Jak na legendární smokey eyes? Nikdy to nebylo jednodušší!

| Autor: Mariya Patrovská | Rubrika: Trendy

Kouřové líčení očí patří mezi favority všech dob. Při tom, že toto líčení sluší opravdu všem, hodně žen si na něj netroufá. Přišel čas sebrat odvahu a konečně se to naučit. Připravili jsme pro vás jednoduchý pokrokový návod, jak si vytvořit dokonalý kočičí pohled. Buďte ale připravená, že hned napoprvé se to povést nemusí, proto to ale nevzdávejte, mistra přeci dělá praxe.

K základní výbavě, kterou budete potřebovat, patří: sypký pudr (nejlépe transparentní), široký štětec na pudr, štětce na oční stíny, „studené“ oční stíny – šedivé, modré, černé, černou měkkou tužku na oči, řasenku, které jak prodlužuje řasy, tak jim přidává i na objemu, vatové tyčinky.

Ze všeho nejdřív se musí vyrovnat tón vrchního i spodního víčka. Pokud máte kruhy pod očima, zamaskujte je korektorem, následně naberte na velký štětec pudr, oklepejte ho, a zapudrujte celou oblast kolem očí, včetně horních víček. Aby stíny vydržely celý den, aplikujte ještě i bázi pod oční stíny, která zaručí, že se barva nebude shromažďovat v záhybech víčka.

Je čas začít „kreslit“. Vezměte měkkou tužku a veďte z vnitřního koutku tenkou linku těsně podél horních řas. Když dojdete doprostřed horního víčka, přitlačte a pomalu přidávejte lince na objemu. Až se budete blížit k vnějšímu koutku, veďte linku lehce nahoru směrem ke spánkům. Ve finále by vám z vnitřního koutku měla vést tenka linka, která se zvětšuje a na konci je dvakrát tlustší. Dávejte taky pozor, aby byly pořádně zabarveny všechny mezery mezi řasy.

Dolní víčko orámujte také, ale začněte vnějším koutkem a linka musí být maximálně tenká. Aby nepůsobila tak tvrdě, jemně ji rozmažte tenkým štětcem nebo vatovou tyčinkou. Pokud máte oči posazené blízko k sobě, veďte linku z vnějšího koutku a zastavte se uprostřed oka. Následně rozmažte do ztracena.

Nyní začneme nanášet stíny. Tmavou barvu namalujte celé pohyblivé víčko, a do záhybu. Následně vezměte o tón světlejší stíny a naneste je na místa od záhybu, až nahoru k obočí. Aby byl barevný přechod měkký, zapracujte do sebe barvy na víčku štětcem nebo vatovou tyčinkou.

Tmavé stíny naneste i na spodní víčko. Barva by měla být nejintenzivnější v oblasti mezi vnějším koutkem a prostředkem oka. Směrem k vnitřnímu koutku ji rozetřete do ztracena.

Jedním z posledních kroků je řasenka. Nebojte se přitlačit, tentokrát je zapotřebí tlustší vrstva barvy od samých kořínků. V případě, že se vám otlačí na víčko, nechte řasenku zaschnout a potom ji jednoduše odstraníte vatovou tyčinkou.

Může se také stát, že vám v průběhu líčení opadá tmavý stín na tváře. Proti tomu existují speciální nálepky, stíny se ale dají odstranit i velkým štětcem a sypkým pudrem.

Bude se vám hodit:

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

5 chyb, které děláte při nanášení tvářenky, a vypadáte tak starší

5 chyb, které děláte při nanášení tvářenky, a vypadáte tak starší

23. 6. | 1 | Tvářenka může vašemu obličeji dodat šmrnc a vyzdvihnout vaše přednosti, při nesprávné aplikaci ale…

Podpatky, kabelky, džíny: Jaké oblečení škodí vašemu zdraví?

Podpatky, kabelky, džíny: Jaké oblečení škodí vašemu zdraví?

21. 6. | 1 | Napadlo by vás, že vám nošení běžného oblečení a doplňků může způsobit dlouhodobé zdravotní…

Léto přichází: 5 tipů, se kterými budete v letní sezóně krásná

Léto přichází: 5 tipů, se kterými budete v letní sezóně krásná

19. 6. | Za pár dní konečně oficiálně přivítáme léto, které krom krásného počasí obnáší také odhalování se u…

Sportovní podprsenka: Jak si vybrat správnou na jógu či běhání

Sportovní podprsenka: Jak si vybrat správnou na jógu či běhání

16. 6. | Jestliže je sport nedílnou součástí vašeho života, měla byste také dbát na to, abyste si pořídila…