I váš účes může mít objem. Víme jak na to!

| Autor: redakce | Rubrika: Trendy

Vlasy jsou a vždycky byly symbolem ženskosti. Ačkoli se módní trendy opakují a historie se vrací, jedno je jisté. Objemu se ženy u svých účesů snažily dosáhnout vždycky. Jenže pokud se k vám příroda zachovala jako macecha a nadělila vám na hlavě jemné chmýří, dosáhnout nadýchaného účesu bývá problém. Řešení však existuje, stačí jen vědět, jak na to.

Jemné vlasy dostanete do vínku jednak díky genům. Velký význam má však i řada dalších faktorů, které kvalitu a sílu vlasů ovlivňují. Roli hraje například věk, skladba jídelníčku, výživa vlasů, výběr kosmetiky, ale také stres nebo časté mechanické namáhání. Jemné vlasy jsou sice příjemné na dotek, ale svým majitelkám přinášejí často potíže s výběrem a udržování účesu. Tím, že je vlasový stvol tenčí, je celkový objem vlasů a účesu menší než u normálních nebo silných vlasů. Proto jemné vlasy potřebují jinou péči, kosmetiku, střih i styling než vlasy normální.

Základem je péče

Vytvořit bohatý a trvanlivý účes z jemných vlasů bývá oříšek. Ale i ten můžete rozlousknout. V první řadě sáhněte po přípravcích vlasové péče, jež jsou speciálně určeny pro jemné vlasy. Jejich receptura obsahují speciální složky, jež proniknou do vnitřní struktury vlasu, vyplní poškozená místa a obalí ho jemným filmem. Ten vlas zpevní a zvětší jeho průměr. O svou kštici takto pečujte pravidelně. Výběru těch správných přípravků pro péči o vlasy věnujte pozornost. Na trhu je dnes k dostání celá řada produktů pro zvětšení objemu. Investujte ale spíše do těch kvalitních, které jsou spolehlivé a také déle vydrží. Jemným vlasům příliš nesvědčí šampony typu 2v1 protože použité kondicionační látky jsou většinou příliš zatěžující a vlasy jsou pak zplihlé.

Nezapomeňte stříhat

Jste-li majitelkou jemných vlasů, smiřte se s tím, že ne každý střih je pro vás vhodný. Proto své vlasy svěřte vždy jen zkušeným kadeřníkům, kteří s vámi nejprve proberou, co se vám líbí a doporučí účes, který vaše vlasy „ustojí“.

Platí jedno základní pravidlo – čím jsou vlasy kratší, tím budou lehčí a nadýchanější. Ideální jsou kratší účesy se stupňovitě sestříhanými vrchními partiemi, geometrické střihy nebo krátká mikáda s tupě zastřiženými konturami. Pro docílení objemu jsou vhodné i i různé prostřihy a efilace. Pozor ale u jemných vlasů, tam se ztenčování vlasů vůbec nedoporučuje.

Barva umí kouzla

Dokonalou tečkou za správným střihem je výběr barvy. Pokud vyberete správný odstín, můžete docílit i optické úpravy proporcí. Je všeobecně známo, že tmavá barva objem zmenšuje a zužuje, zatímco světlé odstíny zvětšují objem a rozšiřují. S barvou přitáhnete pozornost k určitým partiím účesu, podpoříte tvar střihu a zvýrazníte střihové efekty. Stejná kouzla dokáže melír, který doladí strukturu vlasů a střihu.

Se stylingem opatrně

Obecně platí, že na jemné vlasy se hodí stylingové přípravky používat spíše v menším množství. Důvod je jednoduchý. Laky, pěny, gely a vosky totiž prameny zbytečně zatěžují. Na druhou stranu správně vybraný styling dokáže objem dodat a ještě ho udržet. U jemných vlasů je třeba se vyvarovat především stylingu s extrémně silnou fixací. Hodí se spíše přípravky se slabším tužícím efektem.

Moderní stylingové přípravky pro objem účesu obsahují komplexy účinné látky, které jemným mikrofilmem potáhnou, zesílí a oddělí jednotlivé vlasy a přitom je neslepí. Doporučit lze také přípravky s push-up efektem. Pro docílení požadovaného objemu je dobré nedávat tužidlo do celého účesu, ale stačí ho vetřít pouze ke kořínkům. Vlasy se tak od hlavy nadzvednou.

Pár tipů od kadeřníka:

• Po každém mytí si vlasy důkladně vysušte, a to tak, že hlavu dejte do předklonu a vlasy sušte pečlivě od kořínků.

• Pokud chcete docílit objemu, nejlepší je vyfoukat vlasy přes kulatý kartáč a případně pak vlasy upravit jenom prsty.

• Pokud toužíte o vlnách, natočte ještě vlhké vlasy na velké natáčky, prosušte a nechte volně proschnout.

• Nakonec vytočte natáčky a vlasy jen prsty prohrábněte nebo je pročešte kartáčem a lehce přelakujte.

Kosmetické tipy pro vaše vlasy

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Čtěte také

Padáte únavou? 8 nejčastějších příčin, proč jste bez energie

Padáte únavou? 8 nejčastějších příčin, proč jste bez energie

16. 10. 2017 | 1 | Určitě znáte naprosto chorobnou únavu, kdy jedete jako robot, jste naprosto bez energie a vždy se…

5 receptů na plněné papriky: S masem, sýrem i čočkou

5 receptů na plněné papriky: S masem, sýrem i čočkou

20. 9. 2017 | K podzimu neodmyslitelně patří i plněné papriky. Nejklasičtější jsou asi ty s mletým masem, zkuste…

Další články z rubriky

Znáte tyto beauty triky? Díky nim budete ještě krásnější!

Znáte tyto beauty triky? Díky nim budete ještě krásnější!

16. 3. | 1 | Málokterá žena netouží být krásnější. Většina z nás se chce zbavit svých nedostatků a mít dokonalou…

Jarní móda 2018: Co musíte mít na jaře v šatníku nehledě na věk

Jarní móda 2018: Co musíte mít na jaře v šatníku nehledě na věk

14. 3. | Jaro se začíná hlásit o slovo, což znamená, že neforemné bundy, svetry a kabáty uvolní místo v…

Hříchy, které pácháte: Čím jste se provinila vůči své pleti?

Hříchy, které pácháte: Čím jste se provinila vůči své pleti?

12. 3. | Pokud nejste spokojená se stavem své pokožky, možná to bude tím, že děláte něco špatně. Zkuste…

Jarní líčení: Rudá rtěnka, fialové stíny i červená víčka budou in!

Jarní líčení: Rudá rtěnka, fialové stíny i červená víčka budou in!

9. 3. | Jaro se nezadržitelně blíží a s ním i nové trendy v líčení. A móda velí experimentovat! Nebojte se…