Jak se obléci na pracovní pohovor, jednání či běžný pracovní den?

| Autor: redakce | Rubrika: Trendy

Jak souvisí styl oblékání s pracovními úspěchy? Víc, než jsme ochotni si připustit. Mnohá tabu v oblékání již byla překonána, avšak stále platí, že vhodně zvolený oděv a úprava zevnějšku hrají zásadní roli od samého začátku pracovní kariéry.O tom, co o člověku prozradí jeho zevnějšek, i o důležitosti prvního dojmu bylo řečeno mnohé. Pracovní vztah není tou pravou příležitostí, kde můžeme svého partnera poznat natolik, abychom i přes nestandardní zevnějšek odhalili jeho kvality, a proto v pracovních vztazích a obchodním partnerství hraje první dojem zásadní roli. Svým zevnějškem totiž vyjadřujeme především respekt k druhému člověku, k partnerovi v pracovním vztahu i k situaci, ve které se ocitáme. A ze vzájemného respektu by měl každý pracovní vztah vycházet.

Jak se obléci na pohovor?

Ucházíme-li se o pracovní pozici, je první dojem alfou a omegou našeho budoucího úspěchu. Základní pravidlo je obléci se přiměřeně pozici,
o kterou se ucházíme. Pro uchazeče o manažerské pozice by měl být dobře padnoucí oblek nebo kostým samozřejmostí. Pro dámy je důležité zvolit vhodnou délku sukně, která by neměla být kratší než po kolena. Pánové si musí dát pozor na délku kalhot i saka - kalhoty by vpředu měly mít puk, sako zase dosahovat do dlaní připažených rukou. Střízlivá, avšak kvalitní halenka a košile jsou korunou úspěchu. To vše ovšem doplněno koženými polobotkami a uzavřenými lodičkami na středně vysokém podpatku. Čím nižší pozice, tím méně omezení, avšak pravidlo střízlivosti a upraveného zevnějšku má stejnou váhu. Míra benevolence se rovněž řídí oborem – kreativní a konzervativní pracovní pozice, ve kterých jde především o důvěru klientů, nekladou stejné požadavky na své zástupce.Módní návrhářka Jiřina Tauchmanová se zaměřila na klasiku v současném podání – z její tvorby si vyberou milovníci střízlivosti i nároční kreativci.

Co unosíme v pracovním dni?

Více prostoru pro kreativitu nastává v samotném pracovním procesu. Ne každá situace, do které se během pracovního dne dostaneme, vyžaduje totéž. Dámy a pánové v manažerských funkcích potřebují mít po ruce různorodý šatník. Není nad kombinovatelné modely, kdy pruhovanou či bílou halenku nahradí slavnostnější – z krajky nebo ze saténu – a večerní komplet je na světě. Totéž platí pro pány, kteří mohou vyměnit košili, kravatu a manžetové knoflíčky. „Klasický oblek z kvalitního materiálu a dokonale střižená a vypracovaná sukně se sáčkem jsou základními stavebními kameny šatníku a dají se využít při mnoha situacích. Kouzlit se pak dá s halenkami, košilemi, šperky a obuví. Časová i finanční investice do dobře postaveného šatníku se vyplatí,“ poodhaluje tajemství úspěchu Jiřina Tauchmanová.

Čeká vás důležité jednání?
Kdo se řídí pravidlem popsaným výše, nemusí se obávat jednání s významným protějškem, ani nečekaného pozvání na důležitou schůzku. Stačí sáhnout po vyžehlené košili nebo halence, doladit doplňky a jednání může začít.
ČTĚTE TAKÉ:
Buďte krásnější! Soutěžte s Dámou o proměnu vizáže!


POJĎTE NAKUPOVAT DO BUTIKU NA DÁMA.CZ!Další články z rubriky

Vada na kráse, nebo ozdoba? Nestyďte se za své pihy!

Vada na kráse, nebo ozdoba? Nestyďte se za své pihy!

26. 5. | 2 | S prvním vykouknutím sluníčka vykouknou i ony drobné tmavé skvrnky, které někteří milují a mnozí…

Jaké oblečení muži nesnášejí? Vyhoďte ho z šatníku!

Jaké oblečení muži nesnášejí? Vyhoďte ho z šatníku!

24. 5. | Která z nás by se nechtěla líbit mužům? Ačkoliv to vypadá, že muži našim svrškům nevěnují pozornost…

Chcete krásný dekolt? Dopřejte mu správnou péči i podprsenku

Chcete krásný dekolt? Dopřejte mu správnou péči i podprsenku

22. 5. | Začněte svůj dekolt vnímat stejně jako svůj obličej. Ten také odličujete, používáte na něj…

Může sprchování škodit? Čím si ve sprše nevědomky ubližujete

Může sprchování škodit? Čím si ve sprše nevědomky ubližujete

19. 5. | Pravidelné sprchování je základem každodenní hygieny. I pobyt ve sprše má ale svoje pravidla, která…