Jak si zachovat zdraví a krásu, když je vám 40+? Rady a tipy pro každou ženu

| Autor: MK | Rubrika: Trendy

Přestože je dnešní čtyřicátnice, ve srovnání se stejně starou ženou před 100 lety, plná síly a může být stále krásná, žádoucí a aktivní, nedokáže zastavit procesy, které se dějí v jejím těle.

Jak si zachovat zdraví a krásu, když je vám 40+? Rady a tipy pro každou ženu

Nemá ale smysl znepokojovat se nad ztraceným mládím. Lépe je podívat se na situaci reálnýma očima a snažit se udržet si svěžest a zdraví co nejdéle. Vždyť to, jak vypadáme a jak se cítíme, můžeme do značné míry ovlivnit samy.

Žena po čtyřicítce – co se děje v jejím těle?

V tomto období začíná ustávat činnost vaječníků a následkem toho je kolísající a snížená hladina hormonů v těle. Tato nerovnováha má pak na svědomí několik nepříjemných změn v ženském organismu. Zpomalení metabolismu vede k nárůstu tělesné hmotnosti a nadměrnému ukládání tuků. Dalším projevem je zvýšená únava, nedostatek energie a obecně nižší schopnost zvládat stresové situace.

Co bychom tedy mohly (a měly) dělat, abychom minimalizovaly negativní dopady a udržely se co nejdéle zdravé a fit?

1. Hýbat se

I když se téma nadváha a obezita stále omílá dokola, vždy bude platit to stejné: Pusťte se do boje a buďte trpělivá. Pokud máte zatím jen pár kil navíc, stačí vám zvýšit fyzickou aktivitu a zařadit do svého života vhodné sporty. Máte-li již výraznou nadváhu, řešte ji s odborníky a držte se jejich rad.

2. Přemýšlet o tom, co jíme (a pijeme)

Nedá se s tím nic udělat, ale pokud nám před pár lety stačilo vynechat dortíky a kila šla automaticky dolů, po čtyřicítce to už tak snadné není. Podpořte proto svůj metabolismus tím, že snížíte kvantitu jídla a naopak zvýšíte kvalitu přijímaných potravin. Pijte více vody a vhodných tekutin, i když necítíte žízeň. Kromě ztracených kilogramů uděláte službu i své pleti, vlasům a budete se cítit lépe.

3. Zpomalit

I když máte někdy strach z mladších kolegyň, že vás svou vitalitou a energií převálcují, nenechte se tím příliš rozhodit. Naopak, výhodou vašeho věku je zkušenost, větší klid a rozvaha. Proto se nestresujete víc, než je nutné, a zpomalte své tempo.

4. Meditovat

Nemusíte sedět zrovna na vrcholu kopce se zkříženýma nohama, ale to, co je doopravdy důležité, je zklidnit svou mysl a koncentrovat se pouze na sebe. Vymezte si každý den čas, který strávíte o samotě a věnujete jej pouze sobě.

5. Dělat si radost

Péče o děti, rodiče a náročné zaměstnání nám mohou sebrat mnoho energie a síly, proto nikdy nepodceňujme to, co děláme samy pro sebe. Každodenní malá radost, kterou si vědomě přichystáte jen s myšlenkou potěšit sama sebe, vám dodá chuť dělat totéž i pro ostatní.

6. Pěstovat dobré vztahy

Není potřeba mít kolem sebe velké množství lidí a snažit se všem věnovat kousek ze sebe. Raději si hýčkejte a užívejte dobré vztahy s několika nejbližšími lidmi, kterým věříte, máte je ráda a cítíte, že vás nabíjejí pozitivní energií.

7. Pečovat o svou krásu

Více než ve dvaceti nebo třiceti letech je dobré v tomto věku pečovat o svůj zevnějšek. Pokud jste to dosud podceňovala a na péči o pleť, vlasy a celé tělo si nenašla čas, je dobré to přehodnotit a vzít na milost nejen kadeřnici, ale i kosmetičku, maséra či někoho dalšího, kdo vás bude hýčkat!

8. Absolvovat preventivní prohlídky u lékaře

I když se cítíte dobře a máte pocit, že k lékaři se chodí, jen když je nejhůř, po čtyřicítce změňte názor. Každá žena by měla pravidelně absolvovat screening prsu, gynekologická vyšetření a preventivní vyšetření u svého praktického lékaře.

Komentáře

Komentářů celkem: 1
zbytečný článek ..... :) Heligon 21. 10. 2014 | 16:17

Další články z rubriky

Jarní detoxikace pleti: Hydratace, peeling, jóga i vitamíny

Jarní detoxikace pleti: Hydratace, peeling, jóga i vitamíny

Včera | Jaro je doslova na spadnutí a první jarní den ťuká na dveře. Také se tak těšíte? Vaše pleť jistě…

Znáte tyto beauty triky? Díky nim budete ještě krásnější!

Znáte tyto beauty triky? Díky nim budete ještě krásnější!

16. 3. | 1 | Málokterá žena netouží být krásnější. Většina z nás se chce zbavit svých nedostatků a mít dokonalou…

Jarní móda 2018: Co musíte mít na jaře v šatníku nehledě na věk

Jarní móda 2018: Co musíte mít na jaře v šatníku nehledě na věk

14. 3. | Jaro se začíná hlásit o slovo, což znamená, že neforemné bundy, svetry a kabáty uvolní místo v…

Hříchy, které pácháte: Čím jste se provinila vůči své pleti?

Hříchy, které pácháte: Čím jste se provinila vůči své pleti?

12. 3. | Pokud nejste spokojená se stavem své pokožky, možná to bude tím, že děláte něco špatně. Zkuste…