidské rasy a všechna možná povolání, je také velice jasně k poznání, kam kdo patří. Jinak se češou bankovní úředníci, jinak obchodníci se zlatem, jinak prodavači, jinak opraváři, jinak studenti, jinak manažeři, jinak hlídači psů � Jsi-li ouřada (případně podnikatel), nemáš nárok na nic jiného, než na ten nejklasičtější sestřih co může být. Ještě tak romantické mikádo. Delší vlasy � jako má onen �kus� v jeansech Calvin Klein, si mohou dovolit jen studenti, umělci, či kdokoliv jiní než �bílí límečci�.

Nedávno nám přišel jeden mládenec instalovat kabelovou televizi. Vzhledem k tomu, že byl Jamajčan, měl na hlavě obrovský čepec plný dredů. Oni prostě vlasy nesmějí stříhat, je v nich zaklet jejich život� Byl to kluk nesmírně inteligentní, pozorný a ochotný. Ale na hlavě měl ruksak vlasů� 

Ostatně, dlouhé vlasy, respektive delší než pod uši, tu mají muži opravdu výjimečně. To už pak mají ony zmíněné dredy. Pochopitelně nesmím vynechat mladé ortodoxní Židy, kteří mají sice také moderní úřednické účesy, ale nechybí jim nezbytné lokýnky po stranách � pejzy. A samozřejmě malá kulatá čepička - jarmulka. Jednou jsem � doufám, že dostatečně nenápadně � obcházela v subway mladého muže, abych přišla na to, jak mu na jeho kudrnatých, poměrně dlouhých vlasech drží, když nikde nebyla vidět žádná sponka! Už jsem byla ochotna věřit, že tam snad má nějaký skrytý šroubek� Nevím, nejspíš to byla nějaká tajná síla, která mu ji na hlavu tak pevně přilípla. 

Vzpomínám, jak jsem si nedávno vykračovala ve svém krásném černém kloboučku (hučku jsem měla narvanou až pod uši), abych v následujícím okamžiku kmitala mezi auty, snažíc se ho zachránit před přejetím� Prostě � neznám to správné kouzlo�


Autor: Tereza Hájková


Další články z rubriky

Celé léto pod sluncem: Dopřejte pokožce vhodný restart

Celé léto pod sluncem: Dopřejte pokožce vhodný restart

18. 8. | Sluníčko, koupání, vlahý větřík, ale i klimatizace, to všechno symbolizuje léto. A ač je nám to…

Ochlazuje se? Pořiďte si bundičku pro vlahé letní a podzimní noci

Ochlazuje se? Pořiďte si bundičku pro vlahé letní a podzimní noci

16. 8. | Léto se pomalu blíží ke konci a noci už nejsou tak horké jako v červenci. Trávíte-li večery často…

Chcete chodit bez make-upu? Máme pro vás 10 tipů, jak na to!

Chcete chodit bez make-upu? Máme pro vás 10 tipů, jak na to!

14. 8. | Aplikace make-upu bývá pro mnohé z nás ztráta času a obzvlášť v horkých letních dnech, kdy jde při…

Černá, bílá, modrá aneb Oblíbená barva oblečení prozradí vaši povahu

Černá, bílá, modrá aneb Oblíbená barva oblečení prozradí vaši povahu

9. 8. | Možná tomu nebudete věřit, ale oblíbená barva, ve které nejčastěji nosíte oblečení, může o vás a…