Indiánské receptury udávají směr novým trendům kosmetiky na opalování

| Autor: redakce | Rubrika: Trendy

Rozemletá semena tropického stromu roucou dokážou ochránit před tropickým sluncem, slanou vodou a obtížným hmyzem. Receptury aravackých indiánů se stávají hitem letošního léta. V péči o pokožku po opalování drží prim gely z aloe vera a kokosové mléko.

Roucouová semena a tradiční indiánské receptury jsou základem opalovací řady unikátní kosmetiky Ligne St Barth. Tu do České republiky dováží pražský luxusní hotel Le Palais. Od počátku působení značky na tuzemském trhu – od února letošního roku – zaznamenává hotel Le Palais meziměsíční nárůst prodeje o třetinu.

„Účinky roucouových semen objevili aravačtí indiáni. Všimli si, že je rozemletá semena, kterými si potírali pokožku celého těla i vlasy, dokážou ochránit před tropickým sluncem, slanou vodou a že odpuzují moskyty. Roucouová semena jsou červená, a protože rozemletá barví, začalo se indiánům podle nich říkat rudé tváře,“ vysvětlil Jiří Gajdošík, generální ředitel hotelu Le Palais Prague.

Firma Ligne St Barth, která kosmetiku vyrábí na karibském ostrově Saint Barthélemy, má na dodávku roucouových semen exkluzivní smlouvu s indiány z nedalekého ostrova Guadeloupe. Je tak zaručena stoprocentní kvalita a unikátnost vyráběných produktů.

„Příznivý účinek na pleť byl pro indiány jakýmsi vedlejším produktem. Dnes si ho pochvalují spokojení klienti po celém světě. Kde jinde je také vhodnější místo pro testování kosmetiky na opalování než na tropickém slunci v Karibiku,“ řekl Jiří Gajdošík.

Řada na opalování obsahuje roucouový olej, opalovací tělová mléka a denní krém s obsahem roucouových semen. Přípravky nabízejí různě silný ochranný faktor od toho nejmenšího (číslo 4) až po nejsilnější (číslo 50). Kromě zmiňované ochrany proti UVA a UVB záření, která je více než devadesátiprocentní, kosmetika zvláčňuje pokožku, pomáhá jí dodat přirozenou barvu a díky vitaminu E má také regenerační účinky. Všechny produkty jsou k dostání ve 125ml balení, které se výborně hodí pro cestování.

„Ochrana před slunečním zářením je nezbytná. Při pobytu na slunci bychom tedy měli dodržovat všeobecně známá pravidla: neopalovat se přes poledne, kůži chránit oděvem, nosit pokrývku hlavy, sluneční brýle a opakovaně používat opalovací krémy s vysokými ochrannými filtry. Je důležité chránit kůži opalovacími prostředky s ochrannými faktory UVA i UVB. Dodržováním zásad správného opalování je možné snížit riziko výskytu kožního nádoru a výrazně oddálit tvorbu kožních vrásek,“ potvrdila MUDr. Helena Jančová, dermatoložka nestátního zdravotnického zařízení OG Group z Prahy. Číslo ochranného faktoru by mělo odpovídat kožnímu fototypu, místu pobytu a délce doby slunění. Pokud již ke spálení dojde, kůže by měla být zcela chráněna před sluncem až do úplného zahojení.
Neméně důležitá je také péče o pokožku po opalování. I tady si lze vybrat z nabízených produktů. Gel s aloe vera a mátou má regenerační účinky a ochlazuje pleť, která byla vystavena slunečnímu záření. Díky obsahu máty má také mírné antiseptické účinky. Po slunění je vhodný i kokosový olej. Ten pokožku zvláčňuje, dodává jí hebkost a výživu.

„Kosmetika je vhodná i na vodní sporty a jiné venkovní aktivity včetně zimních. I na lyžích určitě oceníte její účinky, přestože při zimních sportech ji aravačtí indiáni nejspíš neměli možnost vyzkoušet,“ se smíchem dodal Jiří Gajdošík, generální ředitel hotelu Le Palais Prague.


zdroj: hotel Le Palais Prague

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Celé léto pod sluncem: Dopřejte pokožce vhodný restart

Celé léto pod sluncem: Dopřejte pokožce vhodný restart

Dnes | Sluníčko, koupání, vlahý větřík, ale i klimatizace, to všechno symbolizuje léto. A ač je nám to…

Ochlazuje se? Pořiďte si bundičku pro vlahé letní a podzimní noci

Ochlazuje se? Pořiďte si bundičku pro vlahé letní a podzimní noci

16. 8. | Léto se pomalu blíží ke konci a noci už nejsou tak horké jako v červenci. Trávíte-li večery často…

Chcete chodit bez make-upu? Máme pro vás 10 tipů, jak na to!

Chcete chodit bez make-upu? Máme pro vás 10 tipů, jak na to!

14. 8. | Aplikace make-upu bývá pro mnohé z nás ztráta času a obzvlášť v horkých letních dnech, kdy jde při…

Černá, bílá, modrá aneb Oblíbená barva oblečení prozradí vaši povahu

Černá, bílá, modrá aneb Oblíbená barva oblečení prozradí vaši povahu

9. 8. | Možná tomu nebudete věřit, ale oblíbená barva, ve které nejčastěji nosíte oblečení, může o vás a…