Jak na vlasy po sportu? Už je nemusíte schovávat pod čepici!

| Autor: BN | Rubrika: Trendy

Odcházíte z fitka s dobrým pocitem, jenže pohled do zrcadla vám zkazí náladu? Vaše vlasy jsou rozcuchané, zplihlé a od potu? Nezoufejte, máme pro vás praktické rady od kadeřníka.

Jak na vlasy po sportu? Už je nemusíte schovávat pod čepici!

Na tipy, jak pečovat o vlasy po sportu, jsme se zeptali zkušeného kadeřníka a majitele salonu Jana Hlaváčka:

1. KDYŽ JE PÉČE MOC

Před samotným sportováním se vyhněte používání stylingových přípravků. Nejenže vlasy zatěžují, ale také se po nich zpocené vlasy ještě více slepí.

2. KDYŽ POTŘEBUJETE VÝHLED

Pokud máte dlouhé vlasy, stáhněte je před cvičením do látkové čelenky, aby nepřekážely při sportu a zároveň měly volnost. Můžete si také pořídit savou čelenku, do které se většina potu z čela a krku vsákne.

Vyzkoušejte: Pokud jste zvyklá stahovat vlasy do gumičky, zapomeňte na ty běžné, které mohou vlasy potrhat. Raději použijte spirálovou gumičku (1), která perfektně drží. A díky tomu, že na vlasy nevyvíjí žádný tlak, neubližuje jim a nezanechává na pramenech žádné stopy.

3. KDYŽ SE MAJÍ VLNIT

Stažení vlasů můžete využít i ve svůj prospěch. Pokud je spletete do copu a během cvičení se jen lehce zpotíte, je možné je ještě spletené vyfoukat fénem a získáte tak hezky vlnité vlasy – u hlavy rovné a délky zvlněné, což je nyní trendy.

4. KDYŽ NEVÍTE, JAK NA NĚ

Lehce zpocené vlasy jsou vlhké, nikoli mastné, proto je stačí jen dosucha vyfoukat. U kratších vlasů je možné použít místo mytí například wet look gel.

5. KDYŽ CHCETE ZAZÁŘIT

Máte-li dostatek času a chystáte se po cvičení na večírek, ideální je vlasy umýt a vyfoukat. Pokud se totiž při cvičení hodně zpotíte, vlasy neumyjete a jen v rychlosti vyfoukáte, nic kloudného z nich nevytvoříte. Dál budou zplihlé a mastné. Přibalte si proto do tašky šikovný styling, který vám usnadní fénování, a výsledný efekt bude dokonalý.

Vyzkoušejte: Pro dosažení objemu a pevnosti vlasů použijte sprej na objem (2).

6. KDYŽ SE CUCHAJÍ

Rozčesat lokny po sportu dá někdy zabrat. Hlavní je hřebenem necukat a netahat ho silou. Takové poškození vlasů by bylo sice jen povrchové, ale je lepší se hýčkat a v klidu rozčesat pramen po prameni.

Vyzkoušejte: Jemné zacházení slibuje kartáč Air Motion (3) nebo Tangle Teezer, bez kterých se dnes už neobejdou mnohé kadeřnické salony.

7. KDYŽ SPĚCHÁTE

Jestliže po cvičení spěcháte a máte čas jen na rychlou sprchu, použijte suchý šampon. Za posledních pár let prošel evolucí, proto se nebojte bílých stop na vlasech nebo nepříjemného aroma.

Vyzkoušejte: Suchý šampon (4), který absorbuje mastnotu, dodá vlasům objem i svěžest a stačí jej jen nanést na vlasy a pročesat.

8. KDYŽ PŘIJDE ZIMA

V chladnějších měsících nevycházejte ven s mokrými vlasy a vždy je před odchodem z fitness centra dobře vysušte. Vlasy vlivem chladu a mrazu popraskají, poškodit si tak můžete nejen je, ale i jejich kořínky – a vlasy mohou začít vypadávat.

Vyzkoušejte: Pokud v šatnách vašeho fitka nejsou fény, noste si s sebou vlastní (5). Cestovní verze skoro nic neváží a ani vám nezabere moc místa v tašce. Hodit se určitě bude i zmenšená verze žehličky na vlasy, která se vejde do dlaně.

Článek vyšel v časopise Dieta

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Chcete mít krásné a zdravé vlasy? Vyhněte se těmto chybám!

Chcete mít krásné a zdravé vlasy? Vyhněte se těmto chybám!

Dnes | Dlouhá hříva hustých vlasů je jistě snem nejedné ženy. Ne každá ale máme to štěstí, že se s…

Do boje s celulitidou: Proč je ideální začít teď na podzim?

Do boje s celulitidou: Proč je ideální začít teď na podzim?

17. 11. | V zimě se více zahalujeme a máme tendenci odkládat práci na "novém těle" až na nový rok, až na jaro…

Přituhuje: Jaký si koupit zimní kabát? Frčí jednoduché a barevné

Přituhuje: Jaký si koupit zimní kabát? Frčí jednoduché a barevné

15. 11. | Venku přituhuje víc a víc, a tak jistě oceníte kabát, který vás zahřeje za každého počasí. Jaký…

Zima versus rty: Co zabírá na rozpraskanou kůži a opary?

Zima versus rty: Co zabírá na rozpraskanou kůži a opary?

13. 11. | Jak snáší blížící se zimu vaše rty? Jsou rozpraskané, suché, loupou se a pálí? Pak byste jim měla…